Domácí

Šéf protikorupční policie Martinec po sporech s Bradáčovou rezignoval

Policejní prezident Martin Červíček (vpravo) a rezignující šéf protikorupčního útvaru policie Tomáš Martinec

ZDROJ: Novinky

22.4.2013 13:21 (aktualizováno: 22.4.2013 17:52) Ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec v pondělí oznámil, že se rozhodl rezignovat. Podle svých slov si nedokázal představit další spolupráci s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, která si na útvar stěžovala. Martinec za prací svých podřízených stojí a zdůraznil, že k žádným pochybením nedošlo.

Vztahy mezi Útvarem pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) a vrchním státním zastupitelstvím se vyostřily poté, co vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová dala policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi podnět k prošetření údajného úniku informací z některých kauz. Následně se v médiích prořekla, že na ni útvar pod Martincovým vedením "připravuje kauzu".

Martinec tyto výroky opakovaně odmítl, nicméně podle svých slov usoudil, že spolupráce na této úrovni nemůže dobře fungovat, a rozhodl se proto z čela ÚOKFK odejít. Martinec připomněl, že za jeho útvarem stojí „velmi dobré výsledky“, které podle něj kazí mediální dehonestace. Martinec se rozhodl skončit k 15. květnu.

Policejní prezident Martin Červíček (vpravo) a rezignující šéf protikorupčního útvaru policie Tomáš Martinec

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Policejní prezident Martin Červíček označil jeho rozhodnutí za „chlapské gesto“, kterým pomůže uklidnit a odblokovat situaci. Jeho nástupce bude vybrán podle zákona. S Martincem i nadále počítá na některém jiném postu. „Jsem přesvědčen, že patří (Martinec) do vedení policie, a jeho další spolupráce se bude odvíjet tímto směrem,“ řekl.

Oba muži potvrdili, že se o nastalé situaci bavili již delší dobu a nedělní vyjádření ministra vnitra Jana Kubiceho, jenž uvedl, že si nedovede představit další spolupráci Martince s Bradáčovou, na ně prý nemělo vliv. Martinec se podle svých slov rozhodl pro rezignaci zejména poté, co se v médiích začalo objevovat, že jeho útvar nefunguje, neplní svou roli a nemá výsledky.

Nečas věří ve zlepšení vztahů

Premiér Petr Nečas (ODS) věří, že odchod šéfa protikorupční policie Tomáše Martince pomůže zlepšit komunikaci mezi tímto útvarem a státními zastupitelstvími. "Informaci o tom, že se plukovník Martinec vzdal funkce ředitele Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, bere premiér na vědomí a věří, že napomůže zlepšení komunikace mezi protikorupční policií a soustavou státních zastupitelství," citovala ČTK mluvčího vlády Jana Hrubeše.

Tomáš Martinec

Martinec stál v čele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) od března 2011.

Tehdy vystřídal Libora Vrbu. Již před tím u tohoto útvaru působil na pozici náměstka.

Martinec působí u policie od roku 1986, od té doby prošel řadou útvarů včetně protidrogové centrály, či kriminální policie.

Novinky

nahoru

Domácí:

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

včera 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...

V Olomouci prasklo kvůli mrazu potrubí, část města se ocitla bez vody

-

včera 18:35 Video: aktualizováno Celá městská část Nová Ulice v...

Hamáček: Vidím jako větší výhodu být přímo ve vládě

-

včera 17:11 Sociální demokracie by se měla vlády raději účastnit...

Třeskuté mrazy jen tak nepoleví

-

včera 16:56 Česko zažívá nejchladnější období letošní zimy a...

Bramboroví. Čeští hokejisté na olympiádě podlehli Kanadě a končí bez medaile

-

včera 13:07 aktualizováno Čeští hokejisté na olympijských hrách v...

Nejedlý na Šloufově pohřbu: Kytka je za mě, ne za Zemana

-

včera 11:31 Video: Zhruba dvě stovky lidí se v sobotu dopoledne ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby