Zahraniční

Kampuschová přiznala, že ji únosce znásilňoval

25.2.2013 15:41 Rakušanka Natascha Kampuschová, kterou v jejích deseti letech unesl muž a následně ji téměř devět let věznil ve sklepě svého domu na kraji Vídně, poprvé přiznala, že byla znásilňována. Kampuschová to řekla pár dnů před premiérou filmu pojednávajícím o událostech, které ji potkaly.

„Už se cítím dost silná na to, vylíčit v plnosti příběh mého únosu,“ prohlásila podle serveru The Independent dnes 25letá Kampuschová. Ke znásilnění už nechtěla dál mlčet také proto, že zmínky o něm se dostaly na veřejnost prostřednictvím uniklých policejních záznamů.

Film nazvaný podle doby, kterou Kampuschová v zajetí strávila, tedy 3 096 dní, má premiéru tento týden v Německu a Rakousku. Ukazuje také, jak se únosce přivazoval ke své oběti a nutil ji k pohlavnímu styku.

Kampuschové bylo 10 roků, když ji 44letý Wolfgang Priklopil unesl za bílého dne na ulici, naložil do své dodávky a zavřel u sebe ve sklepě. Dívka tam strávila osm a půl roku. Nakonec se jí podařilo utéct. V srpnu 2006 narazili sousedi na pobledlou a vystrašenou 18letou ženu, jak se schovává na jejich zahradě.

Tentýž den později bylo objeveno Priklopilovo tělo bez hlavy na železniční trati za Vídní.

Policie se domnívala, že Priklopil jednal sám. Novější důkazy ale naznačují, že mohl mít komplice. V případu je několik nejasností a rakouské úřady proto požádaly o pomoc při vyšetřování německou policii a americkou FBI.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Trump se obává výpovědi před vyšetřovatelem Muellerem, raději se jí vyhne

-

dnes 09:41 Prezident Donald Trump se rozhodl zatím nevypovídat...

Janovský most zase podivně zní

-

dnes 07:08 Torzo zříceného dálničního mostu v Janově, v jehož...

Nová epidemie eboly v Kongu má už padesát obětí

-

dnes 06:41 Nejnovější epidemie eboly na východě Konga si vyžádala...

V Drážďanech byla znásilněna Češka

-

dnes 06:13 aktualizováno Neznámý útočník znásilnil v Drážďanech...

Kauza Kuciak: vyšetřuje se, zapomeňte!

-

dnes 02:47 Uplynulo půl roku od vraždy slovenského novináře Jána...

Zanedbali a opustili jsme ty nejmenší, odsoudil papež sexuální zneužívání dětí

-

včera 23:35 Papež František dnes v otevřeném dopise všem katolíkům...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů