Zahraniční

Nešikovný český zloděj v Rakousku přepadl banku a benzínku

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

28.12.2012 14:27 Dvaačtyřicetiletý Čech byl ve čtvrtek večer zatčen v rakouském Linci po neúspěšném pokusu o loupež v bance a přepadení čerpací stanice. V pátek byl podezřelý vyslechnut i v souvislosti s dalšími případy přepadení z dřívější doby, informovala agentura APA.

Nejprve se muž neúspěšně pokusil o loupež v bankovní pobočce v Linci. Jedinou přítomnou zaměstnankyni, osmatřicetiletou pokladní, požádal o rozměnění desetieurové bankovky. Když žena otevřela pokladnu, stál najednou za ní s pistolí v ruce a chtěl si vzít hotovost. Pokladní ale začala křičet, což lupiče zahnalo na útěk bez kořisti.

Úspěšnější byl tentýž pachatel asi o dvě hodiny později, kdy přepadl čerpací stanici v Linci. Se sumou peněz neupřesněné výše ujel autem, pozorný čerpadlář si ale stihl zaznamenat poznávací značku vozu. Po krátké pátrací akci policisté auto našli a řidiče zatkli.

Vyšetřovatelé se podle agentury APA domnívají, že Čech přijel do Rakouska se záměrem páchat trestnou činnost. Proto byl v pátek vyslechnut i k dalším případům přepadení. Těch bylo v Horních Rakousích od začátku roku registrováno 69, šlo většinou o peněžní ústavy, čerpací stanice, trafiky a taxi.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Americké vládě hrozí platební neschopnost, Senát chce blokovat rozpočtové provizorium

-

dnes 06:32 Sněmovna reprezentantů USA schválila ve čtvrtek...

Při obchodování Trumpa s Rusy se mohly prát peníze

-

dnes 06:25 Když společnost Trump Organisation zastřešující byznys...

Bardotová: Herečky se v kampani MeToo jen pokrytecky zviditelňují

-

dnes 04:45 Brigitte Bardotová (83), legendární francouzská herečka...

Jihovýchod Asie děsí sílící džihád

-

dnes 03:50 Den před Silvestrem se na webu objevilo video se...

Kurz a Merkelová se chytli kvůli kvótám

-

včera 22:17 Debata v EU ohledně uprchlických kvót zabírá příliš...

Vězněné děti v Kalifornii byly v řetězech několik měsíců

-

včera 21:19 Třináct dětí, které věznili ve svém domě 56letý David...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby