Kariéra

Káva a zákusky produktivitu nezajistí

obrazek

Starším ročníkům vadí kavárenské pracovní prostředí více než neformální generaci Y.

FOTO: archiv Myr Communication

28.2.2013 08:00 Jednou ze zálib nadšených podnikatelů je práce z kavárny. Na první pohled to zní lákavě: bezplatné připojení wi-fi, prostředí, kde to žije a neomezený přístup k dobré kávě. Ale je kavárna opravdu ideálním místem pro práci?

Společnost Regus položila tuto otázku více než 26 000 podnikatelů z více než 90 zemí světa, a odpovědí je jasné „ne“.

Hluční hosté a nedostatek soukromí

Všichni uznávají, že je skvělé si občas do kavárny zajít, chvilku pracovat, poslat pár e-mailů nebo si promluvit s kolegy. Respondenti v průzkumu ale jasně potvrdili, že kavárny se nemohou stát normálním pracovním prostředím, protože práce v nich není produktivní, bezpečná ani profesionální.

Co od práce z kavárny odrazuje, jsou především hluční hosté, kteří snižují produktivitu a ruší telefonní hovory, čímž práci samozřejmě nijak neulehčují.

Starší ročníky odsuzují kavárny jako neprofesionální prostředí pro setkávání s klienty mnohem častěji (60 %) než méně formální generace Y z poslední čtvrtiny 20. století (48 %) a je pro ně mnohem těžší se v tomto typu prostředí soustředit než pro mladší pracovníky. Naslouchání okolo sedících zvědavců je považováno za problém všemi generacemi.

Tři důvody českých podnikatel proti

České podnikatele od práce z kavárny nejčastěji odrazují tři věci: nedostatečný přístup ke kancelářskému vybavení (74 %), nízké zabezpečení dokumentů a rozhovorů (65 %) a nespolehlivé nebo pomalé připojení k internetu (61 %).

Rudd Doggen, regionální ředitel společnosti Regus pro střední a východní Evropu, k tomu uvádí: „Všichni víme, že návštěva kavárny spojená s kapučínem a připojením wi-fi se může občas hodit, nicméně jakákoli delší práce z kavárny může významně snížit produktivitu. Káva a zákusky vám prostě produktivní pracovní prostředí nezajistí.“

kil, Právo

nahoru

Kariéra:

Rodinné podniky čeká výměna stráží

-

17.4. 13:36 České rodinné podniky zažívají dobré časy. Polovina ze...

Práce baví přes polovinu lidí

-

16.4. 12:27 Průzkum zabývající se motivací českých zaměstnanců...

Rozdíly v odměňování mužů a žen se v Česku příliš nemění

-

13.4. 13:06 Hlavním tématem devátého ročníku vzdělávací konference...

Poradna: Výpověď pro nadbytečnost pohledem Nejvyššího soudu

-

12.4. 11:24 Výpověď pro nadbytečnost z organizačních důvodů je...

Absolventi nejsou mnohdy připraveni vstoupit na trh práce, tvrdí personalisté

-

11.4. 11:35 Někteří absolventi škol se mohou stát ohroženou...

Dvanáctihodinový směnný provoz je zastaralý, říká odborník

-

9.4. 12:15 Podle průzkumu Českého statistického úřadu pracuje v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby