Krimi

Soud propustil Onderku odsouzeného v kauze zavražděného Vytopila

obrazek

Filip Onderka u soudu

FOTO: Petr Kozelka, Právo

3.12.2012 10:32 Brněnský krajský soud v uplynulých dnech propustil z vazby Filipa Onderku, který dostal před časem za svůj podíl na vraždě bývalého místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila 3,5 roku vězení. Verdikt je totiž zatím nepravomocný a vypršela lhůta, po kterou mohl být ze zákona držen ve vazbě, informovala pracovnice trestní kanceláře krajského soudu.

Onderka byl zadržen společně se svojí bývalou manželkou loni 23. listopadu. Propuštěn byl po roce. Nyní počká na svobodě na projednání kauzy u Vrchního soudu v Olomouci. Pokud mu trest 3,5 roku potvrdí, bude muset opětovně nastoupit do vězení, aby si odpykal jeho zbytek.

Za mřížemi zůstává jeho exmanželka Radka Pojerová. Coby hlavní pachatelka dostala 15 let vězení. Pojerová se léta živila prostitucí a kartářstvím. Tvrdí, že s vraždou nemá nic společného. Propuštění Onderky očekávala. Vyčetla to prý z karet. "Věštba z mých karet se začíná naplňovat, Onderka je venku! Soud ho při vazebním zasedání bez váhání propustil domů. Tohle bolí," uvedla ve svém dopise pro deník Blesk, který o propuštění Onderky informoval.

Složité vztahy vyvrcholily vraždou

Vražda Vytopila byla podle obžaloby výsledkem složitého propletence vztahů, jehož součástí se politik stal po seznámení s bývalou prostitutkou Pavlou Antalovou, matkou dvou dětí. Začali spolu žít a podnikat. Vytopil si vytvořil blízký vztah k 1,5roční dcerce Antalové, o kterou prý chtěl pečovat. Vlastní děti neměl.

Onderka je bývalým přítelem Antalové a otcem holčičky. Pojerová je bývalá manželka Onderky, s nímž udržovala vztah i po rozvodu. Děvčátko se jí zalíbilo také a stejně jako Vytopil se podle výpovědí rozhodla, že by jej mohla přes Onderku získat.

Místostarosta přišel o život loni v září v Mariánském údolí na okraji Brna. Pojerová jej podle soudu zastřelila. S Onderkou jeho tělo odvezli k Ivančicím na Brněnsku, tam jej pohřbili. Ještě předtím uřezali hlavu, která se dosud nenašla. Onderka označil za střelkyni Pojerovou. Ta tvrdila, že Vytopila nikdy neviděla.

ČTK

nahoru

Krimi:

Na kruhovém objezdu se srazil autobus s nákladním autem, devět zraněných

-

dnes 07:15 aktualizováno Na kruhovém objezdu u Nymburka se ve...

Dálnici D1 blokoval kamión ve zúžení, kolona má 17 kilometrů

-

dnes 06:47 Dálnici D1 na 37. kilometru ve směru na Brno zablokoval...

Policie zadržela muže, který zřejmě pořezal Petru Kvitovou

-

včera 20:11 aktualizováno Policie zadržela muže, který měl v roce...

Řidič na skútru ujížděl policistům, chytli ho až v řepce

-

včera 17:39 Video: Pardubičtí policisté museli pronásledovat...

Osobní auto se na Rakovnicku čelně střetlo s dodávkou, jeden z řidičů zemřel

-

včera 16:28 Video: Řidič osobního auta zemřel ve středu odpoledne...

Chlapci si domluvili bitku. Za bodnutí do hrudníku dostal útočník podmínku

-

včera 16:06 Pražský městský soud ve středu uložil podmíněný trest...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby