Domácí

Odveta za zveřejněné výslechy: Policie zvažuje vazbu pro Parkanovou

obrazek

Vlasta Parkanová ve Sněmovně

FOTO: Petr Horník, Právo

15.8.2013 16:01 Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová (TOP 09) může kvůli kauze nákupu letounů CASA pro českou armádu skončit ve vazbě. Pobyt za mřížemi jí hrozí kvůli tomu, že tento týden zveřejnila na internetu kompletní přepisy výpovědí svědků z celého případu, ve kterém je obviněna ze zneužití svých pravomocí.

Právu to potvrdil státní zástupce Jan Kořán s tím, že policie v současné době vyhodnocuje, jaký dopad může mít zveřejnění policejních protokolů na další vyšetřování.

„V plánu jsou další úkony, které to samozřejmě může ovlivnit. Policejní orgán proto v současné době zvažuje, zda jsou důvody pro koluzní vazbu,“ konstatoval Kořán. Na hrozbu postihu Parkanové upozornil server Lidovky.cz.

Parkanová přepisy výslechů spolu s dalšími policejními dokumenty zveřejnila ve středu na svých internetových stránkách. [celá zpráva]

A kromě vazby si tím může vysloužit i další postih.

„Mám informace o tom, že někteří svědci se cítí zveřejněním těch výpovědí velmi dotčeni, protože to samozřejmě vedlo k jejich ztotožnění. Policie proto celou věc postoupí Úřadu na ochranu osobních údajů, který bude posuzovat, zda se nejedná o správní delikt,“ poznamenal Kořán.

Mezi zveřejněnými dokumenty je například výslech bývalého náčelníka generálního štábu a nynějšího ministra obrany Vlastimila Picka, expremiéra Petra Nečase (ODS), někdejšího šéfa resortu financí Miroslava Kalouska (TOP 09), ale také protokol s výpovědí hlavního svědka obžaloby, armádního pilota Karla Daňhela.

Jakub Troníček, Právo

nahoru

Domácí:

Referendum o vřídle se opakovat nebude, rozhodl soud

-

dnes 13:41 Krajský soud v Plzni odmítl obě žaloby žádající...

Babišova vláda v demisi chce zavést registr lobbistů a omezit korupci a klientelismus

-

dnes 13:28 Vláda se ve středu zabývala novými pravidly, kterými by...

Domácí zdravotní péči trápí nedostatek sester i peněz

-

dnes 12:40 Zdravotní sestry, které se o pacienty starají doma,...

Nespokojení taxikáři chystají v Praze další protesty

-

dnes 11:28 Pražské taxikáře rozhořčilo úterní jednání ministra...

Češi jsou vůči EU skeptičtí, ale opustit ji nechtějí

-

dnes 11:25 Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě...

Policie obvinila extajemníka SPD z podněcování k rasové nenávisti

-

dnes 09:54 aktualizováno Policie obvinila bývalého tajemníka SPD...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby