Krimi

Zahradníci vypěstovali na jihu Moravy stovky rostlin marihuany

Jako na rajské zahradě to tentokrát vonělo na krajském ředitelství policie, kde připravili vyšetřovatelé ukázky různých stádií růstu zabaveného konopí.

ZDROJ: Právo

10.8.2013 17:54 Od semínka až do sklizně za tři měsíce. Takový pěstitelsky úspěšný cyklus se dařil dvěma mužům ve věku 47 a 41 let, kteří se ovšem se svými botanickými schopnostmi ve vesnici na jihu Moravy nikde nechlubili. A není se co divit. Cílem jejich mičurinského snažení totiž byla marihuana.

Od minulého týdne se o květináče a perfektně vybavené pěstírny intenzivně zajímala policie. Účet za zřejmě dlouhodobé snažení udělá pro oba pěstitele soud. Může to být v podobě až tří let vězení.

„Po několikaměsíčním pátrání se nám podařilo odhalit dvě pěstírny marihuany v rodinných domech v Rohatci na Hodonínsku, odkud droga putovala nejen k odběratelům na Moravě, ale i na Slovensko,“ uvedl vyšetřovatel Vlastimil Jandera.

FOTO: Policie ČR

Při domovních prohlídkách v rodinných domech obviněných mužů, kteří se sice navzájem znali, ale žádným způsobem spolu nekooperovali, si kriminalisté mohli připadat jako v botanické zahradě.

Uvnitř obydlí i na přilehlé zahradě našli rostliny konopí ve všech vývojových stadiích. Nechyběla ani úroda z nedávné sklizně, usušená a uskladněná v pytlích. K expedici bylo již připraveno tři a půl kila usušené trávy. Vzhledem k aktuálním cenám, které se na trhu s drogami pohybují od 60 do 250 korun za gram (záleží na odebraném množství) předpokládají policisté, že se zisk pěstitelů pohyboval ve statisících.

Odběratelé byli Slováci

Rostlin zajištěných při dvou domovních prohlídkách bylo na 250 kusů. Pokud by pachatelé sklidili a usušili i další várku, nastřádali by doma celkem zásobu téměř deseti kilogramů sušeného konopí.

FOTO: Policie ČR

Obvinění se této činnosti věnovali řadu let a mezi jejich významné odběratele - šlo nejčastěji o překupníky, kteří zřejmě odebírali ve velkém, patřili Slováci. Pěstírny byly vybavené špičkovou technikou včetně klimatizace a osvětlení. S tím je spojená také vysoká energetická náročnost, která ovšem u obou mužů kontrastuje s oficiální roční spotřebou odběrných míst.

Ročně totiž skrblíci distributorovi elektřiny platili za odběr zhruba 1000 kilowathodin. „Skutečný odběr se však pohyboval u každého z domů s pěstírnou ve výši 10 000 kwh. za dva měsíce,“ doplnil policista. Mimo nepříjemností s policií tedy chamtivé pěstitele ještě čeká sankce od dodavatelů elektřiny.

Miroslav Homola, Právo

nahoru

Krimi:

Je schopen řešit konflikty, tvrdí posudek o Ďuričkovi. Soud ho zatím nepustil

-

dnes 12:18 Video: Kvůli rozporům ve znaleckých posudcích...

Muže brutálně zbili, topili v potoce a při tom natáčeli. Zachránil jsem mu život, řekl obžalovaný

-

dnes 11:58 Výjimečný trest hrozí u olomouckého krajského soudu...

Traktorista vyprošťoval zapadlého kolegu, stroj se na něj převrátil

-

dnes 11:28 Dva zaklíněné řidiče pod převráceným traktorem museli...

Chorvat dostal čtyři roky za explozi svého domu, při kterém zemřeli dva lidé

-

dnes 11:10 Případ výbuchu čtyřpatrového domu v Šenově u Nového...

Dívka chtěla při venčení umravnit německé ovčáky, psi ji pokousali

-

dnes 09:27 Dva němečtí ovčáci napadli ve středu 19letou dívku,...

Nejvyšší soud rozhodl o Čechovi, který se chtěl přidat k Islámskému státu

-

dnes 09:03 aktualizováno Nejvyšší soud už rozhodl o dovolání Jana...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby