Krimi

Dozorce věznice padělal maturitní vysvědčení, aby získal lepší plat

obrazek

Věznice Jiřice u Nymburka pro vězně s mírnějšími tresty

FOTO: Milan Malíček, Právo

12.2.2013 16:05 Dozorce věznice Jiřice na Nymbursku padělal své maturitní vysvědčení, které předložil svému zaměstnavateli a získal tak vyšší platové ohodnocení. Příslušníka vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která nyní případ předala Okresnímu soudu v Nymburku.

Příslušník vězeňské služby se podle inspekce dopustil dvou trestných činů - padělání a pozměňování veřejné listiny a přečinu podvod. Falešný doklad o dosaženém vzdělání totiž předložil svému zaměstnavateli a tím dosáhl na vyšší platové ohodnocení.

Z internetových stránek vězeňské služby vyplývá, že o pracovní místo se může ucházet jak člověk se středním vzděláním s maturitní zkouškou, tak člověk se středním vzděláním s výučním listem.

„Vyšetřovatel ukončil prověřování. V současné době by měl o věci rozhodovat Okresní soud Nymburk,“ uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Vyšetřovatel také informoval nadřízeného dozorce. „Ve věci probíhá šetření. S ohledem na presumpci neviny a ustanovení o ochraně osobních údajů, se nebudeme prozatím k věci blíže vyjadřovat,“ konstatovala mluvčí věznice Jiřice Hana Prokopová.

Na dotaz, zda byl příslušník vězeňské služby postaven mimo službu či přeřazen na jiné pracovní místo mluvčí sdělila, že ani toto po dohodě s vedením nebude komentovat.

Soudce již rozhodl ve zkráceném řízení trestním příkazem, proti kterému ale obviněný podal odpor. „Soud nyní nařídí hlavní líčení. Jeho datum ještě nebylo stanoveno, protože soudce, který to má na starosti, onemocněl,“ řekl Novinkám mluvčí soudu Jiří Nápravník.

Ondřej Kořínek, Novinky

nahoru

Krimi:

Z vyhlídky na Berounsku spadl muž, letěl pro něj vrtulník

-

včera 20:18 Video: Z vyhlídky ve Svatém Janu pod Skalou na...

Policie hledá muže a ženu, kteří měli z bankomatů vybrat cizí hotovost

-

včera 13:54 Video: Pražští policisté pátrají po muži a ženě, kteří...

Opilý řidič nezvládl v Moravském Krumlově řízení a naboural do sloupu

-

včera 11:53 Sloup v Tiskárenské ulici v Moravském Krumlově na...

Hořící dodávka uzavřela Pražský okruh

-

včera 11:13 aktualizováno Na Pražském okruhu u Jesenice na Praze...

Hasiči v noci z olomouckého hotelu evakuovali kvůli požáru 150 lidí

-

včera 10:16 Video: aktualizováno Přibližně 150 lidí muselo být...

Bývalý detektiv měl podnikatelům slibovat ochranu před policií

-

19.5. 19:50 aktualizováno Generální inspekce bezpečnostních sborů...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby