Krimi

Za smrt předškoláků při nehodě v Sobotce řidič k soudu nepůjde

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

8.10.2013 17:59 Třiašedesátiletý řidič, který letos na konci května způsobil při dopravní nehodě v Sobotce na Jičínsku smrt dvou malých chlapců, před soudem zřejmě neskončí. Policie vyšetřování tragédie ukončila doporučením věc odložit, neboť příčinou nehody byla zdravotní indispozice řidiče.

„Ve chvíli nehody nedisponoval rozpoznávacími a ovládacími schopnostmi,“ potvrdila závěr vyšetřování kriminalistů mluvčí jičínské policie Hana Klečalová. Opírali se přitom zejména o výsledky lékařského posudku. Muž v osudný okamžik zřejmě dostal epileptický záchvat.

Jičínští policisté proto šetření případu ukončili a státnímu zástupci navrhli zastavení stíhání. Ten v úterý uvedl médiím, že tak skutečně učinil. Původně řidiči hrozilo až šest let vězení.

K tragické události došlo 29. května kolem 13. hodiny. Řidič jel ve fabii s přívěsným vozíkem plně naloženým dřevem směrem do centra Sobotky a nedaleko základní školy vjel znenadání na trávník. V tu chvíli si tu hráli čtyřletý chlapec a jeho o dva roky starší bratr. Ani jeden z nich bohužel nehodu nepřežil.

„Sjel ze silnice tady od Staňkovy Lhoty, srazil značku, kontejner na odpadky, smetl děti, které si tady hrály na trávníku před domem, vrazil do zaparkovaného auta a jel dál po chodníku před školou, ještě asi sto metrů, než konečně zastavil,“ popsal Právu, co se stalo, jeden z příbuzných malých obětí v den nehody.

lž, Právo

nahoru

Krimi:

Motorkář po nehodě na Pardubicku i přes snahy o oživování zemřel

-

včera 15:46 Tragické následky měla páteční nehoda u obce Býšť na...

Inspekce žene před soud policistu, který vytáhl pistoli na řidiče v Plzni

-

včera 15:39 S návrhem na podání obžaloby pro zneužití pravomoci...

Dvacetiletý mladík ohrožoval na hřišti na Kroměřížsku teenagery nožem

-

včera 13:19 Ve vazbě skončil dvacetiletý mládenec z Holešova na...

Když nezabiješ bratry, ohrozíš lidstvo, slyšel hlasy. Mladému vrahovi soud nařídil léčbu

-

včera 11:26 aktualizováno Ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu...

Podezřelý z vraždy spáchal několik bankovních loupeží, ukázala analýza DNA

-

včera 10:23 Třiačtyřicetiletý muž obviněný z vraždy 29leté ženy ve...

Chlapec na Lounsku vběhl pod nákladní auto, letěl pro něj vrtulník

-

24.5. 17:14 Třináctiletý chlapec se ve čtvrtek odpoledne zranil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby