Zahraniční

Tygr zabil mladou ošetřovatelku, nikdo neví, proč šla k němu do výběhu

obrazek

Tygr sumaterský. Ilustrační foto

Profimedia.cz

25.5.2013 09:53 Tygr sumaterský v pátek v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie napadl 24letou ošetřovatelku, která neprozřetelně vstoupila do jeho výběhu. Mladá žena v sobotu zemřela v nemocnici. Podle majitele zoo, citovaného BBC, vědí všichni zaměstnanci, že do výběhů zvířat nesmějí vstupovat, a on nemá tušení, proč tak učinila.

Tygr ošetřovatelce způsobil vážná zranění na krku a hlavě. Žena pak byla převezena do nemocnice, tam ale svým zraněním podlehla, oznámila v sobotu policie.

"Máme velmi přísná pravidla a postupy, které se týkají chovu velkých šelem, ale vypadá to, že se jimi neřídila. Z nevysvětlitelných důvodů otevřela branku a vešla do výběhu. Už se nikdy nedozvíme, proč to bez vědomí kohokoli dalšího udělala. Neměla k tomu žádný důvod," řekl BBC zakladatel zoo David Gill.

Sarah McClayová byla podle něj zkušenou ošetřovatelkou a s šelmami pracovala už delší dobu. Návštěvníci zoo prý nijak ohroženi nebyli.

Zvířecí park v městečku Dalton-in-Furness je soukromou zoologickou zahradou založenou v roce 1994. Chlubí se právě úspěšným chovem tygrů: jako jediné zařízení v Británii chová jak sumaterské, tak sibiřské tygry. Tygr sumaterský je nejmenším poddruhem tygra a patří ke kriticky ohroženým šelmám. Dospělý jedinec váží asi 120 až 180 kilogramů.

K úmrtím návštěvníků a ošetřovatelů v zoologických zahradách dochází zřídka. Loni v listopadu přišel v americkém Pittsburghu o život tříletý chlapec, který spadl do výběhu divokých psů. Sibiřská tygřice zabíjela v roce 2008 v San Francisku: utekla tehdy z výběhu, jednoho člověka zabila a dva zranila.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Britští poslanci schválili odluku od práva Evropské unie, na řadě jsou lordi

-

dnes 21:57 Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu v...

Ruští komunisté sázejí v boji o Kreml na jahodového krále

-

dnes 18:29 Za překvapení nadcházejících ruských prezidentských...

MeToo: Allenova adoptivní dcera opět obvinila režiséra ze zneužití

-

dnes 16:53 Adoptivní dcera Woodyho Allena Dylan Farrowová ve...

Trump není dementní, prokázalo vyšetření. Rozezná například lva od nosorožce

-

dnes 16:39 Americký prezident Donald Trump dokáže odlišit lva od...

Obě Koreje nastoupí na olympiádě pod jednou vlajkou, budou mít i společný tým hokejistek

-

dnes 16:29 Severní a Jižní Korea budou při slavnostním zahájení...

Rusko chce legalizovat a dostat pod kontrolu soukromé armády, v Sýrii se osvědčily

-

dnes 16:10 Ruský parlament začne v únoru projednávat návrh zákona,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby