Domácí

Komunistického náměstka Sloupa opět neodvolali

obrazek

Václav Sloup (vpravo)

FOTO: Jan Sokol, ČTK

18.4.2013 14:55 Náměstka karlovarského hejtmana pro školství Václava Sloupa (KSČM) zastupitelé Karlovarského kraje ve čtvrtek z funkce opět neodvolali. Ruku pro návrh opozičního krajského zastupitele Miroslava Balatky (Alternativa) zvedlo jen 16 z celkových 45 zastupitelů. Kritici Sloupovi vyčítají především jeho někdejší fungování ve funkci politruka u pohraniční stráže.

Sloup se proti kritice bránil tím, že se ve funkci u pohraniční stráže nedopustil žádného trestného činu ani přečinu. Připomněl, že se na jeho případ nevztahuje ani lustrační zákon.

„Jsou to populistické kecy, osobní napadání a nadávky,“ popisoval Sloup tlak, který je na něj veřejností vyvíjen. Některé ale podle něj vedou nejenom na něj, ale i na jeho rodinu. „Předal jsem seznam těch výhrůžných e-mailů policii,“ uvedl Sloup.

Návrh na odvolání Sloupa podal ve čtvrtek opoziční krajský zastupitel Balatka a postupně se k němu přidaly i další opoziční strany. „Možná se případ náměstka Sloupa nedotýká lustračního zákona, ale morálního vyrovnání s minulým režimem určitě ano,“ uvedl Balatka, podle kterého argumentace Sloupa, že neporušil žádný zákon, je podobná, jako kdyby se dozorce koncentračního tábora také hájil, že neporušoval zákony třetí říše.

Komunisté Sloupa měnit nechtějí

Podle předsedy komunistů v karlovarském zastupitelstvu Jaroslava Borky se jeho strana zabývala problematikou za poslední čtyři měsíce na pěti mimořádných a čtyřech řádných jednáních krajského výboru. „Došli jsme ale k tomu, že nebudeme změny ve funkci náměstka pro školství provádět,“ doplnil zastupitel a předseda krajského výboru komunistů Josef Murčo, podle kterého to odpovídá pohledu voličů KSČM.

Podle krajského zastupitele Pavla Čekana (ČSSD) je v soc. dem. většinový názor, aby byl Sloup nahrazen komunisty jinou osobou. „Pokud Sloupa odvoláme, tak jedině s ohledem na jeho klidný rodinný domov,“ uvedla komunistická zastupitelka Barbora Vojtová.

KSČM se 14 mandáty je v koalici se soc. dem., která drží o jeden mandát méně. V opozici jsou ODS, Alternativa, TOP 09 a STAN a Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst, jež mají celkem 18 mandátů. Za odvolání Sloupa se ve dvou peticích postavilo celkem kolem čtyř a půl tisíce lidí.

vor, Právo

nahoru

Domácí:

V Beskydech bude vydatně pršet, hrozí rozvodnění menších řek

-

dnes 14:01 aktualizováno V oblasti Beskyd bude během úterního...

Sporem o vyhazov pastorační asistentky se musí znovu zabývat soud

-

dnes 12:00 Až u Ústavního soudu (ÚS) našla zastání žena, která se...

Pozor: k exekuci stačí jen notářský zápis

-

dnes 09:53 S tím, jak odzvonilo mimosoudním rozhodcům u půjček...

Česko prožilo mrazivé ráno, pod nulu se dostaly teploty i v nížinách

-

dnes 08:54 Teploty v Česku klesly v úterý ráno pod bod mrazu i v...

Útočíte na manželství, vmetli lidovci sociálním demokratům

-

dnes 02:37 Vláda v pondělí schválila koncepci rodinné politiky,...

Taxikáři pohrozili generální stávkou, primátorce Krnáčové dali ultimátum

-

včera 17:30 Video: aktualizováno Pražští taxikáři v pondělí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby