Krimi

Tykadlový řidič dostal definitivně podmínku za to, že nechtěl nastoupit do vězení

obrazek

Roman Smetana u soudu

FOTO: Petr Marek, Právo

14.3.2013 15:20 Bývalému „tykadlovému“ řidiči autobusů olomoucké MHD Romanu Smetanovi (31) potvrdil ve čtvrtek olomoucký krajský soud tříměsíční podmíněný trest za to, že se vyhýbal vězení. Zamítl tak odvolání státního zástupce proti lednovému rozsudku okresního soudu. Žalobce požadoval nepodmíněný trest.

Za vyhýbání se vězení hrozilo Smetanovi až dvouleté vězení. Do vězení jej poslala soudkyně Markéta Langerová, žena někdejšího ministra vnitra Ivana Langera (ODS), a to na 100 dnů, protože odmítl vykonat 100 hodin veřejných prací, které mu uložila společně s náhradou škody za poničení plakátů před volbami do Sněmovny v roce 2010.

Bývalý řidič k politikům na předvolebních plakátech připsal své komentáře a přimaloval jim tykadla. Nejvíce pokreslených plakátů patřilo ODS. Ta se jako jediná u soudu domáhala toho, aby jí muž zaplatil škodu 15 tisíc korun. Ten ji po verdiktu soudu uhradil.

Nástupu do vězení se Smetana vyhýbal hned dvakrát. Poprvé loni na jaře, kdy se nakonec policii vydal sám po zhruba měsíčním skrývání před zraky televizních kamer na odborářské demonstraci v Praze.

Druhá obžaloba byla na Smetanu podána poté, když se odmítl podrobit zákonům na podzim. Po přerušení trestu se měl do káznice vrátit 8. října, což neučinil. Policie jej zadržela o týden později v Praze. Po odpykání trestu opustil Smetana brány věznice těsně před Vánocemi.

Okresní soudce již dříve uvedl, že druhou žalobu za maření výkonu úředního rozhodnutí, která byla na Smetanu podána, zastaví. Podle něj šlo o stejnou věc a nelze za ni trestat dvakrát.

Miloslav Hradil, Právo

nahoru

Krimi:

Za brutální vraždu své babičky si mladík odpyká 17 let

-

dnes 11:07 Devatenáctiletý Jakub Ševčík stráví 17 let ve vězení za...

Za podfuk s krví dostal exprimář pokutu a podmínku, rok nesmí dělat vedoucího lékaře

-

dnes 10:45 Bývalý přednosta chirurgie domažlické nemocnice Michal...

Hasiči při likvidaci požáru na Českobudějovicku nalezli mrtvolu

-

dnes 09:05 Požár stodoly likvidovali jihočeští hasiči v noci z...

Z hořícího domu ve Šluknově hasiči evakuovali desítky osob

-

dnes 08:26 aktualizováno Ve Šluknově na Děčínsku začala v úterý...

Prominutí trestu Janouškovi bude řešit pražský soud

-

dnes 04:10 Žádost lobbisty Romana Janouška o upuštění od zbytku...

Zmařili útok chovanců diagnosťáku na vychovatele

-

dnes 04:05 Začátkem ledna zasahovala v Dětském diagnostickém...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby