Krimi

Tykadlový řidič dostal definitivně podmínku za to, že nechtěl nastoupit do vězení

obrazek

Roman Smetana u soudu

FOTO: Petr Marek, Právo

14.3.2013 15:20 Bývalému „tykadlovému“ řidiči autobusů olomoucké MHD Romanu Smetanovi (31) potvrdil ve čtvrtek olomoucký krajský soud tříměsíční podmíněný trest za to, že se vyhýbal vězení. Zamítl tak odvolání státního zástupce proti lednovému rozsudku okresního soudu. Žalobce požadoval nepodmíněný trest.

Za vyhýbání se vězení hrozilo Smetanovi až dvouleté vězení. Do vězení jej poslala soudkyně Markéta Langerová, žena někdejšího ministra vnitra Ivana Langera (ODS), a to na 100 dnů, protože odmítl vykonat 100 hodin veřejných prací, které mu uložila společně s náhradou škody za poničení plakátů před volbami do Sněmovny v roce 2010.

Bývalý řidič k politikům na předvolebních plakátech připsal své komentáře a přimaloval jim tykadla. Nejvíce pokreslených plakátů patřilo ODS. Ta se jako jediná u soudu domáhala toho, aby jí muž zaplatil škodu 15 tisíc korun. Ten ji po verdiktu soudu uhradil.

Nástupu do vězení se Smetana vyhýbal hned dvakrát. Poprvé loni na jaře, kdy se nakonec policii vydal sám po zhruba měsíčním skrývání před zraky televizních kamer na odborářské demonstraci v Praze.

Druhá obžaloba byla na Smetanu podána poté, když se odmítl podrobit zákonům na podzim. Po přerušení trestu se měl do káznice vrátit 8. října, což neučinil. Policie jej zadržela o týden později v Praze. Po odpykání trestu opustil Smetana brány věznice těsně před Vánocemi.

Okresní soudce již dříve uvedl, že druhou žalobu za maření výkonu úředního rozhodnutí, která byla na Smetanu podána, zastaví. Podle něj šlo o stejnou věc a nelze za ni trestat dvakrát.

Miloslav Hradil, Právo

nahoru

Krimi:

Motorkář po nehodě na Pardubicku i přes snahy o oživování zemřel

-

včera 15:46 Tragické následky měla páteční nehoda u obce Býšť na...

Inspekce žene před soud policistu, který vytáhl pistoli na řidiče v Plzni

-

včera 15:39 S návrhem na podání obžaloby pro zneužití pravomoci...

Dvacetiletý mladík ohrožoval na hřišti na Kroměřížsku teenagery nožem

-

včera 13:19 Ve vazbě skončil dvacetiletý mládenec z Holešova na...

Když nezabiješ bratry, ohrozíš lidstvo, slyšel hlasy. Mladému vrahovi soud nařídil léčbu

-

včera 11:26 aktualizováno Ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu...

Podezřelý z vraždy spáchal několik bankovních loupeží, ukázala analýza DNA

-

včera 10:23 Třiačtyřicetiletý muž obviněný z vraždy 29leté ženy ve...

Chlapec na Lounsku vběhl pod nákladní auto, letěl pro něj vrtulník

-

24.5. 17:14 Třináctiletý chlapec se ve čtvrtek odpoledne zranil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby