Krimi

Řidiči se udělalo nevolno, převážená auta skončila v kolejišti

obrazek

Po nehodě skončila převážená vozidla v kolejišti.

Policie ČR

11.7.2013 12:07 Miliónovými škodami skončila dopravní nehoda, která v úterý dopoledne zkomplikovala dopravu na hlavním tahu mezi Hradcem Králové a Olomoucí. Během průjezdu Vysokým Mýtem havaroval řidič nákladního vozu tak nešťastně, že automobily převážené na ložné ploše nákladní soupravy skončily v blízkém kolejišti. Škoda přesáhla 2,5 miliónu.

„Příčinou nehody byla patrně náhlá nevolnost řidiče, jedoucího od Hradce směrem do centra města. Vinou zdravotní indispozice ztratil kontrolu nad vozidlem, přejel do protisměru, kde nejprve narazil do dopravního značení, betonového mostku a skončil na kolejích,“ uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová.

FOTO: HZS Pardubického kraje

Zároveň dodala, že bohužel při tom došlo k pádu přepravovaných vozidel z ložné plochy nákladní soupravy. Také řidič utrpěl zranění, s nimiž musel být převezen do litomyšlské nemocnice. Ještě v průběhu odstraňování rozbitých vozů se však na místo vrátil. Přesné příčiny havárie jsou stále v šetření policie.

FOTO: HZS Pardubického kraje

Nehoda zaměstnala také hasiče. Zejména poté, co do místního Vanického potoka, ústícího v těchto místech do říčky Loučná, unikly provozní kapaliny. „Na čtyřech místech byla zanesená vodní plocha zasypána hydrofilním sorbentem a byly použity sorbční rukávy, aby se znečištění nerozšířilo. Po odstranění nehody odbornou formou byl proveden úklid přilehlé cyklostezky,“ doplnil mluvčí hasičů.

lž, Právo

nahoru

Krimi:

Řidič narazil na Zlínsku do stromu a nepřežil

-

dnes 13:25 Náraz do stromu nepřežil v neděli časně ráno řidič...

Motorest u dálnice D10 shořel kvůli vznícení sazí v komíně

-

dnes 09:54 Video: aktualizováno Sobotní požár motorestu u dálnice...

Osobní auto vjelo v Opavě pod vlak, dva lidé se zranili

-

dnes 09:43 Dva lidé se zranili v sobotu večer při srážce osobního...

Policie těžko hledá firmy na čištění bytů od pervitinu

-

dnes 09:35 Čeští výrobci pervitinu jsou podle policie a odborníků...

Na Plzeňsku narazil vlak do auta, zranili se tři lidé

-

včera 22:06 Regionální osobní vlak v sobotu narazil na jižním...

Myslivec postřelil dvě ženy

-

včera 20:49 Dvě ženy byly zraněny v sobotu dopoledne na jednom z...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby