Domácí

Komunisté na konferenci debatovali o pojetí socialismu

obrazek

Šéf KSČM Vojtěch Filip

FOTO: Jan Handrejch, Právo

25.5.2013 16:26 (aktualizováno: 25.5.2013 16:31) KSČM v sobotu uspořádala v Praze ideovou konferenci, na které řešila svou budoucnost. Komunisté podle svého lídra Vojtěcha Filipa diskutovali o pojetí socialismu nebo o programu pro příští supervolební rok.

„Pokud jde o dlouhodobý cíl KSČM, diskutovalo se o pojetí socialismu. Pro nás je symbolem socialismu otázka lidské důstojnosti, solidarity a práce jako měřítka hodnot. V tomto na konferenci panovala shoda,“ řekl v sobotu Novinkám Filip.

Ideová konference se podle něj konala na základě rozhodnutí stranického sjezdu, vystoupilo na ní 26 diskutujících. „Konference došla k závěru, že KSČM stojí před výzvou, jakým způsobem rozšířit svou působnost,“ sdělil Filip. Cílem je podle něj srozumitelný program pro volby v roce 2014.

KSČM se hodlá soustředit například na boj s hospodářskou krizí. „Jde zejména o změnu neoliberální ekonomické politiky na politiku, která je schopna vyvést českou ekonomiku z krize,“ dodal předseda komunistů.

Pravice je podle Filipa individualistická. Šéf komunistů na to poukázal v souvislosti s děním na pražské radnici. "Palácový převrat na pražské radnici jen potvrzuje, kam vede individualismus pravice. Je evidentní, že nejde o žádný ideový spor, ale jen o to, kdo bude rozhodovat o veřejných zakázkách, třeba již jednou přidělených, a kdo z toho bude mít prospěch," sdělil Filip, který zmínil též "pravicové hodnoty prospěchu jednotlivce".

Jiří Ovčáček, Právo

nahoru

Domácí:

V zoo v Brně uhynul lední medvěd Umca

-

dnes 16:22 V brněnské zoologické zahradě v sobotu uhynul lední...

V opavském babyboxu našli holčičku zabalenou v ručníku

-

dnes 15:57 Další zachráněné dítě má „na svědomí“ babybox v Opavě....

Čunek: Trestní oznámení na mě kvůli H-Systemu? To je výborné

-

dnes 13:38 Video: aktualizováno Senátor a hejtman Zlínského kraje...

Při protestu v Dubí napadli novináře, pro podezřelé si došli těžkooděnci

-

dnes 13:21 Video: aktualizováno Zhruba 150 lidí se v sobotu sešlo...

Vobořil dostal padáka, ujali se ho Piráti

-

dnes 11:46 Piráti sice nosí nálepku strany, která chce legalizovat...

Divokým koňům, zubrům a praturům rozšířili rezervaci u Milovic

-

dnes 10:42 Divocí koně, pratuři a zubři žijící v přírodní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů