Bydlení

Dům proslulý díky hororu Noční můra v Elm Street se změnil v bydlení snů

Dům známý z filmu Noční můra z Elm street v novém hávu.

21.3.2013 06:46 Patrně málokterého diváka při sledování hororu Noční můra v Elm Street napadlo, že by právě v tomto domě chtěl bydlet. Angie Hillová však nic nedala na jeho filmovou minulost a v roce 2008 objekt koupila. Nyní jej po masivní rekonstrukci prodala za 2,1 miliónu dolarů, tedy zhruba 41,6 miliónu korun.

Dům, který se díky snímku z 80. let stal jedním z nejznámějších v Los Angeles, se ve skutečnosti nachází v ulici North Genesee Avenue, ovšem stejně jako ve filmu má číslo 1428. Podle reportérů Daily Mail neměl v roce 2008 k hororu daleko.

Majitelka jej popsala doslova jako „zlý sen“. Jediný v ulici byl celý vymlácený a bazén tak černý, že vypadal, jako by se jej minimálně deset let nikdo nedotkl.

Uspořádání domu bylo zcela přeměněno, snoubí se v něm tradiční a moderní vlivy.

FOTO: Profimedia.cz

Angie tehdy za věhlasnou nemovitost zaplatila 1,15 miliónu dolarů, což je v přepočtu přibližně 22,8 miliónu korun, a strávila celý jeden rok renovací. V objektu vyměnila doslova každičký kousek dřeva, a navíc kompletně pozměnila celkové uspořádání domu, takže se v něm teď nádherně snoubí moderní a tradiční vlivy.

Každá z ložnic má svou vlastní koupelnu.

FOTO: Profimedia.cz

V patře se nacházejí celkem tři ložnice, z nichž každá disponuje svou vlastní koupelnou. S renovací souviselo i zařízení domu novým, moderním nábytkem. V kuchyni se vyjímají spotřebiče v designu z nerezové oceli a všude po celém domě jsou dřevěné podlahy.

K objektu náleží ještě hostinský dům se samostatnou ložnicí a koupelnou a stejně jako interiér domu je nyní už vyšperkovaná i zahrada s bazénem.

Rozsáhlou rekonstrukcí prošla i kuchyně.

FOTO: Profimedia.cz

Na filmovou historii domu se ale jen tak nezapomene. Stále se totiž pyšní například charakteristickými rudými dveřmi, které bylo možno v hororových snímcích spatřit hned v několika děsivých scénách.

Nový majitel není známý, "dům na Elm Street" koupil přes realitní společnost, která jej měla v nabídce pouhých sedm dnů.

nes, Novinky

nahoru

Bydlení:

I bylinky podléhají trendům, potěší na zahradě i v kuchyni

-

včera 08:01 Obrazem: Bylinky jsou duší zahrady, mocným nástrojem...

Když počasí láká na piknik

-

25.5. 11:59 Obrazem: Díky prostorově úsporným setům nádobí,...

Kompletní proměna malého bytu v poválečném pražském činžáku

-

25.5. 09:14 Obrazem: Standardní byt s dispozicí 2+1 a rozlohou...

Okrasnou zahradu zdobí desítky nevšedně tvarovaných dřevin

-

25.5. 06:10 Obrazem: To se vezme ten nejošklivější stromek v...

I krokodýla můžeme chovat doma, mazlíčkem se ale nejspíš nestane

-

24.5. 12:08 Obrovská dlouhá tlama, řady ostrých zubů, tělo...

Posviťte si na zahradu, i večer je krásná

-

24.5. 09:15 Obrazem: Závěsná svítidla, lucerny na stromech, hořící...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby