Žena

Jak zachránit vztah po provalené nevěře

obrazek

I když nevěrný partner nedává své milostné aférce žádnou důležitost, původní vztah to vždy naruší.

Profimedia.cz

4.5.2013 17:01 Každý touží po pohádkově krásném vztahu až do smrti. Ale realita bývá jiná. Každodenní strasti obvykle jednou za čas do vztahu zavanou nějaké drobné neshody a nedorozumění, a pokud je partneři neřeší, pak mohou přerůst v mnohem větší problémy. Milostné aférky se ale mohou objevit i u jinak na první pohled harmonických vztahů. Rozchody pak hrozí všem bez rozdílu.

Při vstupu do manželství mezi sebou partneři uzavírají slib věrnosti. Podle sexuoložky Tammy Nelsonové se v podstatě jedná o tzv. dohodu k monogamii. Bohužel ne všichni jedinci na tuto dohodu pohlíží shodně, a tak se velmi často stává, že ji jeden z partnerů poruší. Důsledky pak mohou být katastrofální.

I když nevěrný partner nedává své milostné aférce žádnou důležitost, původní vztah to vždy naruší a tyto trhlinky důvěry dost často vedou k provalení nevěry. Ne všechny vztahy toto období dokážou ustát. Ztráta důvěry a víry v sebe samé, vztah posouvá na úplný začátek.

"K překonání nevěry je nejdůležitější, aby si partneři ujasnili, co od sebe vzájemně a od společné budoucnosti očekávají," vysvětluje ve své knize Nová monogamie aneb Jak předefinovat vztah po nevěře Tammy Nelsonová a dodává: "A k tomu je zapotřebí nová dohoda, na jejímž vzniku se musí podílet oba partneři a jejímž cílem bude maximální otevřenost obou partnerů."

Velmi důležité hodnocení druhého

Největší chybou partnerů je, že se vzájemně nedokážou ocenit. Umět se pochválit, říct si hezká slůvka by mělo být naprostou samozřejmostí.

"Nemusíte svému protějšku každý den říkat, jak ho milujete, ale jednou za čas vám to rozhodně neublíží. Tak jako pochvala, že to tomu druhému sluší či udělal něco dobře apod. Hodnocení je totiž ten nejlepší způsob, jak ukázat protějškům, že si jich všímáte a že vám na nich záleží," radí sexuoložka.

Největší partnerskou chybou je, když jeden dopustí, aby se ten druhý cítil nedoceněný a přehlížený. To je také ten nejčastější důvod, proč jednotlivci podléhají cizím svůdníkům, kteří jim dávají najevo obdiv a probouzí v nich pocit výjimečnosti.

Tím nejdůležitějším krokem, jak zachránit vztah před rozchodem je tedy naučit se oceňovat toho druhého. „Nevidět jen zápory, ale soustředit se především na klady druhého a najít si cestu, jak mu dát náležitě najevo, že vás zajímá, že si všímáte, co dělá a oceňujete všechnu jeho snahu,“ uzavírá téma Tammy Nelsonová.

das, Novinky

nahoru

Žena:

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: K sexu už často stačí jen počítače

-

dnes 14:25 Počítače a další moderní technologie pronikají stále...

Josef Formánek: Přestal jsem se honit za materiálními věcmi

-

dnes 08:48 Josef Formánek (48) v knihách popisuje, jak s ním smýká...

Anna Kurnikovová, Enrique Iglesias a jejich dobře utajené soukromí

-

včera 12:25 Zpráva o narození dvojčat Anny Kurnikovové a Enriqua...

K hodinovým manželům přibyly hodinové manželky. Zájem o ně roste

-

včera 10:17 Video: Když se ještě před několika lety zmínil pojem...

Proč ženy v lednu prožívají nejbolestivější menstruaci

-

včera 09:26 Zvětšená, bolestivá prsa, únava, náladovost, křeče v...

Jak zmírnit překyselený žaludek a pálení žáhy

-

včera 07:18 Uspěchaná doba, stres, špatný jídelníček a pitný...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby