Krimi

V Bruntále přepadena a pořezána další žena

24.3.2004 11:17 Bruntál ovládl strach. Neznámý zločinec přepadl nožem v jinak poklidném městě už třetí ženu. Dvě před tím jeho brutální útok nepřežily. Třetí, o jejímž přepadení včera informovala policie, se naštěstí násilníkovi ubránila, i když s množstvím řezných ran na těle.

Poslední útok se stal krátce po půlnoci ze čtvrtku na pátek minulý týden. Neznámý sadista napadl dvacetiletou Renatu S., když se vracela z posezení s přáteli.

"Šermovala jsem kolem sebe rukama a tak mě pořezal na tváři, na čele a na hrudi," ukázala Právu své šrámy.

Fantom šíří po městě hrůzu

Rány na jejím těle nejsou naštěstí hluboké a jak to vypadá, brzy se zahojí. Policie informaci o jejím napadení zveřejnila až nyní. "Z operativních důvodů jsme případ nezveřejňovali. Mohu potvrdit, že k napadení na ulici Rýmařovská skutečně v noci ze čtvrtka na pátek minulý týden došlo a že při něm byla poškrábána zatím neznámým předmětem mladá žena. Po pachateli intenzivně pátráme," uvedla k případu mluvčí bruntálských policistů Lucie Krašteničová.

Během posledních čtrnácti dní tak policie je znovu postavena před otázku, kdo je tím fantomem, který šíří městem hrůzu. První útok se odehrál v Bruntále 4. března, kdy přišla o život při loupežném přepadení 50letá čerpadlářka. Necelé dva týdny na to byla ubodána k smrti 20letá servírka v místní herně.

Obyvatelé se vyzbrojují

V Bruntále se lidé po sérii násilných činů začali vyzbrojovat. "Po druhé vraždě tady byla ráno fronta zákazníků. Kupují se hlavně obranné spreje a muži si kupují plynové pistole. Spreje byly během dne vykoupeny," potvrdil bruntálský prodejce zbraní a střeliva Vladimír Novotný.

"Nám také šéf koupil sprej, ale nevím, jestli bych ho stihla použít," řekla Právu jedna z bruntálských servírek. O vyzbrojení uvažují i další obyvatelé města, hlavně ženy. Policie sice už jednoho podezřelého muže zatkla a obvinila z vraždy dvacetileté servírky. Další útočníci však zatím unikají.

Právo

nahoru

Krimi:

Soud přiznal Rathovi odškodné za „vláčení v poutech“

-

dnes 16:45 aktualizováno Bývalý středočeský hejtman David Rath má...

Mladík na elektrokole sjel v noci v Krkonoších do potoka, tělo našli až ráno

-

dnes 16:32 Osudné se během noci ze soboty na neděli stalo...

Na dálnici D5 u Prahy havarovala cisterna. Řidič vyvázl bez zranění

-

dnes 16:07 Video: Na dálnici D5 u Rudné na Praze–západ havarovala...

Žena obviněná z vraždy novorozence v Teplicích je na svobodě

-

dnes 16:01 Video: aktualizováno Ženu obviněnou ze spáchání zvlášť...

Zloděj na Břeclavsku vytrhal z vinic sazenice

-

dnes 15:47 Vinná odrůda Pálava je mezi milovníky vín oblíbená....

V Jincích po srážce s autem vykolejil vlak, pro zraněného řidiče letěl vrtulník

-

dnes 15:42 Video: Po srážce s autem vykolejil v pondělí v Jincích...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby