Domácí

Poslanci zatím nerozhodli o vydání Pekárka k trestnímu stíhání

obrazek

Roman Pekárek

FOTO: Petr Horník, Právo

28.11.2012 09:45 Sněmovní mandátový a imunitní výbor ve středu nerozhodl o tom, zda Sněmovně doporučí vydat či nevydat k trestnímu stíhání poslance Romana Pekárka. Ten byl letos v květnu nepravomocně odsouzen za korupci. Poté, co se stal v listopadu novým poslancem, by se mohl skrýt za poslaneckou imunitu.

Středeční jednání výboru trvalo jen zhruba půl hodiny, během které si poslanci prostudovali Pekárkův spis. Poté bylo jednání přerušeno s tím, že Pekárek byl pozván na příští schůzi výboru na čtvrtek ráno.

Pekárek se počátkem listopadu spolu s dalšími dvěma politiky stal poslancem, když nahradili trio rebelujících občanských demokratů. Pekárek pak pouhé dva dny nato požádal stranu o přerušení členství, čímž automaticky přišel o členství v klubu. Předseda občanských demokratů Petr Nečas uvedl, že bude na Pekárka tlačit, aby se vzdal i poslaneckého mandátu.

Odvolací jednání v Pekárkově kauze je zatím stanoveno na 18. prosince. Pokud by do té doby Sněmovna nestačila rozhodnout, bylo by podle mluvčího Vrchního soudu v Praze Jana Fořta odloženo jednání na neurčito. „Pokud souhlas (se stíháním Pekárka, pozn. red.) nedají, tak se to samozřejmě zastaví,“ dodal pro Právo.

Pekárek byl v květnu odsouzen za korupci. Coby místostarosta Kolína měl podnikateli Petru Ličkovi umožnit výrazně levnější nákup pozemků, než byla jejich hodnota. Soud Pekárka poslal na šest let do vězení se zvýšeným dozorem, Ličkovi uložil soud roční trest vězení, oba tresty jsou nepodmíněné. Odsouzení se odvolali k Vrchnímu soudu v Praze.

val, Novinky

nahoru

Domácí:

Nejlepší vztah mají Češi ke Slovensku, polepšili si Němci

-

dnes 11:30 Nejlepší vztahy mají Češi tradičně ke Slovensku. Jejich...

Muži v pozadí aneb Pravé ruce prezidentských finalistů

-

dnes 10:55 Pomáhají politikům dostat se na vrchol, v gradující...

Sněmovna bude o vydání Babiše a Faltýnka hlasovat v pátek

-

dnes 10:04 O tom, jestli budou premiér a šéf ANO Andrej Babiš a...

Babišova vláda si schválila nový jednací řád

-

dnes 09:39 Babišova menšinová vláda bez důvěry ve středu schválila...

Česko se nepřidá k žalobě proti zpřísnění limitů znečištění ovzduší

-

dnes 08:55 aktualizováno Česká republika se nepřidá k žalobě...

Babišova menšinová vláda schválila demisi

-

dnes 08:50 Video: aktualizováno Menšinový kabinet Andreje Babiše...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby