Zahraniční

Tygr zabil mladou ošetřovatelku, nikdo neví, proč šla k němu do výběhu

obrazek

Tygr sumaterský. Ilustrační foto

Profimedia.cz

25.5.2013 09:53 Tygr sumaterský v pátek v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie napadl 24letou ošetřovatelku, která neprozřetelně vstoupila do jeho výběhu. Mladá žena v sobotu zemřela v nemocnici. Podle majitele zoo, citovaného BBC, vědí všichni zaměstnanci, že do výběhů zvířat nesmějí vstupovat, a on nemá tušení, proč tak učinila.

Tygr ošetřovatelce způsobil vážná zranění na krku a hlavě. Žena pak byla převezena do nemocnice, tam ale svým zraněním podlehla, oznámila v sobotu policie.

"Máme velmi přísná pravidla a postupy, které se týkají chovu velkých šelem, ale vypadá to, že se jimi neřídila. Z nevysvětlitelných důvodů otevřela branku a vešla do výběhu. Už se nikdy nedozvíme, proč to bez vědomí kohokoli dalšího udělala. Neměla k tomu žádný důvod," řekl BBC zakladatel zoo David Gill.

Sarah McClayová byla podle něj zkušenou ošetřovatelkou a s šelmami pracovala už delší dobu. Návštěvníci zoo prý nijak ohroženi nebyli.

Zvířecí park v městečku Dalton-in-Furness je soukromou zoologickou zahradou založenou v roce 1994. Chlubí se právě úspěšným chovem tygrů: jako jediné zařízení v Británii chová jak sumaterské, tak sibiřské tygry. Tygr sumaterský je nejmenším poddruhem tygra a patří ke kriticky ohroženým šelmám. Dospělý jedinec váží asi 120 až 180 kilogramů.

K úmrtím návštěvníků a ošetřovatelů v zoologických zahradách dochází zřídka. Loni v listopadu přišel v americkém Pittsburghu o život tříletý chlapec, který spadl do výběhu divokých psů. Sibiřská tygřice zabíjela v roce 2008 v San Francisku: utekla tehdy z výběhu, jednoho člověka zabila a dva zranila.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Na mořském dně u Belgie našli mimořádně zachovalou ponorku z první světové války

-

dnes 14:00 Mimořádně zachovalý vrak německé ponorky z první...

Štrasburský tribunál zamítl stížnost českého úředníka, který přišel o prověrku

-

dnes 13:08 Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku v úterý s...

V plavební komoře v Německu zahynul český lodivod

-

dnes 12:46 Při lodním neštěstí v plavební komoře na rameni Labe na...

V Itálii se množí případy znásilnění, obviněni jsou i migranti

-

dnes 11:14 V Itálii v poslední době narůstá počet případů...

Norka požádala v Polsku o azyl, aby jí Barnevernet neodebral druhé dítě

-

dnes 10:55 Rodilá Norka Silje Garmová požádala o udělení azylu v...

V Kazachstánu se srazilo auto s velbloudem, pět mrtvých

-

dnes 08:21 Nejméně pět lidí přišlo v noci na úterý o život při...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby