Kultura

Vláda nemůže omezit násilí ve filmu, řekl šéf americké filmové asociace

obrazek

V novém filmu Quentina Tarantina Nespoutaný Django tečou potoky krve. Obsahuje i jednu z největších závěrečných přestřelek v historii filmu. Na snímku střílí herec Christoph Waltz.

FOTO: Falcon

10.1.2013 16:37 Ředitel Americké filmové asociace (MPAA) Chris Dodd, který nedávno inicioval diskuzi o omezení násilí ve filmech, řekl listu The Hollywood Reporter, že vládní vynucování takových omezení nepřipadá v úvahu.

Dodd a další zástupci hollywoodských studií se mají setkat s viceprezidentem Joem Bidenem, který byl pověřen prezidentem Obamou, aby problém řešil. Diskuze se chtějí zúčastnit zástupci televizí Gordon Smith a Michael Powell, zástupce režisérů Jay Roth i zástupce majitelů kin John Fithian.

“Chceme prozkoumat, co vše můžeme udělat, abychom rodičům poskytli informace, na základě kterých si vyberou, co chtějí a nechtějí, aby jejich děti viděly. To je legitimní prostor, ve kterém se pohybujeme. Bude to dobrovolné. Nechceme se zaplést do nějaké regulace obsahu, jsme vehementně proti tomu,” řekl Dodd.

Plakát k filmu The Last Stand

FOTO: Lionsgate

Dodal, že hollywoodská studia mají vůli problém řešit zejména po nedávném masakru na škole v Connecticutu. Tyto události se v USA opakují až příliš často. Mnoho konzervativců vyzývá Obamu, aby si konečně posvítil na zábavní průmysl a glorifikaci zbraní, jenže v rámci americké ústavy je velmi těžké něco zakazovat. První dodatek chrání nejen film před cenzurou a např. v roce 2011 Nejvyšší soud odmítnul zákon, který se zrodil v Kalifornii a měl za cíl zakázat prodej určitých násilnických videoher.

Když se podíváme na deset velkých lednových premiér v USA, je tam skoro samé násilí. Pět z deseti filmů obsahuje velké množství střelných zbraní. Jako pěst na oko působí v této době hlavně plakát ke Schwarzeneggerovu filmu The Last Stand. Ve filmu je celkem vidět deset různých střelných zbraní, včetně útočných pušek a kulometů.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Kořeny bigbítu. První česká rocková alba připomíná kompilace Beat (Al)Boom

-

včera 16:54 Skupiny jako Matadors, Framus Five, Atlantis,...

Pražské orchestry uctily Bernsteina

-

včera 15:25 Letos si připomínáme 100 let od narození amerického...

Soul-jazzový sen. Gregoryho Portera doprovodí český varhaník Pivec

-

včera 14:20 Slavný americký zpěvák a dvojnásobný držitel Grammy...

RECENZE: Film plný překvapení, napětí a citů. Do kin jde vítěz Zlatých glóbů, Tři Billboardy kousek za Ebbingem

-

včera 12:44 Jednou z filmových událostí roku 2017 je drama...

RECENZE: Jak to bylo na Titaniku

-

včera 11:15 Pražské divadlo Kalich uvedlo v české premiéře komedii...

Film o teroru v Bataclanu vyvolal skandál, ale nakonec půjde do vysílání

-

včera 10:50 Devadesát lidí nepřežilo řádění teroristů na koncertě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby