Krimi

Policista, který měl byt přeplněný chemickými látkami, zatím nebyl obviněn

V panelovém domě ve Velkých Hamrech na Jablonecku objevili policisté v úterý ráno výbušné látky.

13.3.2013 11:30 (aktualizováno: 13.3.2013 14:47) Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zatím neobvinila policistu z obvodního oddělení v Tanvaldu, který doma ve Velkých Hamrech přechovával velké množství látek určených k výrobě výbušnin. Během středy bude opět vyslechnut.

Vyšetřovatelé také musejí počkat na odborné znalecké posudky. Jejich výsledky mohou znát za několik dnů, ale také až za měsíc. Proto je možné, že zadržený Josef Š. bude během čtvrtka propuštěn na svobodu, neboť uplyne lhůta předběžného zadržení. Inspekce ho prověřuje pro trestný čin obecného ohrožení a nedovoleného ozbrojování.

GIBS již před akcí s názvem Dynamit disponovala informacemi, že policista může ohrozit lidské životy, a proto před zásahem přijala přísné bezpečnostní opatření.

„Získané informace byly natolik závažné, že nebylo možné podcenit hrozící reálné nebezpečí, a proto byla vyžádána součinnost složek Integrovaného záchranného systému při evakuaci obyvatel,“ informovala mluvčí inspekce Radka Sandorová.

V panelovém domě ve Velkých Hamrech na Jablonecku objevili policisté výbušniny, evakuovali 30 lidí.

V bytě policista ukrýval velké množství chemických látek určených pro výrobu výbušnin. O jaké látky přesně jde, zatím není známo. Již v úterý se ale objevila informace, že přechovával také silně výbušný pentrit, který by dokázal zničit celý dům.

Hasiči a policisté z domu evakuovali 30 osob, na místě zasahoval pyrotechnik, který byt prohlédl a zajistil nebezpečné látky. „Bylo mimo jiné zajištěno značné množství různých druhů chemikálií, které by mohly být způsobilé k výrobě výbušnin, součástky, z nichž by mohlo být možné vyrobit hromadně účinné zbraně a výpočetní techniku,“ vysvětlila mluvčí GIBS.

ok, rav, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, jeho audi zběsilou jízdu nevydrželo

-

dnes 12:23 Video: Podezřelá jízda postaršího vozidla Audi upoutala...

Hala v Mochově stále hoří, hasičům mrzla čerpadla

-

dnes 08:58 aktualizováno Jedna z plechových hal v bývalém areálu...

Muž od soudu utekl policistům, proskočil oknem a zmrzačil se

-

dnes 04:40 Video: Byl smířený s tím, co ho čeká. Měl dokonce...

Důchodkyni z Opavska napadl pes jejího syna

-

včera 20:01 Sedmasedmdesátiletou ženu z Melče na Opavsku pokousal...

Žena dostala epileptický záchvat v centru Prahy. Pomohli kolemjdoucí

-

včera 17:17 Video: Kolemjdoucí a následně strážníci ve čtvrtek...

Zloději ukradli z kamiónu na Strakonicku autosoučástky za třicet miliónů

-

včera 17:08 Kriminalisté pátrají po zlodějích, kteří si o víkendu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby