Kultura

Točil poctu americkému hrdinovi, vyšla z toho Armstrongova lež

9.10.2013 11:57 Režisér Alex Gibney chtěl kdysi natočit poctu velkému „americkému hrdinovi“, film se ale časem zvrtnul v něco úplně jiného. Nejslavnější cyklista světa Lance Armstrong se proměnil v nejslavnějšího podvodníka. Dokumentární film bude mít v USA v listopadu premiéru.

Snímek se jmenuje Armstrongova lež a natáčel se už od roku 2009, kdy Gibney sledoval miláčka veřejnosti Armstronga, jeho triumfy na Tour de France a proslulý boj s rakovinou.

Lidé kolem Armstronga ale Gibneymu sdělili takové informace, že mu nezbylo, než film zásadně přepracovat. Floyd Landis a Tyler Hamilton mluvili o dopingu, začalo vyšetřování a pohádka o americkém hrdinovi se rozpadla.

”Jednoho dne jsem zjistil, že jsem jen ozubené kolečko v PR mašinérii,“ přiznal Gibney listu The Hollywood Reporter v Torontu. „Musel jsem se vrátit a znovu promyslet svou roli a to ten film odlišuje od věcí, které jsem dělal dříve.“

Omluvil se a točili dál

Dodal, že mu Armstrong volal ještě předtím, než vše přiznal v show Oprah Winfreyové. ”Omluvil se, že mi lhal. A mluvili jsme o tom, že si zase spolu sedneme a napravíme to.“ Nový film je výsledek této konverzace.

Jiný film, patrně s mnohem větším rozpočtem, chystá J. J. Abrams a studio Paramount Pictures. Jako podklad využijí knihu Juliet Macurové Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong (Kolo lží: Pád Lance Armstronga).

J. J. Abrams natočil třeba Mission: Impossible III a celovečerní Star Trek z roku 2009. V souvislosti s hlavní rolí se spekulovalo o mnoha jménech - Matt Damon, Jake Gyllenhaal či Sam Worthington.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Nová DVD: Vadí nevadí, Souboj pohlaví a Fakjů pane učiteli 3

-

dnes 07:11 Hororový příběh má název vcelku nevinné hry Vadí...

Lidé se smějí problémům, které sami mají, řekla k novému představení cirku Akoréacro Claire Aldayaová

-

včera 17:09 Přestavení Dans ton coeur patří k lákadlům letošního...

PolyBand nabídne expresivitu a zvukové stěny

-

včera 16:07 Amsterdamský kytarista Jasper Stadhouders se pohybuje...

Thom Artway: Sziget byl obrovský zážitek

-

včera 15:06 Písničkář Thom Artway vystoupil letos na legendárním...

Prozaička Eva Kantůrková: Jan Palach vrátil etice jedinečnost lidské volby

-

včera 11:21 Scenáristkou filmu Roberta Sedláčka Jan Palach, jehož...

Folkař Horký odpískal kandidaturu do Senátu. Založil kytarovou dílnu a chystá desku

-

včera 10:25 Video: Frontman kapely Kamelot Roman Horký (54) ještě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů