Kultura

Rowlingová napíše fantasy scénář vycházející z Pottera

obrazek

J. K. Rowlingová

FOTO: ČTK

13.9.2013 09:42 Spisovatelka J. K. Rowlingová se dala na filmové scénáře. Její první bude částečně vycházet z knížek o Harrym Potterovi a název zní Fantastic Beasts and Where to Find Them.

Série filmů o Harrym Potterovi je považována za jednu z nejvýdělečnějších v celé filmové historii, takže bylo jen otázkou času, kdy producenti z Warner Bros. přemluví spisovatelku k dalším pokračováním. Ona se však slovu pokračování brání.

V novém filmu se objeví Newt Scamander, což je autor učebnice o fantastických zvířatech, kterou měl ve škole kouzelnický učeň Harry. Studio zatím nestanovilo  žádný termín premiéry.

„Warner Bros. přišli s návrhem proměnit Fantastic Beasts and Where to Find Them ve film. Připadalo mi to jako zábavná myšlenka, ale bylo pro mě těžké si představit Newta Scamandera, údajného autora knihy, stvořeného jiným spisovatelem,” uvedla Rowlingová pro BBC.

Chráním si svůj vesmír

„Protože žiju ve svém fiktivním vesmíru tak dlouho, chráním si ho a o Newtovi už toho hodně vím. Jak vědí skalní fanoušci Harryho Pottera, mám ho tak ráda, že jsem jeho vnuka Rolfa dokonce oženila s jednou z mých nejoblíbenějších potterovských postav, s Lunou Lovegoodovou.”

„Jak jsem návrh zvažovala, už to nabralo formu, kterou jsem nemohla odmítnout. A tak jsem skončila u toho, že navrhuju Warner Bros. moji vlastní představu filmu. Ačkoliv se to bude odehrávat ve společenství čarodějnic a kouzelníků, kde jsem strávila šťastných 17 let, není to prequel nebo pokračování Harryho Pottera, je to rozšíření kouzelnického světa. Vždy jsem říkala, že se k tomu světu vrátím, jen když mě ten nápad opravdu nadchne, a tohle je ono!”

Společnost Warner Bros. chce také distribuovat televizní adaptaci románu ze současnosti Prázdné místo. Bude se vysílat v roce 2014.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Woody Allen se stává zakázanou osobou, herci vracejí honoráře

-

dnes 11:54 Herečka Rebecca Hallová se veřejně distancovala od...

Struny pro děti. Artway, Ruml či Dusilová zpívají, Trojan čte příběhy

-

dnes 10:30 Rodinný festival Struny dětem v Minoru chystá hodně...

Punkoví veteráni Vibrators přijedou s novým albem

-

dnes 08:34 Po dvou letech se do Prahy vrací legendární anglická...

Zemřel autor písně Oh Happy Day Edwin Hawkins

-

dnes 08:18 Ve věku 74 let zemřel ve svém domě poblíž San Franciska...

Nová DVD: Loganovi parťáci, Zabiják & Bodyguard či Velká oříšková loupež 2

-

dnes 07:00 Režisér Dannyho parťáků Steven Soderbergh má nové,...

Zemřela Dolores O'Riordanová, zpěvačka skupiny Cranberries

-

včera 18:19 Video: aktualizováno Ve věku 46 let náhle zemřela v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby