Krimi

Policie je ve slepé uličce. Metanol, který zabil dívku, nemohou najít

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

30.1.2013 12:54 Policie je při hledání metanolu, kterým se otrávila na severu Čech teprve 16letá dívka z Chomutovska, stále neúspěšná. Nechala prověřit všechny lahve, se kterými mohla přijít do styku, v žádné se ale jedovatý metanol neobjevil. Dívka zemřela v neděli po týdnu hospitalizace v ústecké Masarykově nemocnici.

Mladá dívka se otrávila pravděpodobně v Děčíně, kam se vydala z Chomutova s přáteli. Do nemocnice byla převezena v neděli 20. ledna už ve velmi vážném stavu.

„Bohužel stále neznáme zdroj metanolu, zajistili jsme všechny lahve, ze kterých mohla dívka pít,“ řekl krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld. Policie zkoumala všechny lahve z domu, kde v Děčíně dívka pila, i z jejího bydliště na Chomutovsku. Hledali kvůli tomu i lahev v odpadkovém kontejneru. I když ji nalezli, metanol v ní nebyl. Škodlivé množství metanolu nebylo nalezeno ani v žádné jiné zkoumané lahvi.

Případ nyní převzala krajská policie, kde byl sestaven zvláštní vyšetřovací tým. Policisté znovu prověřují všechny informace a skládají časový snímek pohybu dívky před jejím převezením do nemocnice. „V současné době jsme ve slepé uličce. Od dívky jsme se nic nedozvěděli, do nemocnice byla převezena v bezvědomí, nehovořila ani se zdravotníky,“ uvedl Landsfeld.

Kriminalisté pracují s několika verzemi, kde se dívka mohla otrávit. V úvahu připadá i to, že se někde napila metanolu omylem, například mohla vypít kapalinu do ostřikovačů.

Otrávená dívka byla umístěna na oddělení ARO ústecké Masarykovy nemocnice. Testy potvrdily, že se skutečně otrávila metanolem. Lékaři dívce podávali lék fomepizol, který působil jako protijed. Ani to už ale dívce nepomohlo, byla v kritickém stavu. Nakonec se stala první obětí metanolu v Ústeckém kraji.

ape, Právo

nahoru

Krimi:

Kauza hejtmana Půty je před soudem, zatím neveřejně

-

dnes 17:16 Kauzu rekonstrukce kostela a jeho přestavby na...

Dopravu v Hodoníně paralyzovala vážná nehoda

-

dnes 16:58 Tři zranění, z toho jeden vážně, tři nabouraná auta a...

Řidič lamborghini na dálnici D1 nezvládl předjíždění kamiónu a naboural do svodidel

-

dnes 16:20 Předjíždění kamiónu nezvládl v pondělí na dálnici D1...

Vyzrazení utajované svědkyně není trestný čin, rozhodl v kauze ŘSD soud

-

dnes 16:07 Video: Vyzrazení identity utajované svědkyně v údajné...

Konopí je požehnáním pro tuto planetu, řekl soudu jeho propagátor a dostal podmínku

-

dnes 16:03 Video: Marný boj s českou justicí vede už několik let...

Mach neuspěl s žalobou na stát, chtěl odškodné za ztracený důkaz

-

dnes 15:54 aktualizováno Soud v úterý zamítl žalobu někdejšího...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby