Krimi

Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

6.2.2013 14:05 (aktualizováno: 6.2.2013 15:00) Cestující na trase metra B, kteří 31. ledna jeli v soupravě, jež dvacet minut po 19. hodině projížděla stanicí Invalidovna, na svou cestu hned tak nezapomenou. Šestatřicetiletý muž ve vagónu vytáhl pistoli a začal ohrožovat ostatní.

Mezi cestujícími se naštěstí našli dva muži, kteří zachovali chladnou hlavu, rozpoznali plynovou pistoli, sebrali mu ji, a právě v zastávce Invalidovna ji předali vlakvedoucímu a agresora vyprovodili ze soupravy.

„Díky velmi rychlému příjezdu policisté muže nalezli zrovna v okamžiku, kdy odcházel z metra. Při provedené orientační dechové zkoušce mu naměřili více než 1,5 promile alkoholu v dechu. Dozorčí v metru policistům předal plynovou pistoli, kteří ji zajistili a zaslali k dalšímu zkoumání,“ informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Zadržený muž ovšem policistům tvrdil, že ho dva cestující napadli a že se vlastně jen bránil. Policie nyní žádá cestující a svědky události, aby se obrátili na linku 158. „Pro další vyšetřování je velmi důležité zjistit, co se v metru stalo, proč muž vůbec zbraň vytáhl a zda někoho bezdůvodně neohrožoval,“ dodala mluvčí.

sts, Právo

nahoru

Krimi:

Hasiči likvidují na Berounsku požár lesa na kopci, v akci jsou i vrtulníky

-

dnes 17:45 Video: Několik desítek hasičů bojuje s požárem u obce...

Útočník v pražském Sherwoodu šel sokovi nožem po krku, trefil ruku a zmizel

-

dnes 17:23 Pražští policisté dopadli v pondělí...

Chytil mě do kravaty a chtěl mě vytáhnout z auta, řekl řidič o policistovi z Plzně

-

dnes 15:18 Audio: Výpovědí poškozeného řidiče Josefa Vávry...

Na Plzeňsku hořely hektary lesa

-

dnes 14:01 aktualizováno S rozsáhlým požárem lesa od úterního...

Cizinec v BMW ujížděl Prahou. V křižovatce ho smetlo auto

-

dnes 13:23 Video: Nehodou skončilo pondělní policejní...

O vyjednávání nic nevím, řekla Němcová soudu v kauze Nečasové a poslaneckých trafik

-

dnes 11:27 Kauza tzv. trafik pro poslance, ve které jsou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů