Kultura

RECENZE: Beady Eye by chtěli oživit kytarové „devadesátky“

obrazek

Beady Eye vydávají své druhé album. Zleva Andy Bell (kytara), Liam Gallagher (zpěv), Gem Archer (kytara), Jay Mehler (baskytara) a Chris Sharrock (bicí)

FOTO: Sony Music

27.6.2013 12:44 Britská kytarovka Beady Eye chce svět přesvědčit druhým albem, že kapela vzniklá na troskách Oasis kolem Liama Gallaghera má ještě stále co říct.

Beady Eye se zformovali v roce 2009, když se Liam Gallagher, Gem Archer a Andy Bell rozhodli, že nemá cenu skončit s muzikou jen kvůli Noelu Gallagherovi, který Oasis definitivně opustil. Přidali se další a skupina vydala debut Different Gear, Still Speeding (2011). Deska BE má potvrdit, že na to ještě mají, i když všichni tušíme, že sláva let devadesátých se vrátit nemůže.

Nápadná je na desce přidrzlá dikce frontmana, která samozřejmě připomene Oasis, kdysi slavnou skupinu, dnes už mlhavou vzpomínku z historie hudebního průmyslu, jehož vývoj se řítí vpřed šíleným tempem.

O strhujícím albu tak úplně hovořit nelze, Beady Eye se daří některé riffy, které pak velmi dlouho opakuje, a písně mají nápadně často až příliš táhlá zakončení, směřující do nikam. Ty se snaží obohatit jakoby psychedelickými efekty, nicméně ne vždy to stačí.

Ne příliš tvrdá a pomalá deska má svoje kouzlo pro fandy Oasis, zpěv nakonec zní docela příjemně až ukolébavě. Chybí tu ovšem velký hit, to je zjevné.

Celkové hodnocení: 55 %

 

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Kulturní projekty s českou účastí loni dostaly z EU 249 miliónů korun

-

dnes 16:15 Téměř deseti milióny eur (asi 249 milióny korun) loni...

U smrti zpěvačky Cranberries policie vylučuje podezření na trestný čin

-

dnes 15:30 Smrt slavné zpěvačky Dolores O'Riordanové není...

Ministr kultury Ilja Šmíd: O převodu církevních restitucí na finance musí samozřejmě rozhodnout zákon

-

dnes 14:59 O zdanění církevních restitucí rozhodne parlament,...

Na Pohodu míří Jamie Cullum, Chemical Brothers i Ziggy Marley

-

dnes 13:21 Festival Pohoda, který se koná 5. až 7. července ve...

Woody Allen se stává zakázanou osobou, herci vracejí honoráře

-

dnes 11:54 Herečka Rebecca Hallová se veřejně distancovala od...

Struny pro děti. Artway, Ruml či Dusilová zpívají, Trojan čte příběhy

-

dnes 10:30 Rodinný festival Struny dětem v Minoru chystá hodně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby