Domácí

ODS láká voliče na premiérku Němcovou

obrazek

ODS láká voliče na osobnost Miroslavy Němcové

FOTO: Petr Hloušek, Právo

1.10.2013 16:43 ODS spustila novou fázi kampaně, kterou nazvala Premiérka. Opírá se o celostátní lídryni Miroslavu Němcovou a dvojku na pražské kandidátce, exprimátora a šéfa pražské ODS Bohuslava Svobodu.

Součástí kampaně jsou billboardy s Němcovou a Svobodou a hesly „Premiérka pro rozbouřenou dobu“ a „Svobodu pro Prahu, Praha pro Svobodu“.

Oba lídři se ve svých projevech vymezili vůči politické konkurenci. Bohuslav Svoboda si ve svém projevu v náznacích vyřídil účty s ČSSD, TOP 09 i ANO.

„V nadcházejících volbách půjde o to, kdo se může stát premiérem naší země. Zda to bude člověk nebezpečně připomínající svou dosavadní dráhou svého stranického souputníka Stanislava Grosse, člověk, který se pomalu, ale jistě stává karikaturou sebe sama, či lidé, kteří si za minulého režimu zadali s komunistickou státní bezpečností,“ řekl Svoboda.

ODS sází také na pražského exprimátora Bohuslava Svobodu.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Také Miroslava Němcová v proslovu řekla, že volby rozhodnou o tom, jakou pozici bude mít předseda vlády k prezidentu Miloši Zemanovi. Varovala, že nikdo z ČSSD, která zatím vede v předvolebních průzkumech, protiváhou prezidentovi nebude.

„Bohuslav Sobotka bude premiérem pouze za předpokladu, že poslechne pokyny Hradu, které mu bude diktovat Michal Hašek,“ uvedla Němcová.

Žádní zákulisní hráči, říká Svoboda

Svoboda se ve svém projevu opřel i o některé bývalé spolustraníky. Podle jeho slov se pražské ODS daří vracet straně důvěru lidí. „Podařilo se nám rozloučit se s řadou dlouholetých zákulisních hráčů. Někteří byli odejiti, někteří odešli, když pochopili, že jejich osobní zájmy již nepůjde v naší straně realizovat. Byl bych rád, kdyby si všichni dobře zapamatovali, do jakých politických uskupení tito lidé odcházejí,“ řekl Svoboda. Později také uvedl, že kandidátku ODS v Praze nesestavovali „žádní holoubci a hrdličky“, s narážkou na vyloučeného člena ODS a vlivného zákulisního hráče Tomáše Hrdličku.

„Na rozdíl od našich politických konkurentů se nebojíme kroužkování, naopak, vyzýváme k němu,“ uvedl také. Narážel tím na ČSSD a TOP 09: soc.dem. se vymezila vůči kroužkovací iniciativě a TOP 09 stáhla z voleb kandidáta, který přesvědčoval voliče, aby kroužkovali právě jeho. Mylně přitom uváděl, že bez kroužkování je volební lístek neplatný.

Někteří bývalí představitelé pražské ODS přešli do volebního uskupení Hlavu vzhůru. Starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík, který je jedničkou kandidátky hnutí, na zahájení kampaně ODS ostře zareagoval. „ODS se chová jako nevěrná manželka, která tři roky podváděla své voliče s TOP 09. Nyní, když se blíží volby, jim znovu klepe na dveře a bojí se, že ji pravicový volič nepustí dál, protože nemá čisté svědomí,“ napsal Právu Zoufalík.

Jan Martinek, Právo

nahoru

Domácí:

Babiš i Šojdrová popisují schůzku jinak. Žádní sirotci nejsou, zesměšňoval premiér europoslankyni

-

včera 17:19 Video: aktualizováno Aktéři klíčové páteční schůzky...

Paradox na Vinohradské: Při čekání na tramvaj lidé sice nezmoknou, ale možná jim ujede

-

včera 15:49 Video: Při rekonstrukci tramvajové trati v pražské...

Iniciativa za přijetí syrských dětí chce Babiše obejít

-

včera 15:35 Pokud by premiér Andrej Babiš (ANO) nepodpořil projekt...

Elektronické náramky po letech příprav hlídají první vězně

-

včera 13:41 aktualizováno Elektronické náramky po mnoha letech...

V Mariánských Lázních měli Piráti velké oči

-

včera 12:00 Piráti, kteří vyhráli před čtyřmi roky volby v...

Příspěvek na domácí péči o těžce postižené by se mohl zvýšit o šest tisíc

-

včera 11:48 O šest tisíc korun měsíčně by se mohl v budoucnu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů