Krimi

Policistka držela sebevraha na telefonu dvě hodiny, zachránila ho zásahová jednotka

obrazek

Zásahová jednotka Policie ČR

FOTO: Hynek Paštěka, Právo

22.2.2013 17:23 Policisté z obvodního oddělení v Duchcově na Teplicku dostali ve čtvrtek večer oznámení, že příbuzní pohřešují 55letého muže, který se pravděpodobně chtěl oběsit. Policie do pátrání nasadila i vrtulník, najít ho ale pomohla lokalizace jeho mobilního telefonu. Do akce se zapojila i zásahová jednotka.

Muž před odchodem z domova zanechal dopis na rozloučenou, ve kterém uvedl, že chce skoncovat se životem.

„Policisté ihned zažádali o lokalizaci mužova mobilního telefonu, a protože byla podle zjištěných informací důvodná obava, že se chce někde venku oběsit, požádali o nasazení vrtulníku,“ řekl Právu teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

„Asi po hodině intenzivního pátrání se policistce, která vykonávala dozorčí službu v Duchcově, podařilo dovolat na sebevrahův mobilní telefon. Téměř dvě následující hodiny trpělivě muži rozmlouvala jeho úmysl se zabít a rozhovorem ho udržovala při životě,“ dodal Vítek.

Mezitím policisté prohledávali oblast, kde byl lokalizován mužův mobil. „Jeden z policistů přitom zaslechl z domu v této lokalitě hovořícího muže. Z jeho slov plynulo, že se jedná právě o sebevraha, se kterým policistka v té chvíli telefonicky hovořila,“ pokračoval mluvčí.

Protože policisté měli podezření, že sebevrah má u sebe zbraň, byla na místo povolána zásahová jednotka. Zároveň dorazil policejní vyjednavač, který převzal roli policistky a po telefonu muže přesvědčil, že se spolu sejdou. Muž však z domu nevyšel, telefon už nezvedal a vypadalo to, že chce zemřít.

„Policisté ze zásahové jednotky proto do domu vnikli a s pomocí vyjednavače se jim muže, který měl u sebe perkusní revolver, podařilo zajistit. Následně byl převezen na psychiatrické oddělení ústecké nemocnice,“ přiblížil Vítek konec dramatického zásahu.

koc, Právo

nahoru

Krimi:

Kauza hejtmana Půty je před soudem, zatím neveřejně

-

dnes 17:16 Kauzu rekonstrukce kostela a jeho přestavby na...

Dopravu v Hodoníně paralyzovala vážná nehoda

-

dnes 16:58 Tři zranění, z toho jeden vážně, tři nabouraná auta a...

Řidič lamborghini na dálnici D1 nezvládl předjíždění kamiónu a naboural do svodidel

-

dnes 16:20 Předjíždění kamiónu nezvládl v pondělí na dálnici D1...

Vyzrazení utajované svědkyně není trestný čin, rozhodl v kauze ŘSD soud

-

dnes 16:07 Video: Vyzrazení identity utajované svědkyně v údajné...

Konopí je požehnáním pro tuto planetu, řekl soudu jeho propagátor a dostal podmínku

-

dnes 16:03 Video: Marný boj s českou justicí vede už několik let...

Mach neuspěl s žalobou na stát, chtěl odškodné za ztracený důkaz

-

dnes 15:54 aktualizováno Soud v úterý zamítl žalobu někdejšího...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby