Koktejl

V SuperStar se točí milióny

19.4.2004 16:32 Třiačtyřicetiletý londýnský podnikatel Simon Fuller dokáže proměnit ve zlato příslovečnou hroudu bláta. Duchovní otec světové soutěže, která u nás probíhá pod názvem Česko hledá SuperStar, se díky svému nápadu stal jedním z nejbohatších osobností britského zábavního průmyslu.

Jen během uplynulého roku vzrostlo jeho jmění z původních 135 na 330 miliónů eur (v přepočtu na více než miliardu korun). Vyšvihl se tak na pátou příčku žebříčku nejlépe vydělávajících představitelů hudební scény v ostrovní říši.

"Pokaždé, když některá z televizních společností zařadí jím vytvořený formát do vysílání, zvýší se příliv peněz na jeho konto," zdůrazňuje list Sunday Times.

Vydělal si i kritik

Vedle Simona Fullera je SuperStar slušným zdrojem příjmů také pro neúprosného kritika poměrů v moderní pop-music, čtyřiačtyřicetiletého Simona Cowella. Spolupráce na soutěži vysílané v USA mu vynesla přes 45 miliónů eur.

Ačkoliv se oba pyšní závratnými výdělky, ani jeden se zatím nestal nejbohatší osobností britské hudební scény. Tou je nově Clive Calder, který prodejem nahrávací společnosti Zomba, zastupující mimo jiné zpěvačku Britney Spearsovou, získal 1,8 miliard eur. Po šesti letech tak z čelní příčky vytlačil spoluzakladatele Beatles, jednašedesátiletého Paula McCartneyho.

Korzo/P, Novinky

nahoru

Koktejl:

Princi Harrymu půjde na květnové svatbě za svědka bratr William

-

dnes 19:38 Kensingtonský palác ve čtvrtek na svém Twitteru...

Ind se stetoskopem předstíral, že je doktor. Nikdo si ho nevšiml pět měsíců

-

dnes 17:46 Minulý týden byl v nejprestižnějším lékařském ústavu v...

Španělku potkala nečekaná sláva, podobá se totiž Trumpovi

-

dnes 14:31 Nečekaná sláva potkala na sociálních sítích postarší...

Britští studenti nepoznají čas z hodin s ručičkami, při maturitě je to prý stresuje

-

dnes 12:53 Třídy ve Velké Británii, ve kterých studenti vykonávají...

Zástup třinácti kamiónů pod mostem zamezil skoku sebevraha

-

dnes 08:41 Nápadité řešení k záchraně života muže, který chtěl v...

Pes v Číně vypadl ze druhého patra na ženu a přivodil jí těžká zranění

-

dnes 08:13 Video: Kamera ve městě Kuang-čou na jihu Číny zachytila...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby