Domácí

Zeman hostil na Hradě moravským vínem a prohlédl si byt TGM

obrazek

Miloš Zeman

FOTO: Milan Malíček, Právo

8.3.2013 15:07 Nový prezident Miloš Zeman si v pátek odpoledne prohlédl na Hradě byt prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a kanceláře, ve kterých začne v pondělí úřadovat. K slavnostnímu obědu se podávala vepřová panenka nebo žloutkový krém, popíjela se například moravská vína.

„Pan prezident si na Hradě prohlédl byt T. G. Masaryka a také kancelářské prostory, ve kterých bude pracovat,“ řekl v pátek Novinkám šéf zemanovců Vratislav Mynář, který podle všeho zamíří na post kancléře a nahradí tak Jiřího Weigla. Byt TGM by mohl být místem, kde bude Zeman bydlet.

Zeman se také podle Mynáře rozhodl chvíli neformálně posedět na Hradě se svými nebližšími spolupracovníky, kteří mu pomáhali ve volební kampani.

V hradní kanceláři začne Zeman oficiálně úřadovat v pondělí. Na středu má naplánováno setkání s hejtmany, v pátek promluví na sjezdu ČSSD v Ostravě.

Ještě před prohlídkou Hradu uspořádal nový prezident oběd s nejvyššími ústavními činiteli. Podával se kozí sýr, hovězí vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky, vepřová panenka ve slanině se smetanovými brambory, žloutkový krém s karamelem a lesním ovocem. K pití byla k dispozici moravská vína, pivo a káva.

Jiří Ovčáček, Novinky

nahoru

Domácí:

Přes Česko projedou příští týden americké konvoje

-

dnes 09:25 aktualizováno Přes Českou republiku se budou příští...

Špitály používají předpotopní metody komunikace, bojí se o data

-

dnes 08:38 I v 21. století si nemocnice posílají informace o...

Země na Chebsku se v noci znovu otřásala

-

dnes 08:01 Na západě Čech pokračuje seismická aktivita. V úterý...

Návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky pod vlivem vláda odmítla

-

dnes 07:54 aktualizováno Návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky...

ČSSD hlasovala na radnici, za pronájem neplatila. Jen jsme proběhli, hájí se

-

dnes 04:22 Referendum o vstupu do vlády s hnutím ANO, které...

Zákon má řidiče přimět k návštěvě očního lékaře

-

dnes 01:54 Dvě třetiny řidičů nemají v pořádku zrak. Ukázala to...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby