Kultura

Hollywood chystá další díly Terminátora i Dne nezávislosti

obrazek

Arnold Schwarzenegger

Profimedia.cz

28.6.2013 10:32 Terminátor, oblíbená postava vraždícího kyborga, která pomohla ukout slávu amerického herce Arnolda Schwarzeneggera, se opět vrátí. Tentokrát se tak stane v podobě samostatné trilogie, jejíž první díl by měl přijít do kin 26. června 2015. Německý režisér působící v Hollywoodu Roland Emmerich zase v těchto dnech naznačil, že by mohl natočit hned několik dalších dílů velkofilmu Den nezávislosti.

Návrat Terminátora potvrdilo hollywoodské studio Paramount Pictures. Přinejmenším v příštím, už pátém, díle Terminátora by měl znovu hrát Arnold Schwarzenegger, což 65letý herec potvrdil už dříve. Producenti ale zatím nepotvrdili, zda opět v hlavní roli.

Prvního filmového Terminátora natočil režisér James Cameron v roce 1984. Společně s dalšími dvěma pokračováními - Terminátor 2: Den zúčtování (1991) a Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003) - v nichž Arnold Schwarzenegger hrál, film vynesl více než miliardu dolarů (téměř 20 miliard korun).

Čtvrté pokračování Terminator Salvation z roku 2009 bylo bez Schwarzeneggera, který v té době zastával úřad kalifornského guvernéra.

Will Smith pokračování odmítl

Sedmapadesátiletý filmař Emmerich zase prohlásil, že si dovede představit hned několik nových pokračování kasovního trháku Den nezávislosti z roku 1996. Dosud hovořilo studio 21th Century Fox o jednom chystaném sequelu.

"Když natáčíte pokračování, nechce filmové studio jen jeden film, ale rovnou celou sérii," naznačil Emmerich v rozhovoru s internetovým deníkem Huffington Post. V takovém případě je podle něj třeba vytvořit celou mytologii. "Proč mimozemšťané přišli? Jak vypadá jejich kultura? A co to znamená?" - to jsou podle Emmericha otázky, na které je pak třeba odpovědět.

Tentokrát však bude Emmerich muset postrádat představitele hlavní role v prvním filmu Willa Smithe, který prý nabídku hrát v pokračování odmítl. Navíc by Smith byl už příliš drahý, prozradil režisér. K dispozici jsou ale i tentokrát hollywoodské hvězdy Jeff Goldblum a Bill Pullman.

Premiéra dalšího dílu Dne nezávislosti je stejně jako v případě Terminátora plánovaná na rok 2015.

ČTK

nahoru

Kultura:

RECENZE: Jan Palach. Film, který si musí každý přebrat po svém

-

včera 15:56 Natočit film o tak výrazné osobnosti, jakou byl Jan...

Tomáš Klus vydá na začátku září novou desku

-

včera 14:14 Písničkář Tomáš Klus vydá již 7. září album Spolu....

Lamb, The Subways a The Asteroids Galaxy Tour lákají na Rock for Churchill

-

včera 14:09 Konec srpna pravidelně patří festivalu Rock for...

Mauglí a kapitán Flint zrození štětcem Zdeňka Buriana

-

včera 13:11 Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy ožilo dávno...

Na Hip Hop Kemp míří GZA, Hopsin, Chaozz i Kontrafakt

-

včera 11:49 Festivalpark v Hradci Králové se ve druhé polovině...

Videoklipem roku je podle MTV Havana od Camily Cabello

-

včera 11:11 Klipem roku se na předávání cen MTV v pondělí 20....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů