Krimi

Soud propustil Onderku odsouzeného v kauze zavražděného Vytopila

obrazek

Filip Onderka u soudu

FOTO: Petr Kozelka, Právo

3.12.2012 10:32 Brněnský krajský soud v uplynulých dnech propustil z vazby Filipa Onderku, který dostal před časem za svůj podíl na vraždě bývalého místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila 3,5 roku vězení. Verdikt je totiž zatím nepravomocný a vypršela lhůta, po kterou mohl být ze zákona držen ve vazbě, informovala pracovnice trestní kanceláře krajského soudu.

Onderka byl zadržen společně se svojí bývalou manželkou loni 23. listopadu. Propuštěn byl po roce. Nyní počká na svobodě na projednání kauzy u Vrchního soudu v Olomouci. Pokud mu trest 3,5 roku potvrdí, bude muset opětovně nastoupit do vězení, aby si odpykal jeho zbytek.

Za mřížemi zůstává jeho exmanželka Radka Pojerová. Coby hlavní pachatelka dostala 15 let vězení. Pojerová se léta živila prostitucí a kartářstvím. Tvrdí, že s vraždou nemá nic společného. Propuštění Onderky očekávala. Vyčetla to prý z karet. "Věštba z mých karet se začíná naplňovat, Onderka je venku! Soud ho při vazebním zasedání bez váhání propustil domů. Tohle bolí," uvedla ve svém dopise pro deník Blesk, který o propuštění Onderky informoval.

Složité vztahy vyvrcholily vraždou

Vražda Vytopila byla podle obžaloby výsledkem složitého propletence vztahů, jehož součástí se politik stal po seznámení s bývalou prostitutkou Pavlou Antalovou, matkou dvou dětí. Začali spolu žít a podnikat. Vytopil si vytvořil blízký vztah k 1,5roční dcerce Antalové, o kterou prý chtěl pečovat. Vlastní děti neměl.

Onderka je bývalým přítelem Antalové a otcem holčičky. Pojerová je bývalá manželka Onderky, s nímž udržovala vztah i po rozvodu. Děvčátko se jí zalíbilo také a stejně jako Vytopil se podle výpovědí rozhodla, že by jej mohla přes Onderku získat.

Místostarosta přišel o život loni v září v Mariánském údolí na okraji Brna. Pojerová jej podle soudu zastřelila. S Onderkou jeho tělo odvezli k Ivančicím na Brněnsku, tam jej pohřbili. Ještě předtím uřezali hlavu, která se dosud nenašla. Onderka označil za střelkyni Pojerovou. Ta tvrdila, že Vytopila nikdy neviděla.

ČTK

nahoru

Krimi:

Policie zasahovala v advokátní kanceláři Rittigových právníků

-

dnes 13:18 Policie obvinila dva lidi z krácení daní, čímž podle ní...

Sedm let za pobodání seniora. Požádal mě o to, hájil se obžalovaný

-

dnes 13:13 Sedm let ve vězení by měl strávit čtyřiačtyřicetiletý...

Metro na lince A srazilo muže, který šel kolejištěm vstříc vlaku

-

dnes 12:43 Video: aktualizováno Pražské metro na trase A mezi...

Policie po roce vyšetřování obvinila tři muže za výbuch v Poličských strojírnách

-

dnes 10:54 aktualizováno Policie obvinila tři muže z trestného...

Podmínka za křivou výpověď Janouškova znalce platí, potvrdil soud

-

dnes 09:37 aktualizováno Odvolací soud ve středu potvrdil...

V chatě u Prahy našli zavražděného muže, policie zadržela podezřelého

-

dnes 09:33 Video: Středočeští policisté vyšetřují násilnou smrt...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby