Ekonomika

Evropské banky mají nejhorší období za sebou, předpovídá Morgan Stanley

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

21.11.2012 19:02 Evropské banky prošly nejtěžší fází jejich restrukturalizace, nicméně i nadále je čeká několikaleté období s nižším objemem úvěrů. Vyplývá to z výhledu na rok 2013, který představila americká investiční banka Morgan Stanley.

„Máme za sebou zhruba čtyři roky procesu, který může trvat desetiletí, kdy banky snižují zadluženost a procházejí restrukturalizací. Z nejhorší a nejvíce zhoubné části bychom však už mohli být venku,“ sdělil analytik Huw van Steenis z Morgan Stanley, jehož cituje agentura Reuters.

Opatření přijatá jednotlivými evropskými orgány, včetně plánu Evropské centrální banky na odkup dluhopisů zadlužených zemí, by měla umožnit bankám „rychlejší čištění bilancí“. To zřejmě povede k větší diferenciaci bankovního kapitálu.

Podle zprávy americké banky je výhled evropských bank na zisk limitován slabou ekonomikou, oddlužováním nebo nízkými úrokovými sazbami. Nicméně je patrný velký pokrok při snižování zahraničního zadlužení, což může pomoci stabilizovat jednotlivé bankovní domy.

Banky v 17členné eurozóně snížily svá zahraniční aktiva za poslední čtyři roky o sedm biliónů dolarů, tedy o 40 procent. V loňském roce se jednalo o dva bilióny dolarů.

pit, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Energizer koupí za dvě miliardy dolarů výrobu baterií Varta a Rayovac

-

dnes 17:10 Výrobce baterií Energizer Holdings koupí za dvě...

Čínská agentura srazila rating USA na úroveň Peru či Kolumbie

-

dnes 14:35 Čínská ratingová agentura Dagong Global Credit Rating...

Francouzská automobilka PSA loni zvýšila odbyt o 15 procent

-

dnes 14:28 aktualizováno Francouzská automobilka PSA Group loni...

Plyn zlevnil i největší český těžař MND

-

dnes 13:49 Po společnosti innogy oznámila zlevnění plynu také...

Plzeň už opravdu jenom z Plzně. Výroba Prazdroje v Rusku skončila

-

dnes 13:46 Světoznámý ležák Pilsner Urquell se už zase vyrábí jen...

Pražské letiště loni odbavilo přes 15 miliónů cestujících. Je to nový rekord

-

dnes 13:10 Počet odbavených cestujících na Letišti Václava Havla...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby