Domácí

Tři věznice jsou po amnestii prázdné

obrazek

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo

18.1.2013 15:51 Tři objekty bývalých utečeneckých táborů, které v posledních dvou letech horko těžko získala vězeňská služba od ministerstva vnitra, aby pokryla potřeby přeplněných českých věznic, zůstanou v důsledku prezidentské amnestie prázdné.

Jde o nově zřízené věznice ve Velkých Přílepech u Prahy, Vyšných Lhotách na severní Moravě a Poštorné u Břeclavi.

„Nic se nezavírá,“ upozornil Právo náměstek ministra spravedlnosti pro vězeňství Daniel Volák. „Podle dalšího vývoje vězeňské populace, to znamená zda a v jakém tempu se budou odsouzení vracet zpět do věznic, podle toho se mohou v dalším období věznice znovu zprovoznit,“ uvedl Volák.

Využití objektů je podle něj jen otázkou času. „Teď jsou to předčasné úvahy, protože dynamika návratů se ještě nijak neprojevila,“ uvedl Volák s tím, že většina „návratů“ bývalých trestanců do vězení při spáchání prvního dalšího deliktu ještě není pravomocně odsouzena.

Věznic se zbavovat nebudeme, tvrdí ministerstvo

Stejně tak se nic nemění na zařazení uvolněných objektů pro využití vězeňské služby, zůstanou pouze v zásobě státních věznic. „Ty objekty jsou v rezervě a připravené. Bylo by krátkozraké se jich teď zbavovat,“ komentoval to pro Právo Volák.

Vězňů propuštěných na základě prezidentské amnestie bylo v pátek ráno 6349. Celkový počet vězněných se dlouhodobě pohyboval nad úrovní 20 tisíc, dalších přibližně pět tisíc vězňů čekalo na nástup výkonu trestu na svobodě.

Josef Koukal, Právo

nahoru

Domácí:

Drahoš lovil voliče v Brně

-

dnes 15:32 Pět dní před druhým kolem prezidentské volby lovil Jiří...

Šlechtová miliardové armádní zakázky nemůže zatím podepsat

-

dnes 13:27 Bývalý ministr obrany Martin Stropnický (ANO) to v...

Šance Zemana a Drahoše se srovnaly

-

dnes 12:04 Šance obou prezidentských kandidátů jsou týden před...

Kampaň na podporu Zemana se stala terčem vtipálků

-

dnes 04:00 Kampaň, kterou rozjeli příznivci prezidenta Miloše...

Zelené povede Štěpánek

-

včera 21:08 aktualizováno Novým předsedou Strany zelených se v...

Netolický (ČSSD): Zeman vykládal Ústavu účelově, budu volit Drahoše

-

včera 17:15 Před pěti lety stál pardubický hejtman Martin...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby