Domácí

Zdravotnictví ve Sněmovně opět do ztracena

6.4.2004 19:10 Bez jakéhokoliv závěru vyzněla v úterý debata poslanců o stavu zdravotnictví, zprávě kterou jí předložila ministryně zdravotnictví Marie Součková. Poslanci k ní nepřijali žádný závěr. Přesto jednání bylo vůči ministryni velmi kritické.

Součková se snažila zhodnotit období od října loňského roku, kdy Sněmovna debatu o zdravotnictví přerušila a vypočítala, co všechno vláda udělala pro nápravu nedobrého stavu. Opozici to ale nestačilo.

Poslanec Milan Cabrnoch (ODS) doslova řekl, že "neřešení situace prohlubuje krizi zdravotnictví". Jeho stranický kolega Miroslav Ouzský zase dodal, že "od října jsme se neposunuli nikam." Také poslanec KSČM Jiří Maštálka byl kritický: "Debata je zbytečná. To hlavní, co jsme chtěli - koncepci zdravotnictví - zatím splněno nebylo." Poslankyně ODS Lucie Talmanová pak navrhla usnesení o jedné větě: "Poslanecká sněmovna konstatuje, že vláda ČR trvale ignoruje usnesení PS, týkající se krize rezortu zdravotnictví."

Špidla: koncepce je otázkou týdnů

Ještě před tím, než bylo o něm hlasováno, si opět vzal slovo poslanec KSČM Maštálka a řekl, že více než usnesení by rád slyšel "chlapské slovo" premiéra Špidly, zda hodlá vláda předložit koncepci zdravotnictví.

Na to si okamžitě vzal premiér Špidla slovo a řekl, že ano. "Vláda zamýšlí předložit své návrhy, protože změny a postupy zdravotnictví jsou mimořádně důležité a považuji za zcela správné, aby se o nich vedla debata, aby jednotlivé strany vyvěsily své prapory a ukázaly zřetelně, na které straně stojí. Předpokládám, že dopracování našich koncepčních záměrů je otázka týdnů," řekl Špidla.

Poslanci pak hlasovali o návrhu poslankyně Talmanové. Návrh však nebyl přijat, a tak celé jednání o zdravotnictví skončilo bez jakéhokoliv závěru.

Václav Pergl, Právo

nahoru

Domácí:

Zákony z roku 1919 vláda rušit nechce. Vyhlášky o Rakousku-Uhersku budou platit dál

-

dnes 12:51 Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) nesouhlasí s...

Malá po schůzce se Zemanem: Na střet zájmů ani na vzdělání se neptal

-

dnes 12:43 Video: Prezident Miloš Zeman v pondělí v Lánech přijímá...

Dávky ve stravenkách dělají z chudých ještě chudší

-

dnes 11:28 Čtyřicetiletá matka tří dětí z Prahy dostává polovinu...

Jihočeským lídrem ODS do voleb je bývalý ministr obchodu Kuba

-

dnes 10:58 Občanští demokraté půjdou do říjnových komunálních...

Ústavní soud odmítl Bakalovu stížnost kvůli Knihovně Václava Havla

-

dnes 10:31 aktualizováno Podnikatel Zdeněk Bakala neuspěl u...

Na Malou běží kampaň, ministr je spíš manažer než odborník, míní Babiš

-

dnes 10:25 Nominaci poslankyně ANO Taťány Malé na post ministryně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů