Bydlení

Advent, křehký čas očekávání

obrazek

Zelený věnec s jablíčky

FOTO: Petr Horník, Právo

1.12.2012 09:34 Ke krásným a oblíbeným symbolům vánočních svátků patří adventní věnce. Poprvé se objevily ve třicátých letech 19. století v Hamburku. Od té doby se staly neodmyslitelnou vánoční dekorací. Nechte se inspirovat! Designér Pavel Hruška při jejich tvorbě vycházel z přírodních materiálů, které jsou pro většinu z nás snadno dostupné.

Hvězdné nebe

Použité materiály: Zerav (thuja), slámový základ, šišky z borovice vejmutovky, pecky z meruněk, skleněné ozdoby, rosa multiflora (minišípky), vyšívané hvězdičky, pedikové proutky pro dotvoření atmosféry vesmíru.

Hvězdné nebe

FOTO: Petr Horník, Právo

Zelený věnec s jablíčky

Slámový základ je obalený stuhou (nebo látkou) a jedlovými větvičkami, na dekoraci jsou dále použity skořápky z vlašských ořechů, exotický plod magnolie, obaly plodů z lunária, stvoly z okrasných trav. Kompozice je postříkaná lepidlem a posypaná glitry. Dominují svíčky v podobě zelených jablíček.

V červeném tónu

Slámový kruhový základ je zahalený jedlovými větvičkami. Dekoraci zdobí jablečné křížaly, svíčky jsou olemovány jemnými proužky grepových slupek. Zvláštním prvkem aranžmá je vysušený, nabarvený a na plátky nakrájený plod indické okurky (tzv. Lufy). Dekoraci doplňují filcové hvězdičky.

V červeném tónu

FOTO: Petr Horník, Právo

Vítací věnec v rustikálním stylu

Tento věnec můžete zavěsit na dveře, nebo jej doplňte čtyřmi svíčkami a poslouží na stole jako jedinečná dekorace adventního času. Použitý materiál je shodný jako u věnce Hvězdné nebe.

Vítací věnec

FOTO: Petr Horník, Právo

Stříbrné aranžmá

Věnec vytvořený ze slámového základu, jedlových větviček, skořápek z vlašských oříšků, vybělených prutů kroucené vrby, kousků perletě, skleněných ozdob, to vše posypané třpytivými glitry.

Stříbrné aranžmá

FOTO: Petr Horník, Právo

Vánoční stromek trochu jinak

Jestliže se nechcete zabývat v předvečer Vánoc nákupem a strojením stromečku, může vám stromeček nahradit toto hezké aranžmá. Potřebujete obrácený květináč a králičí pletivo, které na květináč smotáte do jehlanu. Pletivo pokryjete mechem. Mech buď přilepíte lepidlem ve spreji, nebo ovážete slabým vázacím drátkem. Ozdobíte lístky prothea (lze nahradit stuhou ostříhanou zubatými nůžkami či podobně upravenými dubovými listy).

FOTO: Petr Horník, Právo

Vánoční jehlan pak dozdobíte obaly plodů lunária, byly použity pecky z meruněk a drobné dekorativní prvky.

Hana Šmidrkalová, Právo

nahoru

Bydlení:

Příprava na horké dny. Vyberte spolehlivou klimatizaci

-

dnes 09:33 Pokud bychom mohli soudit podle razance, se kterou...

Inspirujte se nejlepšími projekty z mezinárodní architektonické soutěže

-

dnes 06:06 Obrazem: Mezinárodní vyznamenání pro nejlepší světové...

Ilustrátorka Eva Sýkorová střídá bydlení podle barevnosti ročního období

-

včera 12:29 Obrazem: Ilustrátorka a výtvarnice Eva Sýkorová patří...

Na co se zaměřit při výběru slunečníku či zahradní houpačky

-

včera 09:17 Obrazem: S přibývajícím ostrým sluncem si na zahradě...

Inteligentně řízená domácnost není vizí budoucnosti, ale realitou

-

včera 06:47 Obrazem: Příchod z práce domů může bez nadsázky...

Působivé industriální osvětlení může vzniknout i z hasicích přístrojů nebo semaforů

-

20.5. 09:07 Obrazem: Recyklované objekty, přeměněné na nové...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby