Krimi

Policistka držela sebevraha na telefonu dvě hodiny, zachránila ho zásahová jednotka

obrazek

Zásahová jednotka Policie ČR

FOTO: Hynek Paštěka, Právo

22.2.2013 17:23 Policisté z obvodního oddělení v Duchcově na Teplicku dostali ve čtvrtek večer oznámení, že příbuzní pohřešují 55letého muže, který se pravděpodobně chtěl oběsit. Policie do pátrání nasadila i vrtulník, najít ho ale pomohla lokalizace jeho mobilního telefonu. Do akce se zapojila i zásahová jednotka.

Muž před odchodem z domova zanechal dopis na rozloučenou, ve kterém uvedl, že chce skoncovat se životem.

„Policisté ihned zažádali o lokalizaci mužova mobilního telefonu, a protože byla podle zjištěných informací důvodná obava, že se chce někde venku oběsit, požádali o nasazení vrtulníku,“ řekl Právu teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

„Asi po hodině intenzivního pátrání se policistce, která vykonávala dozorčí službu v Duchcově, podařilo dovolat na sebevrahův mobilní telefon. Téměř dvě následující hodiny trpělivě muži rozmlouvala jeho úmysl se zabít a rozhovorem ho udržovala při životě,“ dodal Vítek.

Mezitím policisté prohledávali oblast, kde byl lokalizován mužův mobil. „Jeden z policistů přitom zaslechl z domu v této lokalitě hovořícího muže. Z jeho slov plynulo, že se jedná právě o sebevraha, se kterým policistka v té chvíli telefonicky hovořila,“ pokračoval mluvčí.

Protože policisté měli podezření, že sebevrah má u sebe zbraň, byla na místo povolána zásahová jednotka. Zároveň dorazil policejní vyjednavač, který převzal roli policistky a po telefonu muže přesvědčil, že se spolu sejdou. Muž však z domu nevyšel, telefon už nezvedal a vypadalo to, že chce zemřít.

„Policisté ze zásahové jednotky proto do domu vnikli a s pomocí vyjednavače se jim muže, který měl u sebe perkusní revolver, podařilo zajistit. Následně byl převezen na psychiatrické oddělení ústecké nemocnice,“ přiblížil Vítek konec dramatického zásahu.

koc, Právo

nahoru

Krimi:

Identita dvou obětí z vyhořelého pražského hotelu není zatím známá

-

dnes 19:38 Vyšetřovatelé v neděli večer kolem 18. hodiny ukončili...

Muž našel ve Vltavě vojenskou munici, odvézt ji musel pyrotechnik

-

dnes 15:00 Video: Ze své loďky, pomocí magnetu, hledal v neděli...

V Plzni srazil řidič strážníka a ujel, policie po něm pátrá

-

dnes 11:37 Při policejní kontrole v centru Plzně najel v pátek...

Sobotní požár v pražském hotelu má už čtyři oběti

-

dnes 10:27 Video: aktualizováno Sobotní požár v hotelu Eurostars...

V hořícím hotelu v Praze zahynuli mladý Němec a Jihokorejka

-

dnes 08:22 Video: aktualizováno V pražském hotelu, kde v sobotu...

Požár hotelu v Praze: dva mrtví, desítky evakuovaných

-

včera 18:20 Video: aktualizováno Nejméně dva lidé zemřeli v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby