Zahraniční

Hromadný hrob na místě zřícené textilky už vydal 800 mrtvých

obrazek

Záchranáři na místě zřícené textilky v Savaru u metropole Dháka

FOTO: Andrew Biraj , Reuters

8.5.2013 06:53 (aktualizováno: 8.5.2013 12:56) Bilance obětí zřícení osmipatrové textilky u bangladéšského hlavního města Dháky se vyšplhala na víc než 800, uvedly ve středu tamní úřady. Incident z konce minulého měsíce byl nejtragičtější průmyslovou nehodou v dějinách země. V budově a jejím okolí se v inkriminované době nacházelo přes 5700 lidí.

Zemřelo nejméně 803 lidí a zhruba 2500 bylo zraněno. Dalších 2437 lidí se podařilo zachránit. Pátrání v sutinách pokračuje, neupřesněný počet lidí se stále pohřešuje, informoval server BBC.

Zřícení budovy Rana Plaza, kde byly především textilní dílny, v nichž se šily oděvy pro renomované západní firmy, je nejtragičtější průmyslovou katastrofou v Bangladéši. Nehoda vyvolala hněv místních. V pondělí navíc stovky pracovníků demonstrovaly kvůli nezaplacené mzdě.

Rifle v troskách zříceného domu

FOTO: ČTK/AP

Policie v souvislosti s případem zatkla několik lidí, včetně majitele nepovolené stavby. Budova měla narušenou statiku, nikdo to ale neřešil.

Bangladéš je vzhledem ke své levné pracovní síle jedním z největších výrobců textilu na světě. Nehoda oživila otázku využívání chudých regionů bohatšími a tvrdých podmínek, ve kterých tamní dělníci pracují. Evropská unie v důsledku katastrofy zvažuje změny pravidel obchodního styku s Bangladéšem.

rei, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Rotvajler v Mnichově pokousal pět lidí, policie ho zastřelila

-

dnes 09:20 Policie v německém Mnichově zastřelila psa, který...

Opozice spojuje síly proti Erdoganovi

-

dnes 09:12 Čtyři opoziční strany uzavřely spojenectví před...

Novičok rozhádal své „otce”

-

dnes 08:54 Nejen politické a diplomatické konflikty probudil jed...

Italská metropole se chlubí první archeostanicí metra

-

dnes 07:00 Obrazem: V Římě se zrodil nový výraz – archeostanice...

Kim by chtěl summit s Američany v původním termínu. Přípravy běží, uvedl Trump

-

dnes 00:33 aktualizováno Vůdce KLDR Kim Čong-un vyjádřil „pevnou...

V Tatrách zřejmě našli tělo hledaného Čecha

-

včera 21:30 Polští záchranáři patrně našli tělo půl roku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby