Domácí

Zdravotnictví ve Sněmovně opět do ztracena

6.4.2004 19:10 Bez jakéhokoliv závěru vyzněla v úterý debata poslanců o stavu zdravotnictví, zprávě kterou jí předložila ministryně zdravotnictví Marie Součková. Poslanci k ní nepřijali žádný závěr. Přesto jednání bylo vůči ministryni velmi kritické.

Součková se snažila zhodnotit období od října loňského roku, kdy Sněmovna debatu o zdravotnictví přerušila a vypočítala, co všechno vláda udělala pro nápravu nedobrého stavu. Opozici to ale nestačilo.

Poslanec Milan Cabrnoch (ODS) doslova řekl, že "neřešení situace prohlubuje krizi zdravotnictví". Jeho stranický kolega Miroslav Ouzský zase dodal, že "od října jsme se neposunuli nikam." Také poslanec KSČM Jiří Maštálka byl kritický: "Debata je zbytečná. To hlavní, co jsme chtěli - koncepci zdravotnictví - zatím splněno nebylo." Poslankyně ODS Lucie Talmanová pak navrhla usnesení o jedné větě: "Poslanecká sněmovna konstatuje, že vláda ČR trvale ignoruje usnesení PS, týkající se krize rezortu zdravotnictví."

Špidla: koncepce je otázkou týdnů

Ještě před tím, než bylo o něm hlasováno, si opět vzal slovo poslanec KSČM Maštálka a řekl, že více než usnesení by rád slyšel "chlapské slovo" premiéra Špidly, zda hodlá vláda předložit koncepci zdravotnictví.

Na to si okamžitě vzal premiér Špidla slovo a řekl, že ano. "Vláda zamýšlí předložit své návrhy, protože změny a postupy zdravotnictví jsou mimořádně důležité a považuji za zcela správné, aby se o nich vedla debata, aby jednotlivé strany vyvěsily své prapory a ukázaly zřetelně, na které straně stojí. Předpokládám, že dopracování našich koncepčních záměrů je otázka týdnů," řekl Špidla.

Poslanci pak hlasovali o návrhu poslankyně Talmanové. Návrh však nebyl přijat, a tak celé jednání o zdravotnictví skončilo bez jakéhokoliv závěru.

Václav Pergl, Právo

nahoru

Domácí:

Zeman: Dokud bude vyjednávat, nedávám Babišovi žádný limit

-

včera 21:45 Dokud bude premiér Andrej Babiš (ANO) vyjednávat o...

Na důchody loni šlo 404 miliard

-

včera 19:48 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) loni na...

Ze stravenek „pro socky” se stává byznys, končí u překupníků

-

včera 17:59 Část poukázek, v nichž úřady práce od prosince...

V Plzni byl k vidění československý vládní speciál, jezdil v něm Gottwald i Zápotocký

-

včera 17:34 Video: Unikátní Škoda VOS (vládní osobní speciál), ve...

Hrdost Čechů roste, poraženectví přiznává nejméně lidí za 25 let

-

včera 16:33 Podle drtivé většiny české veřejnosti je nutné bránit...

V Beskydech kácejí stromy na repliku vyhořelého kostela v Gutech

-

včera 15:50 Video: V plném proudu je těžba stromů na stavbu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby