Internet a PC

Kabelový internet poprvé překonal průměrnou rychlost připojení po optice

obrazek

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

9.10.2013 11:38 Průměrná rychlost kabelového internetu v září díky zrychlení v síti UPC poprvé překonala rychlosti dosahované v optických sítích. Připojení přes kabel zrychlilo proti srpnu o 40 procent na průměrných 25,5 Mbit/s, rychlost po optice vzrostla o jedno procento na 25,1 Mbit/s. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.

Největší tuzemský kabelový operátor UPC v září skokově navýšil maximální rychlost svého internetu ze 120 na 240 Mbit/s. Průměrná skutečně dosahovaná rychlost v jeho síti se tak zvýšila o 35 procent na 32,3 Mbit/s.

Technologie připojení přes pevné telefonní linky xDSL zaznamenala v září pokles o dvě procenta na 10,1 Mbit/s. Rychlejší varianta VDSL v síti Telefóniky zpomalila o tři procenta na 15,1 Mbit/s.

Zvyšování rychlosti pokračovalo díky nasazování technologie LTE v mobilních sítích. Prvenství udržel T-Mobile, který zvýšil průměr o 19 procent na 8,2 Mbit/s. Druhý Vodafone zrychlil o osm procent na 6,5 Mbit/s, Telefónica zvýšila rychlost o pět procent na 4,5 Mbit/s. Operátor U:fon zvýšil ve své mobilní síti CDMA rychlost o 45 procent na 608 kbit/s.

Průměrná rychlost v bezdrátových Wi-Fi sítích se stále pohybovala kolem 8,1 Mbit/s. Rozpětí v jednotlivých sítích bylo od zhruba tří do 13,5 Mbit/s.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

Alza.cz nevydává objednávky. Již druhý den

-

dnes 09:06 aktualizováno Největší český internetový obchod...

Změní Trumpovo rozhodnutí? Kaspersky Lab se stěhuje do Švýcarska

-

včera 15:48 Rázně reagovat na všechny kritické ohlasy v...

Microsoft posiluje v oblasti umělé inteligence. Koupil firmu Semantic Machines

-

včera 14:05 Americký softwarový gigant Microsoft v pondělí...

Internet Explorer pomalu umírá. Microsoft sází na Edge

-

včera 13:06 Společnost Microsoft na přelomu dubna a května vydala...

Nový vyděračský virus dokáže obelstít antiviry

-

včera 12:54 Bezpečnostní experti z antivirové společnosti...

Konkurent navigačního systému Galileo opravdu vznikne. Británie vypíše tendry ještě letos

-

včera 11:32 První tendry na satelitní navigační systém, který by...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby