Kariéra

Káva a zákusky produktivitu nezajistí

obrazek

Starším ročníkům vadí kavárenské pracovní prostředí více než neformální generaci Y.

FOTO: archiv Myr Communication

28.2.2013 08:00 Jednou ze zálib nadšených podnikatelů je práce z kavárny. Na první pohled to zní lákavě: bezplatné připojení wi-fi, prostředí, kde to žije a neomezený přístup k dobré kávě. Ale je kavárna opravdu ideálním místem pro práci?

Společnost Regus položila tuto otázku více než 26 000 podnikatelů z více než 90 zemí světa, a odpovědí je jasné „ne“.

Hluční hosté a nedostatek soukromí

Všichni uznávají, že je skvělé si občas do kavárny zajít, chvilku pracovat, poslat pár e-mailů nebo si promluvit s kolegy. Respondenti v průzkumu ale jasně potvrdili, že kavárny se nemohou stát normálním pracovním prostředím, protože práce v nich není produktivní, bezpečná ani profesionální.

Co od práce z kavárny odrazuje, jsou především hluční hosté, kteří snižují produktivitu a ruší telefonní hovory, čímž práci samozřejmě nijak neulehčují.

Starší ročníky odsuzují kavárny jako neprofesionální prostředí pro setkávání s klienty mnohem častěji (60 %) než méně formální generace Y z poslední čtvrtiny 20. století (48 %) a je pro ně mnohem těžší se v tomto typu prostředí soustředit než pro mladší pracovníky. Naslouchání okolo sedících zvědavců je považováno za problém všemi generacemi.

Tři důvody českých podnikatel proti

České podnikatele od práce z kavárny nejčastěji odrazují tři věci: nedostatečný přístup ke kancelářskému vybavení (74 %), nízké zabezpečení dokumentů a rozhovorů (65 %) a nespolehlivé nebo pomalé připojení k internetu (61 %).

Rudd Doggen, regionální ředitel společnosti Regus pro střední a východní Evropu, k tomu uvádí: „Všichni víme, že návštěva kavárny spojená s kapučínem a připojením wi-fi se může občas hodit, nicméně jakákoli delší práce z kavárny může významně snížit produktivitu. Káva a zákusky vám prostě produktivní pracovní prostředí nezajistí.“

kil, Právo

nahoru

Kariéra:

Chybějící pracovníci mohou negativně ovlivňovat každodenní život dalších lidí

-

19.1. 14:07 Dopravní podniky hlásí nedostatek řidičů, kadeřnice...

Absolventi by měli vědět, co znamená pravidelně chodit do práce, tvrdí personalistka

-

18.1. 15:36 Už při studiu vysoké školy je nezbytné myslet na...

Lesy ČR chtějí přilákat lidi do oboru, učňům nabídnou stipendia

-

17.1. 14:36 Státní podnik Lesy ČR (LČR) chce řešit nedostatek...

Techniky nejvíc motivuje flexibilní pracovní doba či dovolená navíc, ukázal průzkum

-

16.1. 12:06 Flexibilní pracovní doba, dovolená navíc a vzdělávací...

Zdravotních sester je pořád málo

-

15.1. 12:31 Zdravotních sester je v ČR stále nedostatek, situace...

Poptávka po zaměstnancích neklesá

-

11.1. 13:27 Zaměstnavatelé v České republice ohlásili pro první...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby