Krimi

Lupič majitele domu svázal. Byl prý slušný, nabízel mu i pití

obrazek

Policie po pachateli pátrá. Ilustrační foto

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

19.2.2013 20:35 Chvíle strachu zažil majitel domku v Adamově na Českobudějovicku. V úterý krátce po druhé hodině ho přímo ve stavení přepadl lupič. Namířil na něj pistoli, potom ho svázal a přes hodinu prohledával dům. Odešel s hotovostí několik desítek tisíc korun,

Pachatel při odchodu odstřihl vedení k telefonu a zvonek. Napadený muž volal policii, až když se vyprostil z provazů. Právo o případu informoval mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

„Lupič měl krátkou střelnou zbraň, kterou majitele domu ohrožoval. Také ho svázal, aby se nemohl hýbat a přitom hledal finanční hotovost po domě,“ konstatoval Matzner. Jinak si prý ale lupič počínal klidně s majitelem domku mluvil slušně a nabízel mu pití.

„Při odchodu s lupem ještě zařídil, aby si muž nemohl zavolat pomoc, když odstřihl telefon a zvonek,“ doplnil Matzner s tím, že přepadený majitel rodinného domku naštěstí neutrpěl žádná zranění.

Podle první výpovědi se jedná o muže ve věku asi čtyřicet let, má zarostlou tvář a brýle. Je střední postavy a měří asi 175 centimetrů. Policisté žádají všechny svědky, aby volali linku 158.

orh, Právo

nahoru

Krimi:

Hasiči se vrátili do areálu Ravaku, znovu tam začalo hořet

-

včera 21:42 V sutinách zdemolované haly v areálu firmy Ravak v...

Záchranka na Opavsku havarovala při cestě za pacientem

-

včera 20:07 Na Opavsku v sobotu odpoledne havarovala sanitka...

Muže vytáhli z jezera v Karviné bez známek života, museli ho oživovat

-

včera 19:02 Moravskoslezští záchranáři zasahovali v sobotu...

Chatovou oblast na Vsetínsku ohrožoval požár

-

včera 16:14 Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu odpoledne u...

Muže u Prahy uštkla mamba

-

včera 16:14 aktualizováno Muže u Prahy uštkla v sobotu odpoledne...

Na Prostějovsku usmrtil vlak člověka

-

včera 12:42 aktualizováno Na Prostějovsku v sobotu ráno usmrtil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů