Krimi

Dozorce věznice padělal maturitní vysvědčení, aby získal lepší plat

obrazek

Věznice Jiřice u Nymburka pro vězně s mírnějšími tresty

FOTO: Milan Malíček, Právo

12.2.2013 16:05 Dozorce věznice Jiřice na Nymbursku padělal své maturitní vysvědčení, které předložil svému zaměstnavateli a získal tak vyšší platové ohodnocení. Příslušníka vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která nyní případ předala Okresnímu soudu v Nymburku.

Příslušník vězeňské služby se podle inspekce dopustil dvou trestných činů - padělání a pozměňování veřejné listiny a přečinu podvod. Falešný doklad o dosaženém vzdělání totiž předložil svému zaměstnavateli a tím dosáhl na vyšší platové ohodnocení.

Z internetových stránek vězeňské služby vyplývá, že o pracovní místo se může ucházet jak člověk se středním vzděláním s maturitní zkouškou, tak člověk se středním vzděláním s výučním listem.

„Vyšetřovatel ukončil prověřování. V současné době by měl o věci rozhodovat Okresní soud Nymburk,“ uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Vyšetřovatel také informoval nadřízeného dozorce. „Ve věci probíhá šetření. S ohledem na presumpci neviny a ustanovení o ochraně osobních údajů, se nebudeme prozatím k věci blíže vyjadřovat,“ konstatovala mluvčí věznice Jiřice Hana Prokopová.

Na dotaz, zda byl příslušník vězeňské služby postaven mimo službu či přeřazen na jiné pracovní místo mluvčí sdělila, že ani toto po dohodě s vedením nebude komentovat.

Soudce již rozhodl ve zkráceném řízení trestním příkazem, proti kterému ale obviněný podal odpor. „Soud nyní nařídí hlavní líčení. Jeho datum ještě nebylo stanoveno, protože soudce, který to má na starosti, onemocněl,“ řekl Novinkám mluvčí soudu Jiří Nápravník.

Ondřej Kořínek, Novinky

nahoru

Krimi:

Vietnamské komando si vyšláplo na milenku. Mstitelky ji zmlátily, pořezaly a okradly

-

dnes 16:59 Jako bohyně pomsty udeřily tři Vietnamky na milenku...

Policie stíhá plzeňského advokáta, měl se zaplést do pletich při exekutorské dražbě

-

dnes 15:51 Policisté podle zjištění Práva obvinili plzeňského...

Mám v sobě stresy a nevím, jak z toho ven, tvrdil obžalovaný z obchodování s lidmi

-

dnes 12:53 Video: Případ obchodování s lidmi a týrání osob...

Ve Štramberku někdo sestřelil letící dron

-

dnes 12:44 Kopřivničtí policisté pátrají po neznámém pachateli,...

Za brutální vraždu své babičky si mladík odpyká 17 let

-

dnes 11:07 Devatenáctiletý Jakub Ševčík stráví 17 let ve vězení za...

Za podfuk s krví dostal exprimář pokutu a podmínku, rok nesmí dělat vedoucího lékaře

-

dnes 10:45 Bývalý přednosta chirurgie domažlické nemocnice Michal...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby