Zahraniční

Nešikovný český zloděj v Rakousku přepadl banku a benzínku

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

28.12.2012 14:27 Dvaačtyřicetiletý Čech byl ve čtvrtek večer zatčen v rakouském Linci po neúspěšném pokusu o loupež v bance a přepadení čerpací stanice. V pátek byl podezřelý vyslechnut i v souvislosti s dalšími případy přepadení z dřívější doby, informovala agentura APA.

Nejprve se muž neúspěšně pokusil o loupež v bankovní pobočce v Linci. Jedinou přítomnou zaměstnankyni, osmatřicetiletou pokladní, požádal o rozměnění desetieurové bankovky. Když žena otevřela pokladnu, stál najednou za ní s pistolí v ruce a chtěl si vzít hotovost. Pokladní ale začala křičet, což lupiče zahnalo na útěk bez kořisti.

Úspěšnější byl tentýž pachatel asi o dvě hodiny později, kdy přepadl čerpací stanici v Linci. Se sumou peněz neupřesněné výše ujel autem, pozorný čerpadlář si ale stihl zaznamenat poznávací značku vozu. Po krátké pátrací akci policisté auto našli a řidiče zatkli.

Vyšetřovatelé se podle agentury APA domnívají, že Čech přijel do Rakouska se záměrem páchat trestnou činnost. Proto byl v pátek vyslechnut i k dalším případům přepadení. Těch bylo v Horních Rakousích od začátku roku registrováno 69, šlo většinou o peněžní ústavy, čerpací stanice, trafiky a taxi.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Rotvajler v Mnichově pokousal pět lidí, policie ho zastřelila

-

dnes 09:20 Policie v německém Mnichově zastřelila psa, který...

Opozice spojuje síly proti Erdoganovi

-

dnes 09:12 Čtyři opoziční strany uzavřely spojenectví před...

Italská metropole se chlubí první archeostanicí metra

-

dnes 07:00 Obrazem: V Římě se zrodil nový výraz – archeostanice...

V Tatrách zřejmě našli tělo hledaného Čecha

-

včera 21:30 Polští záchranáři patrně našli tělo půl roku...

V Řecku zadrželi řidiče, který měl v kamiónu 91 migrantů

-

včera 17:52 Řečtí pohraničníci zadrželi v pátek na severovýchodě...

Japonské seniorky vidí únik… ve vězení

-

včera 17:00 Osmdesátiletá japonská důchodkyně, která se raději...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby