Kultura

Raper Mos Def na poslední chvíli zrušil pražský koncert

obrazek

Mos Def

FOTO: Lucerna Music Bar

24.10.2013 12:53 Americký raper Mos Def v pražském Lucerna Music Baru ve čtvrtek nevystoupí. Koncert byl zrušen umělcovým managementem.

„Důvodem je dle vyjádření managementu nemoc rapera, která mu znemožňuje přiletět na první koncert aktuální evropské tour. Vstupenky na koncert je možné vrátit v místě jejich zakoupení. Management vedle velké omluvy fanouškům a pořadatelům koncertu slíbil, že udělá vše pro to, aby našel náhradní datum na jaře 2014, protože se do Prahy velmi těší. Nicméně žádný konkrétní termín není v tuto chvíli znám,” sdělil za pořadatele Lukáš Kolíbal.

Mos Def se prosadil v devadesátých letech v rapu i ve světě televize a filmu, k jeho nejznámějším snímkům patří Stopařův průvodce po Galaxii, Loupež po italsku, Prosíme přetočte, Cadillac Records a Šestnáct bloků, kde hrál po boku Bruce Willise. Byl nominován na cenu Emmy a Zlatý Glóbus, získal Image Award či Black Reel Award.

Je znám také pro své politické a humanitární aktivity, např. z období po hurikánu Katrina, a upozorňování na problém věznice Guantanamo. Podílel se na videoklipu organizace na ochranu lidských práv Reprieve.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Michal Nesvadba chystá s Leošem Marešem galašou

-

dnes 15:29 Známá tvář televizní Kouzelné školky Michal Nesvadba...

Nositel Dvořákovy ceny v Rudolfinu nadchl

-

dnes 13:31 Pro svůj pondělní recitál na mezinárodním hudebním...

RECENZE: Brno si tentokrát řeklo o Bludný balvan

-

dnes 11:59 Než se vypravíte na novou inscenaci Hany Burešové do...

Zábavný seriál i dokumenty. Stream.cz představil nové programy

-

dnes 11:53 Video: Společnost Seznam.cz představila v úterý...

Kvarteto Miroslava Krobota míří na festivaly do USA a Španělska

-

dnes 10:27 Nový film režiséra Miroslava Krobota Kvarteto bude před...

Ventolin se chystá na křest alba

-

dnes 08:56 Přední představitel elektronické hudby Ventolin (David...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby