Krimi

Zahradníci vypěstovali na jihu Moravy stovky rostlin marihuany

Jako na rajské zahradě to tentokrát vonělo na krajském ředitelství policie, kde připravili vyšetřovatelé ukázky různých stádií růstu zabaveného konopí.

ZDROJ: Právo

10.8.2013 17:54 Od semínka až do sklizně za tři měsíce. Takový pěstitelsky úspěšný cyklus se dařil dvěma mužům ve věku 47 a 41 let, kteří se ovšem se svými botanickými schopnostmi ve vesnici na jihu Moravy nikde nechlubili. A není se co divit. Cílem jejich mičurinského snažení totiž byla marihuana.

Od minulého týdne se o květináče a perfektně vybavené pěstírny intenzivně zajímala policie. Účet za zřejmě dlouhodobé snažení udělá pro oba pěstitele soud. Může to být v podobě až tří let vězení.

„Po několikaměsíčním pátrání se nám podařilo odhalit dvě pěstírny marihuany v rodinných domech v Rohatci na Hodonínsku, odkud droga putovala nejen k odběratelům na Moravě, ale i na Slovensko,“ uvedl vyšetřovatel Vlastimil Jandera.

FOTO: Policie ČR

Při domovních prohlídkách v rodinných domech obviněných mužů, kteří se sice navzájem znali, ale žádným způsobem spolu nekooperovali, si kriminalisté mohli připadat jako v botanické zahradě.

Uvnitř obydlí i na přilehlé zahradě našli rostliny konopí ve všech vývojových stadiích. Nechyběla ani úroda z nedávné sklizně, usušená a uskladněná v pytlích. K expedici bylo již připraveno tři a půl kila usušené trávy. Vzhledem k aktuálním cenám, které se na trhu s drogami pohybují od 60 do 250 korun za gram (záleží na odebraném množství) předpokládají policisté, že se zisk pěstitelů pohyboval ve statisících.

Odběratelé byli Slováci

Rostlin zajištěných při dvou domovních prohlídkách bylo na 250 kusů. Pokud by pachatelé sklidili a usušili i další várku, nastřádali by doma celkem zásobu téměř deseti kilogramů sušeného konopí.

FOTO: Policie ČR

Obvinění se této činnosti věnovali řadu let a mezi jejich významné odběratele - šlo nejčastěji o překupníky, kteří zřejmě odebírali ve velkém, patřili Slováci. Pěstírny byly vybavené špičkovou technikou včetně klimatizace a osvětlení. S tím je spojená také vysoká energetická náročnost, která ovšem u obou mužů kontrastuje s oficiální roční spotřebou odběrných míst.

Ročně totiž skrblíci distributorovi elektřiny platili za odběr zhruba 1000 kilowathodin. „Skutečný odběr se však pohyboval u každého z domů s pěstírnou ve výši 10 000 kwh. za dva měsíce,“ doplnil policista. Mimo nepříjemností s policií tedy chamtivé pěstitele ještě čeká sankce od dodavatelů elektřiny.

Miroslav Homola, Právo

nahoru

Krimi:

Policie zadržela podezřelé z vraždy manželů v mobilním domku na Písecku

-

dnes 14:34 Jihočeští kriminalisté zadrželi po více jak čtrnácti...

Splnily jsme všechny povinnosti, řekla vlakvedoucí k pádu dvouleté dívky z vagónu

-

dnes 13:32 Vlakvedoucí Jarmila Soukupová, která společně s...

Chlapec vypadl z osmimetrové výšky z lanovky v Zadově

-

dnes 13:08 Sedmiletý chlapec v neděli odpoledne vypadl ze...

Soud propustil Dbalého z psychiatrie, znalci dokončili pozorování

-

dnes 10:22 aktualizováno Soudkyně k pátku propustila bývalého...

Škoda po tragickém požáru hotelu v Praze přesáhne 20 miliónů

-

dnes 10:02 aktualizováno Hasiči vyčíslili první odhad škody po...

Opilý řidič u Prahy naboural do sloupu a ujel, policisté ho dopadli

-

dnes 07:03 Video: V centru Červeného Újezdu na Praze-západ...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby