Koktejl

V SuperStar se točí milióny

19.4.2004 16:32 Třiačtyřicetiletý londýnský podnikatel Simon Fuller dokáže proměnit ve zlato příslovečnou hroudu bláta. Duchovní otec světové soutěže, která u nás probíhá pod názvem Česko hledá SuperStar, se díky svému nápadu stal jedním z nejbohatších osobností britského zábavního průmyslu.

Jen během uplynulého roku vzrostlo jeho jmění z původních 135 na 330 miliónů eur (v přepočtu na více než miliardu korun). Vyšvihl se tak na pátou příčku žebříčku nejlépe vydělávajících představitelů hudební scény v ostrovní říši.

"Pokaždé, když některá z televizních společností zařadí jím vytvořený formát do vysílání, zvýší se příliv peněz na jeho konto," zdůrazňuje list Sunday Times.

Vydělal si i kritik

Vedle Simona Fullera je SuperStar slušným zdrojem příjmů také pro neúprosného kritika poměrů v moderní pop-music, čtyřiačtyřicetiletého Simona Cowella. Spolupráce na soutěži vysílané v USA mu vynesla přes 45 miliónů eur.

Ačkoliv se oba pyšní závratnými výdělky, ani jeden se zatím nestal nejbohatší osobností britské hudební scény. Tou je nově Clive Calder, který prodejem nahrávací společnosti Zomba, zastupující mimo jiné zpěvačku Britney Spearsovou, získal 1,8 miliard eur. Po šesti letech tak z čelní příčky vytlačil spoluzakladatele Beatles, jednašedesátiletého Paula McCartneyho.

Korzo/P, Novinky

nahoru

Koktejl:

Ochranářům se povedlo zachránit štěňata přilepená k asfaltu

-

dnes 02:34 Video: Dlouhé hodiny byla v indickém městě Udajpur...

Tvrdohlavý majitel neustoupil, jeho dům tak stojí uprostřed desetiproudé silnice

-

včera 20:33 Takovéto řešení složité dopravní situace je nejspíše...

Ital maluje desítky metrů nad zemí. Místo plátna používá fasády

-

včera 18:10 Video: Italský umělec, který si říká Millo, stihl...

Do dražby jdou čokoládové figurky staré přes sto let

-

včera 14:47 Video: Od doby, kdy malá Eileen Margaret Elmesová z...

V Británii se narodilo dítě se srdcem mimo tělo

-

včera 12:56 Video: Vanellope Hope Willkinsová se narodila s...

Samice mravenečníka Anara porodila už druhá dvojčata

-

včera 12:18 Video: Mravenečníci jsou už od pohledu zvláštní...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby