Zahraniční

Tisk: Izrael nevylučuje útoky na Hamás v Sýrii

20.4.2004 09:13 Pokud se prokáže, že ozbrojené aktivity palestinského hnutí Hamás jsou řízeny či koordinovány ze Sýrie, Izrael zaútočí na vůdce organizace i v této zemi. Dva dny po zavraždění vůdce Hamásu Abd al-Azíze Rantísího v Gaze to v pondělí s odvoláním na izraelské činitele napsal deník Ha'arec.

Bezpečností aparát židovského státu připouští, že neexistují důkazy, že by šéfové Hamásu v Damašku vydávali příkazy členům hnutí na okupovaných územích.

Po zavraždění duchovního vůdce hnutí šajcha Ahmada Jásína a nyní i úspěšném atentátu na jeho nástupce Rantísího je ale možné, že Hamás přesune své nervové centrum do Sýrie, a v tom případě by prý měli být Izraelci připraveni udeřit i tam.

Hamás z bezpečnostních důvodů nezveřejnil jméno Rantísího nástupce - spekuluje se o Ismáílu Haníjovi nebo Mahmúdu Zahárovi, kteří rovněž žijí v Gaze. V Damašku se zdržuje Chálid Mišal, jejž se Izrael pokusil zavraždit v roce 1997 v Ammánu.

Mišal už v neděli televizi al-Arabíja řekl, že jeho organizace před izraelskými pohrůžkami likvidovat i další vůdce neustoupí. Objevily se však nepotvrzené údaje, že Zahár vedení Hamásu odmítl, a to právě ve strachu z atentátu, jemuž již loni v září těsně unikl.

tur, Právo

nahoru

Zahraniční:

Londýn trvá na setrvání Severního Irska ve vnitřním trhu Velké Británie

-

dnes 12:22 Britská vláda v pátek oznámila, že hodlá v rámci...

Policie vyhnala z centra Berlína lidi, likviduje půltunovou válečnou pumu

-

dnes 11:00 Video: V centru německé metropole Berlín odstartovala v...

Další vstřícný krok. Severní a Jižní Korea zprovoznily horkou linku

-

dnes 10:37 Severní a Jižní Korea v pátek zprovoznily horkou...

Ptal se, jak zatočit s práskači, píše v poznámkách exšéf FBI po schůzkách s Trumpem

-

dnes 10:03 Prostitutky, Putin, jak postupovat proti těm, kteří...

Čtvrtý Putinův mandát provázejí komplikace

-

dnes 08:49 Přestože do svého čtvrtého mandátu vplul Vladimir Putin...

Soud v Řecku povolil migrantům volný pohyb

-

dnes 08:22 Řecko musí na svém území umožnit volný pohyb migrantů,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby