Internet a PC

Systémy na identifikaci teroristů? Špičkové butiky je používají na celebrity

25.7.2013 13:12 Zatím se to používalo na teroristy a zločince. Novým terčem programů od britské firmy NEC IT Solutions mají být celebrity všeho druhu. Podle britského nedělníku The Sunday Times vypracovala firma počítačový software umožňující bleskově rozpoznávat tváře „hvězd“.

Firma doufá, že získá zákazníky zejména mezi obchodníky ve špičkových buticích, které trápí noční můra, že jim unikl nejnovější populární seriál, a přitom jeho hrdina či hrdinka právě vstupuje do jejich dveří.

Stačí jen pár měření tváře, o které se postará kamera u vchodu, a pak bleskové srovnání s databází obličejů všech hvězd. Pokud některý „sedí“ vstupujícímu zákazníkovi, přijde okamžitě varovný signál přes mobil, počítač nebo tablet.

Pozná hvězdu i za brýlemi  

A nejen signál: prodavač dostane také informace o velikostech oblečení, které zákazník používá, jakož i o jeho oblíbených artiklech a o historii nákupů.

To poslední se ve shonu okolo „hvězdy“ asi moc nepoužije – ledaže by si obchod dokázal zorganizovat práci tak, aby jeden obsluhoval vzácného zákazníka a někdo další studoval jeho nákupní „dějiny“.

Software prý funguje, i když má „celebriťák“ sluneční brýle, klobouk nebo šátek. Ani stárnutí či změny v barvě vlasů nebo ve váze prý nenarušují přesnost. Bude zajímavé, až se týž software přestěhuje i na samotné obchodní „dno“, kde asi nejlépe poslouží ke zjištění notorických zlodějíčků.

mcm, Právo

nahoru

Internet a PC:

Nvidia má tři nové grafické karty. Hráčům přinesou věrnější grafiku

-

dnes 16:26 Hned tři nové grafické karty ukázala společnost Nvidia...

Virtuální realita příliš netáhne. Helmu PlayStation VR si koupily jen tři milióny lidí

-

dnes 15:57 Video: Nejrůznější headsety pro virtuální realitu jsou...

Hackeři dokážou napadnout i faxy. Útoky mohou postihnout nemocnice i banky

-

dnes 13:37 Elektronická korespondence a mobilní telefony jsou v...

Modulární elektronika byla slepá ulička

-

dnes 12:06 Před pár lety se objevily na pultech obchodů první...

Rusko následuje Evropu, ruší vnitrostátní roaming

-

dnes 09:51 Čtyři hlavní mobilní operátoři v Rusku začali rušit...

iPad explodoval v Amsterdamu ještě v obchodě. Zranil tři zaměstnance

-

včera 14:46 Tři zaměstnanci obchodu Apple v nizozemském Amsterdamu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů