Domácí

Odveta za zveřejněné výslechy: Policie zvažuje vazbu pro Parkanovou

obrazek

Vlasta Parkanová ve Sněmovně

FOTO: Petr Horník, Právo

15.8.2013 16:01 Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová (TOP 09) může kvůli kauze nákupu letounů CASA pro českou armádu skončit ve vazbě. Pobyt za mřížemi jí hrozí kvůli tomu, že tento týden zveřejnila na internetu kompletní přepisy výpovědí svědků z celého případu, ve kterém je obviněna ze zneužití svých pravomocí.

Právu to potvrdil státní zástupce Jan Kořán s tím, že policie v současné době vyhodnocuje, jaký dopad může mít zveřejnění policejních protokolů na další vyšetřování.

„V plánu jsou další úkony, které to samozřejmě může ovlivnit. Policejní orgán proto v současné době zvažuje, zda jsou důvody pro koluzní vazbu,“ konstatoval Kořán. Na hrozbu postihu Parkanové upozornil server Lidovky.cz.

Parkanová přepisy výslechů spolu s dalšími policejními dokumenty zveřejnila ve středu na svých internetových stránkách. [celá zpráva]

A kromě vazby si tím může vysloužit i další postih.

„Mám informace o tom, že někteří svědci se cítí zveřejněním těch výpovědí velmi dotčeni, protože to samozřejmě vedlo k jejich ztotožnění. Policie proto celou věc postoupí Úřadu na ochranu osobních údajů, který bude posuzovat, zda se nejedná o správní delikt,“ poznamenal Kořán.

Mezi zveřejněnými dokumenty je například výslech bývalého náčelníka generálního štábu a nynějšího ministra obrany Vlastimila Picka, expremiéra Petra Nečase (ODS), někdejšího šéfa resortu financí Miroslava Kalouska (TOP 09), ale také protokol s výpovědí hlavního svědka obžaloby, armádního pilota Karla Daňhela.

Jakub Troníček, Právo

nahoru

Domácí:

Zákony z roku 1919 vláda rušit nechce. Vyhlášky o Rakousku-Uhersku budou platit dál

-

dnes 12:51 Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) nesouhlasí s...

Dávky ve stravenkách dělají z chudých ještě chudší

-

dnes 11:28 Čtyřicetiletá matka tří dětí z Prahy dostává polovinu...

Jihočeským lídrem ODS do voleb je bývalý ministr obchodu Kuba

-

dnes 10:58 Občanští demokraté půjdou do říjnových komunálních...

Ústavní soud odmítl Bakalovu stížnost kvůli Knihovně Václava Havla

-

dnes 10:31 aktualizováno Podnikatel Zdeněk Bakala neuspěl u...

Na Malou běží kampaň, ministr je spíš manažer než odborník, míní Babiš

-

dnes 10:25 Nominaci poslankyně ANO Taťány Malé na post ministryně...

Babiš: Prezidentovi nesu i jméno Pocheho, jinak by ČSSD nepodpořila vládu

-

dnes 08:13 aktualizováno Premiér Andrej Babiš v pondělí nese na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů