Domácí

Sněmovna přišla o dva podvýbory, v jednom zasedali pouze dva poslanci

obrazek

Poslanci ČSSD ve Sněmovně

FOTO: Petr Horník, Právo

1.12.2012 10:53 Poslanci ze sněmovního kontrolního výboru zrušili dva podvýbory, které zřídili na začátku volebního období. Jedná se o podvýbor pro legislativu a kontrolní systémy a podvýbor pro kontrolu hospodaření ve veřejné správě. První z nich měl málo členů a druhý už projednal všechny svěřené zákony.

Předseda zrušeného podvýboru pro legislativu a kontrolní systémy Vladimír Koníček (KSČM) uvedl, že v tomto podvýboru kromě něj působil pouze Stanislav Polčák (TOP 09 a Starostové). "Dva lidi v podvýboru je málo, tak jsme ho zrušili," konstatoval.

Podvýbor pro kontrolu hospodaření ve veřejné správě už zase podle jeho předsedy Romana Sklenáka (ČSSD) projednal návrhy na rozšíření kontrolních pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu i novelu zákona o finanční kontrole ve veřejné správě. Ostatní agendy je tak podle něj možné probírat už i bez zvláštního podvýboru.

Předseda podvýboru dostává 11 400 Kč

Na zrušení podvýborů podle Sklenáka panovala v kontrolním výboru víceméně shoda. S Koníčkem se shodli na tom, že výbor už nové podvýbory místo těch zrušených zřizovat nebude. Podle jednacího řádu může každý výbor zřídit pro řešení určité otázky nebo souboru otázek podvýbor. Jeho členy můžou být pouze poslanci.

Ve Sněmovně i tak budou nadále působit čtyři desítky podvýborů.

Podle jednoho z členů kontrolního výboru se zrušením podvýborů neušetří ani koruna, protože s jeho zřízením také nejsou spojeny žádné náklady. Podle zákona má však předseda podvýboru dostávat měsíčně příplatek zhruba 11 400 korun a místopředseda podvýboru asi 5700 korun.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Divocí koně z Milovic se zabydlují v nových domovech

-

dnes 15:22 Divocí koně odchovaní ve středočeských Milovicích se od...

Zachraňme ČSSD. V Táboře začal sjezd stoupenců nové platformy strany

-

dnes 14:07 V táborském hotelu Palcát začal v sobotu v pravé...

Zeman versus Drahoš: šance jsou vyrovnané

-

dnes 05:00 O výsledcích prvního kola prezidentských voleb,...

Ředitel Motola Ludvík rezignoval na šéfa pražské ČSSD

-

včera 17:41 aktualizováno Ředitel nemocnice v pražském Motole...

Libeňský most je zanedbávaný dlouhodobě. Podívejte se na záběry kritických částí

-

včera 17:22 Video: V pátek 19. ledna byl uzavřen pražský Libeňský...

Co jste dělali čtyři roky? Opozice se diví Babišovu výroku o stíhání na objednávku

-

včera 12:42 Slova premiéra Andreje Babiše (ANO) o tom, že v Česku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby