Krimi

Za smrt předškoláků při nehodě v Sobotce řidič k soudu nepůjde

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

8.10.2013 17:59 Třiašedesátiletý řidič, který letos na konci května způsobil při dopravní nehodě v Sobotce na Jičínsku smrt dvou malých chlapců, před soudem zřejmě neskončí. Policie vyšetřování tragédie ukončila doporučením věc odložit, neboť příčinou nehody byla zdravotní indispozice řidiče.

„Ve chvíli nehody nedisponoval rozpoznávacími a ovládacími schopnostmi,“ potvrdila závěr vyšetřování kriminalistů mluvčí jičínské policie Hana Klečalová. Opírali se přitom zejména o výsledky lékařského posudku. Muž v osudný okamžik zřejmě dostal epileptický záchvat.

Jičínští policisté proto šetření případu ukončili a státnímu zástupci navrhli zastavení stíhání. Ten v úterý uvedl médiím, že tak skutečně učinil. Původně řidiči hrozilo až šest let vězení.

K tragické události došlo 29. května kolem 13. hodiny. Řidič jel ve fabii s přívěsným vozíkem plně naloženým dřevem směrem do centra Sobotky a nedaleko základní školy vjel znenadání na trávník. V tu chvíli si tu hráli čtyřletý chlapec a jeho o dva roky starší bratr. Ani jeden z nich bohužel nehodu nepřežil.

„Sjel ze silnice tady od Staňkovy Lhoty, srazil značku, kontejner na odpadky, smetl děti, které si tady hrály na trávníku před domem, vrazil do zaparkovaného auta a jel dál po chodníku před školou, ještě asi sto metrů, než konečně zastavil,“ popsal Právu, co se stalo, jeden z příbuzných malých obětí v den nehody.

lž, Právo

nahoru

Krimi:

Za brutální vraždu své babičky si mladík odpyká 17 let

-

dnes 11:07 Devatenáctiletý Jakub Ševčík stráví 17 let ve vězení za...

Za podfuk s krví dostal exprimář pokutu a podmínku, rok nesmí dělat vedoucího lékaře

-

dnes 10:45 Bývalý přednosta chirurgie domažlické nemocnice Michal...

Hasiči při likvidaci požáru na Českobudějovicku nalezli mrtvolu

-

dnes 09:05 Požár stodoly likvidovali jihočeští hasiči v noci z...

Z hořícího domu ve Šluknově hasiči evakuovali desítky osob

-

dnes 08:26 aktualizováno Ve Šluknově na Děčínsku začala v úterý...

Prominutí trestu Janouškovi bude řešit pražský soud

-

dnes 04:10 Žádost lobbisty Romana Janouška o upuštění od zbytku...

Zmařili útok chovanců diagnosťáku na vychovatele

-

dnes 04:05 Začátkem ledna zasahovala v Dětském diagnostickém...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby