Zahraniční

Pětiletý zabil darovanou puškou dvouletou sestru

2.5.2013 06:20 (aktualizováno: 2.5.2013 08:06) Dvouleté batole v úterý usmrtil náhodný výstřel ze zbraně, kterou dostal jako dar k narozeninám jeho pětiletý bratr. K incidentu došlo ve městě Burkesville (stát Kentucky). Kristian Sparks podle policie střelil sestru Stephanii do prsou, když si s darovanou puškou hrál.

Matka dětí u nehody přímo nebyla, uklízela v kuchyni. Puška stála v rohu a rodina nevěděla, že je v ní ostrý náboj. Policisté zjišťují, kdo ji nabil. Puška měla také dětskou pojistku, jež byla z neznámých důvodů vypnutá. Vyrobila ji firma Keystone, která se specializuje na výrobu zbraní pro děti. V roce 2008 jich prodala 60 000.

Podle vyšetřovatelů zatím není jasné, zda bude kvůli incidentu někdo z rodičů obviněn. Za závažný fakt ale policie označuje skutečnost, že nabitá zbraň byla v dosahu dětí.

Na jihu Kentucky existuje tradice, že děti dostávají zbraň dříve, než začnou chodit do školy. "Dole v Kentucky, odkud jsem, se pušky předávají z generace na generaci," řekl koroner z okresu Cumberland Gary White. "S loveckými puškami začínáte už v mládí."

Místní soudce John Phelps dodává: "Je to běžný způsob života a nejen na venkově Kentucky, taková je venkovská Amerika – lov střelba a sportovní rybářství. Začíná se s tím v mladém věku. V tomto okrese asi není domácnost, kde by neměli zbraň."

Deník Miami Herald doplňuje, že v Kentucky běžně místní noviny zveřejňují fotky dětí s jejich úlovky, mezi nimiž jsou krocani i jeleni.

Rodina je chudá, žije v mobilním domě u silnice, otec pracuje jako dřevorubec a podkovář.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Ruský satelit vyvolává v USA obavy, mohl by být určen k ničení družic

-

dnes 17:36 Ruská družice Kosmos 2519 se dostala do centra...

Muslimští poutníci v Miná ukamenovali Satana

-

dnes 16:10 Video: Více než dva milióny muslimských poutníků ze 165...

Kim jaderný program nezastavil, varuje agentura pro atomovou energii

-

dnes 15:04 Severní Korea neplní slib, který dal její vůdce Kim...

Ve Švédsku se po srážce s ptákem zřítil gripen, pilot se katapultoval

-

dnes 14:02 Na jihu Švédska se v úterý ráno zřítila stíhačka JAS-39...

Touha po svobodě přežila. Okupaci Československa připomněly i špičky EU

-

dnes 11:56 aktualizováno Touha po svobodě a demokracii přežila i...

Češi za svou zem nebojovali staletí, proto v '68 nepřišlo krveprolití, píšou v Rusku

-

dnes 11:14 aktualizováno Ruská média věnují značnou pozornost 50....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů