Krimi

Řidiči se udělalo nevolno, převážená auta skončila v kolejišti

obrazek

Po nehodě skončila převážená vozidla v kolejišti.

Policie ČR

11.7.2013 12:07 Miliónovými škodami skončila dopravní nehoda, která v úterý dopoledne zkomplikovala dopravu na hlavním tahu mezi Hradcem Králové a Olomoucí. Během průjezdu Vysokým Mýtem havaroval řidič nákladního vozu tak nešťastně, že automobily převážené na ložné ploše nákladní soupravy skončily v blízkém kolejišti. Škoda přesáhla 2,5 miliónu.

„Příčinou nehody byla patrně náhlá nevolnost řidiče, jedoucího od Hradce směrem do centra města. Vinou zdravotní indispozice ztratil kontrolu nad vozidlem, přejel do protisměru, kde nejprve narazil do dopravního značení, betonového mostku a skončil na kolejích,“ uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová.

FOTO: HZS Pardubického kraje

Zároveň dodala, že bohužel při tom došlo k pádu přepravovaných vozidel z ložné plochy nákladní soupravy. Také řidič utrpěl zranění, s nimiž musel být převezen do litomyšlské nemocnice. Ještě v průběhu odstraňování rozbitých vozů se však na místo vrátil. Přesné příčiny havárie jsou stále v šetření policie.

FOTO: HZS Pardubického kraje

Nehoda zaměstnala také hasiče. Zejména poté, co do místního Vanického potoka, ústícího v těchto místech do říčky Loučná, unikly provozní kapaliny. „Na čtyřech místech byla zanesená vodní plocha zasypána hydrofilním sorbentem a byly použity sorbční rukávy, aby se znečištění nerozšířilo. Po odstranění nehody odbornou formou byl proveden úklid přilehlé cyklostezky,“ doplnil mluvčí hasičů.

lž, Právo

nahoru

Krimi:

Muž zemřel po noční střelbě v Chomutově

-

dnes 09:58 V Chomutově se v noci z pátku na sobotu střílelo, na...

Vyškrtnutí znalců z kauzy Rumburk musí soud znovu projednat

-

včera 20:18 Soud musí znovu projednat vyškrtnutí lékařů Radka...

Hromadná nehoda blokovala dálnici D1, kolona dosáhla deseti kilometrů

-

včera 17:13 aktualizováno Dálnici D1 u Brna na 207. kilometru...

Po dvou letech se lupič vydal do stejné pražské banky. Dopadli ho v cukrárně

-

včera 15:14 Video: Příslovím dvakrát do jedné řeky nevstoupíš se...

Mladík v Bruntálu přežil dvacetimetrový pád z vrcholu lomu

-

včera 12:52 Jen se zraněním vyvázl mladík, který ve čtvrtek v...

Policistka kryla krádeže ve fitcentrech po celé ČR, inspekce ji obvinila

-

včera 11:17 Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby