Krimi

Dvouletá holčička sledovala loupežné přepadení své maminky

Lupič na záznamu kamery

ZDROJ: Policie ČR

17.4.2013 14:24 Mladý lupič s nožem v ruce přepadl večerku v Praze-Bohnicích, a to za přihlížení dvouleté dcery prodavačky a také její matky. Lupič se na útěku z prodejny nezalekl příchozího zákazníka ani proudu slzného spreje, který na něj vystříkla přepadená žena. Policisté po něm pátrají.

Loupežné přepadení se odehrálo 8. března v Hanouškově ulici. Předcházely mu dvě návštěvy obchodu, kdy muž předstíral zájem o koupi lahve alkoholu. Při poslední návštěvě měl ale lupič zájem pouze o pokladnu a vynutil si její otevření.

„Sám si pak sáhl do kasy pro hotovost, odkud odcizil pouze 200 korun, a z večerky následně utekl. V loupeži mu nezabránila ani přítomnost dvouleté dcery prodavačky a její matky. Obě se dívaly na to, jak neznámý mladík s nožem v ruce ohrožuje mladou prodavačku a požaduje tržbu,“ sdělila Novinkám mluvčí policie Jana Rösslerová.

Lupič na záznamu kamery

FOTO: Policie ČR

Utíkající lupič se ještě srazil se zákazníkem, který tam přišel se svým psem. Prodavačka ho navíc zasáhla slzným sprejem, ani to mu však nezabránilo v útěku.

Lupič je ve věku kolem 25–30 let, vysoký asi 180 centimetrů, sportovní postavy. Má světlou pleť a hnědé, krátce střižené vlasy. Jeho oči jsou hnědé a v době přepadení byl hladce oholený. Oblečený byl do světle šedé mikiny a modrých džínových kalhot.

Kriminalisté žádají osoby, které lupiče poznají, aby své informace sdělily na linku 158. Za trestný čin loupeže mu hrozí až desetileté vězení.

Ondřej Kořínek, Novinky

nahoru

Krimi:

Celníci rozbili gang neonacistů pěstujících na Moravě marihuanu

-

včera 19:39 Celníci při akci s názvem Smečka rozbili gang...

V Příbrami hoří hala výrobce koupelen, hasiči se nemůžou dostat dovnitř

-

včera 18:52 Video: aktualizováno Několik jednotek hasičů zasahuje...

Hazard na dálnici D11: Třicítka řidičů couvala v odstavném pruhu

-

včera 15:50 Video: Neuvěřitelný hazard předvedli řidiči ve čtvrtek...

Konkurzní správci H-Systemu chystají trestní oznámení na Čunka i klienty firmy

-

včera 15:39 Správce konkurzní podstaty po zkrachovalé společnosti...

Pražský soud pustil z vazby Alžířana obviněného ze znásilnění. Muž může odjet

-

včera 15:01 Video: Městský soud v Praze ve čtvrtek propustil z...

Bývalý učitel na seznamce okradl ženy celkem o 18 miliónů, dostal osm let

-

včera 14:03 Na osm let za rozsáhlé podvody poslal v pátek ústecký...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů