Domácí

Nečas se musí stěhovat, možná si prohodí byt s Němcovou

obrazek

Miroslava Němcová a Petr Nečas.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

21.6.2013 03:06 Vládní rošáda po pádu premiéra Petra Nečase by se mohla odrazit i ve změnách adres. Nečas ztratí bydlení ve vládním Hrzánském paláci, kde často přebýval poté, co se odstěhoval od rodiny z pronajaté vily v Modřanech. Nabízí se bytová rošáda.

Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová, stane-li se premiérkou, by mohla Nečasovi přepustit byt v ubytovně pro mimopražské poslance v Nerudově ulici pod Hradem a pár metrů od Sněmovny. Tam by mohl Nečas bydlet v případě, že je stále trvale hlášen mimo hlavní město (pochází z Rožnova pod Radhoštěm).

Němcová tam užívá apartmán, který pro ni Sněmovna upravila ze dvou bytů určených řadovým poslancům.

Nečas se dostal do složité životní pozice. Přišel o funkci, rodinný krb, brzy přijde o spoustu peněz na výplatní pásce i o pohodlí služebního auta s řidičem. A protože se rozvádí, bude muset řešit i střechu nad hlavou.

Ladronku odmítla

Pokud by mu Němcová byt přepustila, mohla by se teoreticky nastěhovat do rezidence českých předsedů vlády v Kramářově vile, kterou si jako sídlo zvolili dva novodobí premiéři Miloš Zeman a Vladimír Špidla.

Ale tato adresa přímo nad úřadem vlády by Němcovou nejspíš nelákala. Odmítla totiž užívat už i luxusní sněmovní vilu na Ladronce, na kterou má právo jako předsedkyně dolní komory. Do bílé vily, kterou Sněmovna zakoupila v roce 1997 za 27 miliónů korun a zrekonstruovala ji za 30,2 miliónu, se Němcová nikdy nenastěhovala, naopak doporučovala její prodej.

Dům, jehož zatím posledním nájemníkem byl soc. dem. šéf Sněmovny Miloslav Vlček, je po celé toto volební období zakonzervován.

Pro poslance má Sněmovna k dispozici dva rezidenční domy. Zmíněný zrekonstruovaný dům v Nerudově ulici se 47 byty a v Rumunské ulici na Vinohradech, kde je 16 bytů. V této chvíli není žádný z nich volný.

Každý mimopražský poslanec má nárok buď na ubytování v hlavním městě, nebo na 17 tisíc korun jako příspěvek na bydlení, které si najde sám.

ada, nig, Právo

nahoru

Domácí:

ČSSD z nominace Pocheho neustoupí, upíná se k jeho schůzce se Zemanem

-

dnes 12:43 Spor o nominanta na ministra zahraničí Miroslava...

Babiš kritizoval návrh unijního rozpočtu

-

dnes 11:29 aktualizováno Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) v...

Pět let od povodní: Když se hnala voda na Davli, místní rodák jen popadl psa a utíkal

-

dnes 10:46 Video: Zoufalství a bezmoc prožívali místní v Davli u...

Do čtvrtka budou tropy, pak se zatáhne a razantně se ochladí

-

dnes 08:30 Až do čtvrtka, jenž bude z astronomického pohledu...

Komunisté mydlí schody Pochemu na základě falešné zprávy

-

dnes 07:03 Výhrady komunistů proti europoslanci a kandidátovi ČSSD...

Nový šéf pražské policie: Nejsem něčí figurka, s politiky se nescházím

-

dnes 03:40 Nový ředitel pražské policie Jan Ptáček hodlá své...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů