Krimi

Lupič po půllitrech piva přepadal barmanky, peníze předával manželce

Lupiče zadržela zásahová jednotka

ZDROJ: Policie ČR

8.10.2013 16:29 Kriminalisté zadrželi sériového lupiče, který se rád před akcí posilnil pivem. Peníze, které získal přepadením čtyř pražských heren, musel dávat manželce, která si myslela, že v Praze pracuje. Při domovní prohlídce našli kriminalisté arzenál zbraní.

Od počátku září kriminalisté pátrali po sériovém lupiči, který si vybíral herny na Praze 5, 7 a 8. Hned při prvním přepadení ale neměl moc štěstí. V herně v ulici Nádražní chtěl po barmance, která zrovna utírala prach, peníze. Ta mu odvětila, že je pouze uklízečka a čeká na šéfa. Muž si proto schoval zbraň a odešel.

Kriminalisté pátrají po dalších poškozených, proto zveřejnili podobu pachatele

FOTO: Policie ČR

Další tři případy měly vždy podobný scénář. Lupič přišel do heren vpodvečer, posadil se a dal si točené nebo lahvové pivo. Ve správný okamžik odešel k barovému pultu, kde po barmance požadoval se zbraní v ruce vydání peněz. V jednom případě dostal asi 10 tisíc, v dalších dvou případech jen několik tisícovek.

„Kriminalisté společně s policisty ze zásahové jednotky podezřelého osmačtyřicetiletého muže zadrželi ve středu 2. října krátce před polednem v místě bydliště na Příbramsku. Policisté pak navíc zjistili, že dosud netrestaný lupič požívá ve větší míře alkohol a podle svých slov manželce tvrdil, že pracuje v Praze, a část lupu jí proto odevzdával jako výplatu,“ vysvětlila v úterý mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Nalezené zbraně

FOTO: Policie ČR

Při domovní prohlídce policisté objevili několik zbraní. Šlo například o kulovnici, brokovnici, revolver nebo pistole. Doma měl také stovky nábojů. Podle zjištění policie je vlastnil legálně.

Již vazebně stíhaný pachatel se k činům přiznal a hrozí mu až 10 let za mřížemi. Kriminalisté se ovšem domnívají, že muž toho může mít na svědomí víc. Vyzývají proto další poškozené, aby se přihlásili na tísňovou linku 158.

Ondřej Kořínek, Novinky

nahoru

Krimi:

Motorkář po nehodě na Pardubicku i přes snahy o oživování zemřel

-

včera 15:46 Tragické následky měla páteční nehoda u obce Býšť na...

Inspekce žene před soud policistu, který vytáhl pistoli na řidiče v Plzni

-

včera 15:39 S návrhem na podání obžaloby pro zneužití pravomoci...

Dvacetiletý mladík ohrožoval na hřišti na Kroměřížsku teenagery nožem

-

včera 13:19 Ve vazbě skončil dvacetiletý mládenec z Holešova na...

Když nezabiješ bratry, ohrozíš lidstvo, slyšel hlasy. Mladému vrahovi soud nařídil léčbu

-

včera 11:26 aktualizováno Ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu...

Podezřelý z vraždy spáchal několik bankovních loupeží, ukázala analýza DNA

-

včera 10:23 Třiačtyřicetiletý muž obviněný z vraždy 29leté ženy ve...

Chlapec na Lounsku vběhl pod nákladní auto, letěl pro něj vrtulník

-

24.5. 17:14 Třináctiletý chlapec se ve čtvrtek odpoledne zranil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby