Domácí

U soudu s Rathem zkolabovala zapisovatelka, oživoval ji sám obžalovaný

obrazek

Sanitka před Krajským soudem v Praze během zákroku záchranářů v soudní síni

FOTO: Jiří Hardoš, Právo

4.10.2013 11:26 (aktualizováno: 4.10.2013 13:22) U Krajského soudu v Praze v pátek pokračovalo líčení v kauze Davida Ratha, které mělo tentokrát nečekaný scénář. Obžalovaní totiž museli poskytovat první pomoc soudní zapisovatelce. Jednání bylo následně přerušeno.

Soudní zapisovatelka v pátek během líčení zkolabovala. Okamžitě k ní přiběhli obžalovaní David Rath s Kateřinou Pancovou, kteří jsou profesí lékaři, a jeden z advokátů. Ženu začali ošetřovat.

„To je reflex. Musím říci, že toto je vycvičené za léta lékařské praxe. Pan doktor Rath i já jsme dělali v akutní medicíně. Tak to je reflex, kdy vystřelíte. Nad tím člověk moc nepřemýšlí,“ komentovala později svou rychlou reakci Pancová.

David Rath

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Za pomoci jednoho z advokátů oba lékaři položili tělo ženy na zem. „Otevřete okna,“ snažil se apelovat další z obžalovaných, partner Pancové Petr Kott, který je rovněž lékař.

Převzali ji záchranáři

Pro zapisovatelku si o chvíli později přijela pražská záchranka, která ji také kolem poledne odvezla k ošetření. Žena byla již při vědomí a bez větších potíží komunikovala se záchranáři.

Podle Pancové došlo u ženy zřejmě k tzv. hypovolemickému šoku, který způsobil nedostatečný příjem tekutin. „Paní málo pije, protože tak jako my všichni nechce často přerušovat, obtěžovat a chodit na toaletu. Měla i oschlé sliznice. Dojde k takzvanému hypovolemickému šoku, to znamená, že poklesne tlak a člověk omdlí,“ vysvětlila Pancová.

Po příjezdu lékaře měla žena podle ní stále nízký tlak a tepovou frekvenci, a tak ji záchranka raději odvezla na vyšetření, zda za kolapsem nestály například problémy se srdcem.

Událost nicméně znamenala konec pátečního jednání v kauze údajné korupce a zmanipulovaných veřejných zakázek. Předseda trestního senátu Robert Pacovský hlavní líčení přerušil do příštího úterý.

har, val, Novinky, Právo

nahoru

Domácí:

Češi mají na útratu o 11 tisíc měsíčně méně než Němci. Jsme otloukánci, zní z KSČM

-

dnes 11:02 Průměrná mzda v Česku dosáhla ve druhém letošním...

Bundy a kabáty jen tak neodložíme, víkend proprší a bude chladno

-

dnes 09:55 Astronomický podzim sice začíná už v pátek, ale vypadá...

Pelikán navrhuje odvolání soudkyně Králové známé z kauzy Jany Nečasové

-

dnes 08:54 aktualizováno Ministr spravedlnosti Robert Pelikán...

ČSSD nabídla dědicům právníka Altnera 180 miliónů jako mimosoudní vyrovnání

-

dnes 08:28 ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera...

V babyboxu ve Strakonicích našli holčičku

-

dnes 06:09 Do strakonického babyboxu v noci na čtvrtek někdo...

Státní zástupci prověřují nemocnice i pojišťovny kvůli bonusům

-

dnes 05:00 Kam mizí milióny, které nemocnice inkasují ze slev od...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby