Kultura

RECENZE: Beady Eye by chtěli oživit kytarové „devadesátky“

obrazek

Beady Eye vydávají své druhé album. Zleva Andy Bell (kytara), Liam Gallagher (zpěv), Gem Archer (kytara), Jay Mehler (baskytara) a Chris Sharrock (bicí)

FOTO: Sony Music

27.6.2013 12:44 Britská kytarovka Beady Eye chce svět přesvědčit druhým albem, že kapela vzniklá na troskách Oasis kolem Liama Gallaghera má ještě stále co říct.

Beady Eye se zformovali v roce 2009, když se Liam Gallagher, Gem Archer a Andy Bell rozhodli, že nemá cenu skončit s muzikou jen kvůli Noelu Gallagherovi, který Oasis definitivně opustil. Přidali se další a skupina vydala debut Different Gear, Still Speeding (2011). Deska BE má potvrdit, že na to ještě mají, i když všichni tušíme, že sláva let devadesátých se vrátit nemůže.

Nápadná je na desce přidrzlá dikce frontmana, která samozřejmě připomene Oasis, kdysi slavnou skupinu, dnes už mlhavou vzpomínku z historie hudebního průmyslu, jehož vývoj se řítí vpřed šíleným tempem.

O strhujícím albu tak úplně hovořit nelze, Beady Eye se daří některé riffy, které pak velmi dlouho opakuje, a písně mají nápadně často až příliš táhlá zakončení, směřující do nikam. Ty se snaží obohatit jakoby psychedelickými efekty, nicméně ne vždy to stačí.

Ne příliš tvrdá a pomalá deska má svoje kouzlo pro fandy Oasis, zpěv nakonec zní docela příjemně až ukolébavě. Chybí tu ovšem velký hit, to je zjevné.

Celkové hodnocení: 55 %

 

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Obraz Toyen Původ pravdy se prodal za 9,4 miliónu korun

-

včera 16:36 Obraz malířky Toyen Původ pravdy se v neděli na aukci...

Víkend na Pražském jaru se soudobou hudbou

-

včera 14:48 Prvnímu festivalovému víkendu na letošním Pražském...

Neřež slaví dvacet let, s Rottrovou i Šoralovou

-

včera 14:25 Skupina Neřež vydala u příležitosti dvacátého výročí...

RECENZE: Náramnou podívanou přiživili Marpo a TroubleGang, když se zpívalo

-

včera 13:00 Všechno, co se v sobotu a čase poté na koncertě Marpa...

Skupina JCM: Přáli jsme si uctít naše hudební hrdiny

-

včera 11:02 Skupina JCM bubeníka Jona Hisemana, kytaristy a...

Washington naznačí budoucnost jazzu

-

včera 07:10 Saxofonista Kamasi Washington, který vystoupí ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby