Krimi

Policie je ve slepé uličce. Metanol, který zabil dívku, nemohou najít

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

30.1.2013 12:54 Policie je při hledání metanolu, kterým se otrávila na severu Čech teprve 16letá dívka z Chomutovska, stále neúspěšná. Nechala prověřit všechny lahve, se kterými mohla přijít do styku, v žádné se ale jedovatý metanol neobjevil. Dívka zemřela v neděli po týdnu hospitalizace v ústecké Masarykově nemocnici.

Mladá dívka se otrávila pravděpodobně v Děčíně, kam se vydala z Chomutova s přáteli. Do nemocnice byla převezena v neděli 20. ledna už ve velmi vážném stavu.

„Bohužel stále neznáme zdroj metanolu, zajistili jsme všechny lahve, ze kterých mohla dívka pít,“ řekl krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld. Policie zkoumala všechny lahve z domu, kde v Děčíně dívka pila, i z jejího bydliště na Chomutovsku. Hledali kvůli tomu i lahev v odpadkovém kontejneru. I když ji nalezli, metanol v ní nebyl. Škodlivé množství metanolu nebylo nalezeno ani v žádné jiné zkoumané lahvi.

Případ nyní převzala krajská policie, kde byl sestaven zvláštní vyšetřovací tým. Policisté znovu prověřují všechny informace a skládají časový snímek pohybu dívky před jejím převezením do nemocnice. „V současné době jsme ve slepé uličce. Od dívky jsme se nic nedozvěděli, do nemocnice byla převezena v bezvědomí, nehovořila ani se zdravotníky,“ uvedl Landsfeld.

Kriminalisté pracují s několika verzemi, kde se dívka mohla otrávit. V úvahu připadá i to, že se někde napila metanolu omylem, například mohla vypít kapalinu do ostřikovačů.

Otrávená dívka byla umístěna na oddělení ARO ústecké Masarykovy nemocnice. Testy potvrdily, že se skutečně otrávila metanolem. Lékaři dívce podávali lék fomepizol, který působil jako protijed. Ani to už ale dívce nepomohlo, byla v kritickém stavu. Nakonec se stala první obětí metanolu v Ústeckém kraji.

ape, Právo

nahoru

Krimi:

Identita dvou obětí z vyhořelého pražského hotelu není zatím známá

-

dnes 19:38 Vyšetřovatelé v neděli večer kolem 18. hodiny ukončili...

Muž našel ve Vltavě vojenskou munici, odvézt ji musel pyrotechnik

-

dnes 15:00 Video: Ze své loďky, pomocí magnetu, hledal v neděli...

V Plzni srazil řidič strážníka a ujel, policie po něm pátrá

-

dnes 11:37 Při policejní kontrole v centru Plzně najel v pátek...

Sobotní požár v pražském hotelu má už čtyři oběti

-

dnes 10:27 Video: aktualizováno Sobotní požár v hotelu Eurostars...

V hořícím hotelu v Praze zahynuli mladý Němec a Jihokorejka

-

dnes 08:22 Video: aktualizováno V pražském hotelu, kde v sobotu...

Požár hotelu v Praze: dva mrtví, desítky evakuovaných

-

včera 18:20 Video: aktualizováno Nejméně dva lidé zemřeli v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby