Domácí

Šéf protikorupční policie Martinec po sporech s Bradáčovou rezignoval

Policejní prezident Martin Červíček (vpravo) a rezignující šéf protikorupčního útvaru policie Tomáš Martinec

ZDROJ: Novinky

22.4.2013 13:21 (aktualizováno: 22.4.2013 17:52) Ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec v pondělí oznámil, že se rozhodl rezignovat. Podle svých slov si nedokázal představit další spolupráci s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, která si na útvar stěžovala. Martinec za prací svých podřízených stojí a zdůraznil, že k žádným pochybením nedošlo.

Vztahy mezi Útvarem pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) a vrchním státním zastupitelstvím se vyostřily poté, co vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová dala policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi podnět k prošetření údajného úniku informací z některých kauz. Následně se v médiích prořekla, že na ni útvar pod Martincovým vedením "připravuje kauzu".

Martinec tyto výroky opakovaně odmítl, nicméně podle svých slov usoudil, že spolupráce na této úrovni nemůže dobře fungovat, a rozhodl se proto z čela ÚOKFK odejít. Martinec připomněl, že za jeho útvarem stojí „velmi dobré výsledky“, které podle něj kazí mediální dehonestace. Martinec se rozhodl skončit k 15. květnu.

Policejní prezident Martin Červíček (vpravo) a rezignující šéf protikorupčního útvaru policie Tomáš Martinec

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Policejní prezident Martin Červíček označil jeho rozhodnutí za „chlapské gesto“, kterým pomůže uklidnit a odblokovat situaci. Jeho nástupce bude vybrán podle zákona. S Martincem i nadále počítá na některém jiném postu. „Jsem přesvědčen, že patří (Martinec) do vedení policie, a jeho další spolupráce se bude odvíjet tímto směrem,“ řekl.

Oba muži potvrdili, že se o nastalé situaci bavili již delší dobu a nedělní vyjádření ministra vnitra Jana Kubiceho, jenž uvedl, že si nedovede představit další spolupráci Martince s Bradáčovou, na ně prý nemělo vliv. Martinec se podle svých slov rozhodl pro rezignaci zejména poté, co se v médiích začalo objevovat, že jeho útvar nefunguje, neplní svou roli a nemá výsledky.

Nečas věří ve zlepšení vztahů

Premiér Petr Nečas (ODS) věří, že odchod šéfa protikorupční policie Tomáše Martince pomůže zlepšit komunikaci mezi tímto útvarem a státními zastupitelstvími. "Informaci o tom, že se plukovník Martinec vzdal funkce ředitele Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, bere premiér na vědomí a věří, že napomůže zlepšení komunikace mezi protikorupční policií a soustavou státních zastupitelství," citovala ČTK mluvčího vlády Jana Hrubeše.

Tomáš Martinec

Martinec stál v čele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) od března 2011.

Tehdy vystřídal Libora Vrbu. Již před tím u tohoto útvaru působil na pozici náměstka.

Martinec působí u policie od roku 1986, od té doby prošel řadou útvarů včetně protidrogové centrály, či kriminální policie.

Novinky

nahoru

Domácí:

Krčál rezignoval i na funkci šéfa vysočinských soc. dem., zůstává jen členem

-

dnes 20:50 Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál...

VZP platí ročně 10 miliónů firmě spojené s Janouškem

-

dnes 20:48 Všeobecná zdravotní pojišťovna platí ročně 10 miliónů...

Na Lysé hoře napršelo od úterý přes 200 milimetrů

-

dnes 16:43 Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku napršelo od...

Bahno, 35 stupňů, ostré jeskyně. Čeští hasiči popsali záchranu thajských chlapců

-

dnes 16:19 Video: Kalná voda, bahno, dusno a vedro. Tak popisují...

Přijmout v Brně desítky migrantů nikomu neublíží, vzkazuje Žít Brno

-

dnes 15:49 Brněnské koaliční hnutí Žít Brno navrhuje, aby město...

Unikátní operace v Brně zachránila mladému muži nohu

-

dnes 15:20 V závěru minulého týdne byla ve Fakultní nemocnici u...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů