Kultura

Vláda nemůže omezit násilí ve filmu, řekl šéf americké filmové asociace

obrazek

V novém filmu Quentina Tarantina Nespoutaný Django tečou potoky krve. Obsahuje i jednu z největších závěrečných přestřelek v historii filmu. Na snímku střílí herec Christoph Waltz.

FOTO: Falcon

10.1.2013 16:37 Ředitel Americké filmové asociace (MPAA) Chris Dodd, který nedávno inicioval diskuzi o omezení násilí ve filmech, řekl listu The Hollywood Reporter, že vládní vynucování takových omezení nepřipadá v úvahu.

Dodd a další zástupci hollywoodských studií se mají setkat s viceprezidentem Joem Bidenem, který byl pověřen prezidentem Obamou, aby problém řešil. Diskuze se chtějí zúčastnit zástupci televizí Gordon Smith a Michael Powell, zástupce režisérů Jay Roth i zástupce majitelů kin John Fithian.

“Chceme prozkoumat, co vše můžeme udělat, abychom rodičům poskytli informace, na základě kterých si vyberou, co chtějí a nechtějí, aby jejich děti viděly. To je legitimní prostor, ve kterém se pohybujeme. Bude to dobrovolné. Nechceme se zaplést do nějaké regulace obsahu, jsme vehementně proti tomu,” řekl Dodd.

Plakát k filmu The Last Stand

FOTO: Lionsgate

Dodal, že hollywoodská studia mají vůli problém řešit zejména po nedávném masakru na škole v Connecticutu. Tyto události se v USA opakují až příliš často. Mnoho konzervativců vyzývá Obamu, aby si konečně posvítil na zábavní průmysl a glorifikaci zbraní, jenže v rámci americké ústavy je velmi těžké něco zakazovat. První dodatek chrání nejen film před cenzurou a např. v roce 2011 Nejvyšší soud odmítnul zákon, který se zrodil v Kalifornii a měl za cíl zakázat prodej určitých násilnických videoher.

Když se podíváme na deset velkých lednových premiér v USA, je tam skoro samé násilí. Pět z deseti filmů obsahuje velké množství střelných zbraní. Jako pěst na oko působí v této době hlavně plakát ke Schwarzeneggerovu filmu The Last Stand. Ve filmu je celkem vidět deset různých střelných zbraní, včetně útočných pušek a kulometů.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Peter Fider z Verony: Vždy jsme skládali popové písničky, jenom to pod nimi tanečně tepalo

-

dnes 07:18 Po šestnácti letech úspěšného působení na domácí...

Opilec poničil v Treťjakovské galerii obraz Ivana Hrozného

-

včera 20:24 Opilý vandal způsobil v pátek značné škody na obraze...

Dave Grohl nemůže poslouchat Nirvanu

-

včera 11:14 Zpěvák a kytarista americké rockové skupiny Foo...

Rychlé šípy jsou hrdinové i v jednadvacátém století

-

včera 07:15 Kult chlapeckého klubu Rychlých šípů zasáhl několik...

Tereza Kerndlová: Sexy fotky jsou dnes v popu běžné

-

25.5. 17:27 Zpěvačka Tereza Kerndlová pracovala na svém novém albu...

Norská zpěvačka Aurora: Díky hudbě mohu obejmout planetu

-

25.5. 16:49 Norská hudebnice Aurora poprvé okouzlila návštěvníky...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby