Zahraniční

Tisk: Izrael nevylučuje útoky na Hamás v Sýrii

20.4.2004 09:13 Pokud se prokáže, že ozbrojené aktivity palestinského hnutí Hamás jsou řízeny či koordinovány ze Sýrie, Izrael zaútočí na vůdce organizace i v této zemi. Dva dny po zavraždění vůdce Hamásu Abd al-Azíze Rantísího v Gaze to v pondělí s odvoláním na izraelské činitele napsal deník Ha'arec.

Bezpečností aparát židovského státu připouští, že neexistují důkazy, že by šéfové Hamásu v Damašku vydávali příkazy členům hnutí na okupovaných územích.

Po zavraždění duchovního vůdce hnutí šajcha Ahmada Jásína a nyní i úspěšném atentátu na jeho nástupce Rantísího je ale možné, že Hamás přesune své nervové centrum do Sýrie, a v tom případě by prý měli být Izraelci připraveni udeřit i tam.

Hamás z bezpečnostních důvodů nezveřejnil jméno Rantísího nástupce - spekuluje se o Ismáílu Haníjovi nebo Mahmúdu Zahárovi, kteří rovněž žijí v Gaze. V Damašku se zdržuje Chálid Mišal, jejž se Izrael pokusil zavraždit v roce 1997 v Ammánu.

Mišal už v neděli televizi al-Arabíja řekl, že jeho organizace před izraelskými pohrůžkami likvidovat i další vůdce neustoupí. Objevily se však nepotvrzené údaje, že Zahár vedení Hamásu odmítl, a to právě ve strachu z atentátu, jemuž již loni v září těsně unikl.

tur, Právo

nahoru

Zahraniční:

Trumpův syn vypovídal před Senátem kvůli kontaktům s ruskou advokátkou

-

dnes 06:19 Syn amerického prezidenta Donald Trump mladší ve středu...

Americký politik se zastřelil kvůli nařčení z osahávání

-

dnes 06:08 Člen Sněmovny reprezentantů amerického státu Kentucky...

Opusťte zabavené farmy bělochů, vyzval Zimbabwany nový ministr

-

včera 22:55 K okamžitému opuštění nezákonně zabraných farem vyzval...

Američané na Guantánamu stále mučí vězně, tvrdí OSN

-

včera 21:04 Američané ve věznici na Guantánamu stále mučí jednoho...

Prohra pro Mayovou, o konečné podobě brexitu bude rozhodovat parlament

-

včera 20:38 aktualizováno Britský parlament ve středu večer proti...

Na silvestrovské oslavy bude v Kolíně nad Rýnem dohlížet 1400 policistů

-

včera 16:11 Na 1400 strážců zákona bude během silvestrovských...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby