Kultura

Petr Novotný: Muzikál s písněmi Lucie patří k mým nejobtížnějším

obrazek

Režisér Petr Novotný ještě nepracoval s tak velkým týmem.

FOTO: Milan Malíček, Právo

31.8.2013 13:28 Režijní taktovku muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky má v ruce zkušený Petr Novotný. Režíroval již Bídníky, Jesus Christ Superstar nebo Evitu. Muzikál s písničkami skupiny Lucie, který bude mít v Hudebním divadle Karlín v Praze premiéru 31. října a 1. listopadu, patří prý k těm nejobtížnějším.

Máte za sebou několik režijních vedení muzikálů. Kam v pomyslném žebříčku obtížnosti řadíte dílo Lucie, větší než malé množství lásky?

Před závorku bych vytknul, že vždycky ten poslední muzikál je nejtěžší. Je to pravidlo, člověk má pocit, že hora, kterou už slezl, nebyla tak náročná jako ta, na které momentálně je. Mám-li být objektivní, tento muzikál patří k těm obtížnějším. Tak, jak autor libreta Tomáš Belko postavil jeho příběh, je poměrně složitý, zajímavý a má několik stylových rovin. Je to takový zvláštní vybroušený diamant, který má poměrně dost plošek. Bylo dost těžké najít způsob, jak vyvážit jednotlivé fazety, aby to byl diamant, ne blázinec. Tento muzikál tedy opravdu patří k těm nejobtížnějším. Na druhou stranu je to jeden z muzikálů, na které jsem se nejvíc těšil.

Je na něm z režijního hlediska něco specifického?

Největší specifikum je kapela Lucie. Už jen tím, že nás její hudba dlouho výrazně ovlivňovala. Mě osobně také, takže k ní mám významný citový vztah. Musel jsem v sobě najít způsob, jak tento silný vztah přetavit do jevištního díla. Málokdy se také stává, že máme živé autory v hledišti. Pro mě je to velmi cenná, ale současně zvláštní zkušenost. Tento muzikál totiž vzniká ve spolupráci s celou skupinou Lucie a autorem libreta Tomášem Belkem. Konečný tvar buduje větší množství tvůrců, kteří mají rozdílný způsob vidění. Je to pro mě naprosto nová zkušenost. Ještě nikdy jsem takto intenzivně s tak velkým týmem nepracoval.

Našel jste v souboru, který jste si vybral, nějaký nový talent?

Asi ano. Ke své hanbě musím říct, že jsem dosud neznal Patrika Děrgela. Po dlouhé době mám při práci partnera, který je velice talentovaný a já o něm předtím nevěděl. Naopak jsem věděl, že bude dobrá Bára Poláková. A je to tak, strašně mě to těší.

Jaroslav Špulák, Právo

nahoru

Kultura:

Topfestu je patnáct. Pogratuluje mu i Kabát

-

dnes 14:13 Populární slovenský festival Topfest letos oslaví...

Slovenský designér Patrik Illo: Líbí se mi, když se sklo hýbe

-

dnes 12:16 Slovenský sklářský výtvarník Patrik Illo (1973) dokáže...

Tom Petty zemřel na neúmyslné předávkování léky

-

dnes 09:18 Video: Neúmyslné předávkování léky. Tak zní oficiální...

Skupina Mandrage: Někdy se o věcech hádáme

-

dnes 08:52 Plzeňská skupina Mandrage vydala v pátek šesté album....

Rocky je zpět. A s ním béčkový Lundgren a 111kilový Rumun

-

včera 17:51 Akčního veterána Sylvestra Stalloneho novým kouskům...

RECENZE: Zoufalé věci se dějí hlavně ve filmu. Režisér Filip Renč točil podle Haliny Pawlowské

-

včera 16:44 Na základě vlastní knížky Zoufalé ženy dělají zoufalé...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby