Krimi

Lupič po půllitrech piva přepadal barmanky, peníze předával manželce

Lupiče zadržela zásahová jednotka

ZDROJ: Policie ČR

8.10.2013 16:29 Kriminalisté zadrželi sériového lupiče, který se rád před akcí posilnil pivem. Peníze, které získal přepadením čtyř pražských heren, musel dávat manželce, která si myslela, že v Praze pracuje. Při domovní prohlídce našli kriminalisté arzenál zbraní.

Od počátku září kriminalisté pátrali po sériovém lupiči, který si vybíral herny na Praze 5, 7 a 8. Hned při prvním přepadení ale neměl moc štěstí. V herně v ulici Nádražní chtěl po barmance, která zrovna utírala prach, peníze. Ta mu odvětila, že je pouze uklízečka a čeká na šéfa. Muž si proto schoval zbraň a odešel.

Kriminalisté pátrají po dalších poškozených, proto zveřejnili podobu pachatele

FOTO: Policie ČR

Další tři případy měly vždy podobný scénář. Lupič přišel do heren vpodvečer, posadil se a dal si točené nebo lahvové pivo. Ve správný okamžik odešel k barovému pultu, kde po barmance požadoval se zbraní v ruce vydání peněz. V jednom případě dostal asi 10 tisíc, v dalších dvou případech jen několik tisícovek.

„Kriminalisté společně s policisty ze zásahové jednotky podezřelého osmačtyřicetiletého muže zadrželi ve středu 2. října krátce před polednem v místě bydliště na Příbramsku. Policisté pak navíc zjistili, že dosud netrestaný lupič požívá ve větší míře alkohol a podle svých slov manželce tvrdil, že pracuje v Praze, a část lupu jí proto odevzdával jako výplatu,“ vysvětlila v úterý mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Nalezené zbraně

FOTO: Policie ČR

Při domovní prohlídce policisté objevili několik zbraní. Šlo například o kulovnici, brokovnici, revolver nebo pistole. Doma měl také stovky nábojů. Podle zjištění policie je vlastnil legálně.

Již vazebně stíhaný pachatel se k činům přiznal a hrozí mu až 10 let za mřížemi. Kriminalisté se ovšem domnívají, že muž toho může mít na svědomí víc. Vyzývají proto další poškozené, aby se přihlásili na tísňovou linku 158.

Ondřej Kořínek, Novinky

nahoru

Krimi:

Za brutální vraždu své babičky si mladík odpyká 17 let

-

dnes 11:07 Devatenáctiletý Jakub Ševčík stráví 17 let ve vězení za...

Za podfuk s krví dostal exprimář pokutu a podmínku, rok nesmí dělat vedoucího lékaře

-

dnes 10:45 Bývalý přednosta chirurgie domažlické nemocnice Michal...

Hasiči při likvidaci požáru na Českobudějovicku nalezli mrtvolu

-

dnes 09:05 Požár stodoly likvidovali jihočeští hasiči v noci z...

Z hořícího domu ve Šluknově hasiči evakuovali desítky osob

-

dnes 08:26 aktualizováno Ve Šluknově na Děčínsku začala v úterý...

Prominutí trestu Janouškovi bude řešit pražský soud

-

dnes 04:10 Žádost lobbisty Romana Janouška o upuštění od zbytku...

Zmařili útok chovanců diagnosťáku na vychovatele

-

dnes 04:05 Začátkem ledna zasahovala v Dětském diagnostickém...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby