Domácí

Sněmovna přišla o dva podvýbory, v jednom zasedali pouze dva poslanci

obrazek

Poslanci ČSSD ve Sněmovně

FOTO: Petr Horník, Právo

1.12.2012 10:53 Poslanci ze sněmovního kontrolního výboru zrušili dva podvýbory, které zřídili na začátku volebního období. Jedná se o podvýbor pro legislativu a kontrolní systémy a podvýbor pro kontrolu hospodaření ve veřejné správě. První z nich měl málo členů a druhý už projednal všechny svěřené zákony.

Předseda zrušeného podvýboru pro legislativu a kontrolní systémy Vladimír Koníček (KSČM) uvedl, že v tomto podvýboru kromě něj působil pouze Stanislav Polčák (TOP 09 a Starostové). "Dva lidi v podvýboru je málo, tak jsme ho zrušili," konstatoval.

Podvýbor pro kontrolu hospodaření ve veřejné správě už zase podle jeho předsedy Romana Sklenáka (ČSSD) projednal návrhy na rozšíření kontrolních pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu i novelu zákona o finanční kontrole ve veřejné správě. Ostatní agendy je tak podle něj možné probírat už i bez zvláštního podvýboru.

Předseda podvýboru dostává 11 400 Kč

Na zrušení podvýborů podle Sklenáka panovala v kontrolním výboru víceméně shoda. S Koníčkem se shodli na tom, že výbor už nové podvýbory místo těch zrušených zřizovat nebude. Podle jednacího řádu může každý výbor zřídit pro řešení určité otázky nebo souboru otázek podvýbor. Jeho členy můžou být pouze poslanci.

Ve Sněmovně i tak budou nadále působit čtyři desítky podvýborů.

Podle jednoho z členů kontrolního výboru se zrušením podvýborů neušetří ani koruna, protože s jeho zřízením také nejsou spojeny žádné náklady. Podle zákona má však předseda podvýboru dostávat měsíčně příplatek zhruba 11 400 korun a místopředseda podvýboru asi 5700 korun.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

V Brně uvedli kontroverzní hru Prokletí, odpůrci chtěli do sálu

-

včera 23:02 Za zostřených bezpečnostních opatření uvedl ve čtvrtek...

Podle naší domluvy měl Hamáček Pocheho stáhnout, uvedl Zeman

-

včera 21:58 Prezident Miloš Zeman uvedl, že se prý s šéfem soc....

Déšť zvedl hladiny toků, na Berounsku vyhlásili evakuaci

-

včera 20:33 Video: aktualizováno Česko ve čtvrtek na mnoha...

I když je vážně nemocná, přišla o invalidní důchod

-

včera 19:51 Každý den bere množství léků, k tomu si musí třikrát...

Já jsem změna. Paroubkovu podporu pro volby do Senátu odhlasovala ostravská ČSSD

-

včera 17:43 Video: Delegáti okresní konference ČSSD v Ostravě...

S členstvím v EU je spokojena polovina Čechů

-

včera 16:43 S členstvím České republiky v Evropské unii je...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby