Koktejl

Britský premiér se vrhl do močálu, aby zachránil ovci

obrazek

Britský premiér David Cameron

FOTO: Neil Hall, Reuters

2.4.2013 22:59 Britský premiér David Cameron se kvůli záchraně ohroženého života vrhl do močálu. V nebezpečí bylo zvíře - jedna ovce jeho souseda. V neděli o tom informoval server Telegraph.co.uk.

Premiér se v pátek 1. března zrovna vracel z návštěvy u farmáře poblíž svého domu v Chipping Norton v hrabství Oxfordshire, když zaslechl zoufalé bečení ovce, která zapadla do mrznoucího bahna. Neváhal a spolu se svými dvěma ochránci skočil do bahna, aby ohroženému zvířeti pomohl. Ještěže byl šéf vlády v džínách a holínkách.

"David byl úžasný - tahal, tlačil a strkal. Byl zablácený, celý zaneřáděný, jakoby vylezl z chléva. Byla na něj pěkná podívaná," nadšeně prohlásil farmář Julian Tustian.

"Ovce zvaná Swampy (Močálovitá) to přežila a cítí se dobře," poznamenal Cameron. Po zážitku si prý není zcela jist, zda se pustí do farmářské kariéry, nicméně venkov má stále rád.

Ovce do močálu následovala svá dvě jehňata, která však v bažině utonula.

Přestože o kuriózní události informoval server krátce před zahájením období oblíbených aprílových žertíků - byť s poukazem na datum, kdy se příhoda odehrála - na to, že nejde o jeden z nich, pro jistotu v pondělí upozornila i britská BBC.

Cameron už Tustianovi pomohl se stádem v prosinci 2007. Tehdy u ovce, která se snažila přivést na svět dva potomky, fungoval jako farmářův asistent, dokud jehňata neuzřela světlo světa. Podle tehdejších zpráv Cameron nabízel své služby i jako porodník, protože má útlejší dlaně než farmář, ale nabídka nebyla přijata.

Novinky, ČTK

nahoru

Koktejl:

Americká rodina chová čtrnáct medvědů, má je radši než lidi

-

včera 17:52 Video: Ačkoliv medvěd není zrovna obvyklé zvíře k...

Kanaďan si postavil srub jen pomocí ručních nástrojů. Postaru a bez elektřiny

-

včera 11:32 Video: Sedmačtyřicetiletý Shawn James se vloni...

Sněhová bouře je uvěznila přes noc v horách, zachránil je vrtulník

-

včera 05:19 Dvojice běžců na lyžích se dostala v pátek ve Skotské...

Řidič srazil psa, se zvířetem zaklíněným pod nárazníkem jel dál

-

22.1. 13:57 Kuriózní dopravní nehodu řešili minulý týden policisté...

Dva měsíce přežíval bez tváře, pak podstoupil už druhou transplantaci obličeje

-

22.1. 12:50 Tým lékařů provedl minulý týden v pařížské nemocnici...

Mořským průzkumníkům se podařilo natočit třpytící se medúzu připomínající ohňostroj

-

22.1. 02:30 Video: V hlubokých vodách Tichého oceánu poblíž...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby