Domácí

Zeman hostil na Hradě moravským vínem a prohlédl si byt TGM

obrazek

Miloš Zeman

FOTO: Milan Malíček, Právo

8.3.2013 15:07 Nový prezident Miloš Zeman si v pátek odpoledne prohlédl na Hradě byt prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a kanceláře, ve kterých začne v pondělí úřadovat. K slavnostnímu obědu se podávala vepřová panenka nebo žloutkový krém, popíjela se například moravská vína.

„Pan prezident si na Hradě prohlédl byt T. G. Masaryka a také kancelářské prostory, ve kterých bude pracovat,“ řekl v pátek Novinkám šéf zemanovců Vratislav Mynář, který podle všeho zamíří na post kancléře a nahradí tak Jiřího Weigla. Byt TGM by mohl být místem, kde bude Zeman bydlet.

Zeman se také podle Mynáře rozhodl chvíli neformálně posedět na Hradě se svými nebližšími spolupracovníky, kteří mu pomáhali ve volební kampani.

V hradní kanceláři začne Zeman oficiálně úřadovat v pondělí. Na středu má naplánováno setkání s hejtmany, v pátek promluví na sjezdu ČSSD v Ostravě.

Ještě před prohlídkou Hradu uspořádal nový prezident oběd s nejvyššími ústavními činiteli. Podával se kozí sýr, hovězí vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky, vepřová panenka ve slanině se smetanovými brambory, žloutkový krém s karamelem a lesním ovocem. K pití byla k dispozici moravská vína, pivo a káva.

Jiří Ovčáček, Novinky

nahoru

Domácí:

Výbor nedoporučil vydání exprimátora Svobody

-

dnes 11:25 aktualizováno Mandátový a imunitní výbor Sněmovny...

Ve východní polovině republiky hrozí ve středu ledovka, varovali meteorologové

-

dnes 10:59 aktualizováno Meteorologové v úterý opět varovali před...

Vyjednávání komunistů s ANO o vládě bude pokračovat

-

dnes 10:51 Komunisté budou s hnutím ANO pokračovat v jednání o...

Rekonstrukce Libeňského mostu může začít letos. Nebo až za pět let

-

dnes 10:02 Zásadní rekonstrukce Libeňského mostu by mohla začít na...

Ruský hacker Nikulin neuspěl s ústavní stížností proti vazbě

-

dnes 08:51 aktualizováno Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin...

Drahoš v kampani vyčerpal limit 50 miliónů, Zeman o půlku méně

-

dnes 08:02 Video: Kandidáti na prezidenta Jiří Drahoš i Miloš...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby