Kariéra

Absolventské programy pomáhají získat práci

obrazek

Promující studenti mají o absolventské programy velký zájem.

Profimedia.cz

17.1.2013 12:00 Podle údajů ministerstva školství ukončí magisterský program na vysokých školách v České republice ročně téměř 24 000 studentů. Jejich teoretické znalosti mohou být sice skvělé, ale v drtivé většině jim chybí požadovaná praxe. Mladí lidé tak mohou obcházet pohovory, na které je školy nepřipravily, přihlásit se na pracovním úřadu anebo se zapojit do jednoho z mnoha absolventských programů.

Tuto možnost nabízí v současnosti čím dál více společností, mezi nimi i obchodní řetězec Tesco. Jeho programy trvají zpravidla jeden rok. Během něj se mladí lidé seznamují s jednotlivými částmi společnosti, vyzkoušejí si práci manažerů, ale například i prodavačů či pokladních.

Baťův model všestranné připravenosti

Uvedený model může připomínat praxi Tomáše Bati, který byl pověstný svým zapálením pro firmu a znalostmi, díky nimž mohl nahradit kohokoliv ve výrobě i v prodeji.

„Chceme, aby absolventi naši společnost dokonale poznali, vyzkoušeli si různorodou práci a pochopili, jak to u nás funguje, co má které oddělení na starosti, ale také, jak náročná je práce na pokladnách či ve skladu a dokázali ji pak náležitě ocenit,“ říká Lenka Solaříková, manažerka vzdělávání, rozvoje a náboru společnosti Tesco Stores ČR a dodává:

„Chceme si vychovat schopné manažery. Proto je nutné, aby porozuměli i přáním a potřebám lidí na nižších pozicích, dokázali je respektovat a nebáli se přiložit ruce k práci.“

Zájem převyšuje nabídku

Promující studenti mají podle náborové manažerky o absolventské programy velký zájem. „Zájem absolventů mnohanásobně převyšuje naši nabídku. Hlásit se k nám mohou mladí lidé, kteří ukončili jakýkoliv magisterský program maximálně před dvěma roky. Ti, kteří jsou přijati, mají možnost zrychleného kariérního růstu. Počítáme s nimi na manažerské pozice v hypermarketech, na ředitele obchodního domu či šéfy distribučních center,“ vypočítává Solaříková.

kil, Právo

nahoru

Kariéra:

Rodinné podniky čeká výměna stráží

-

17.4. 13:36 České rodinné podniky zažívají dobré časy. Polovina ze...

Práce baví přes polovinu lidí

-

16.4. 12:27 Průzkum zabývající se motivací českých zaměstnanců...

Rozdíly v odměňování mužů a žen se v Česku příliš nemění

-

13.4. 13:06 Hlavním tématem devátého ročníku vzdělávací konference...

Poradna: Výpověď pro nadbytečnost pohledem Nejvyššího soudu

-

12.4. 11:24 Výpověď pro nadbytečnost z organizačních důvodů je...

Absolventi nejsou mnohdy připraveni vstoupit na trh práce, tvrdí personalisté

-

11.4. 11:35 Někteří absolventi škol se mohou stát ohroženou...

Dvanáctihodinový směnný provoz je zastaralý, říká odborník

-

9.4. 12:15 Podle průzkumu Českého statistického úřadu pracuje v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů