AutoMoto

Na Audi A2 je spolehnutí

24.3.2004 08:30 Nepřekonatelný vůz co se týká kvality a spolehlivosti - takový je podle německé společnosti TÜV, mezinárodně respektované autority v oblasti technických certifikací a kvalitativních norem, kompaktní Audi A2.

Ve své nejnovější tradiční ročence TÜV Auto-Report 2004, která hodnotí spolehlivost resp. četnost závad automobilů, se mezi vozy do tří let stáří umístilo Audi A2 na prvním místě!

Verdikt expertů TÜV hovoří jasně: "Audi A2 se vyplatí. Je to po všech stránkách mimořádně kvalitní vůz a z každého detailu je patrná snaha výrobce prosadit tento model do prestižní kategorie." Audi A2 se zasloužilo o to, že po téměř dvaceti letech se německá značka umístila na nejlepším místě žebříčku TÜV Auto-Report.

Letošní ročenka TÜV Auto-Report 2004 je založena na statistických údajích z více než 7,5 miliónu servisních kontrol a zásahů. Audi A2 získalo nejlepší ocenění při hodnocení zavěšení kol, palivového a výfukového systému. Celkem 91,6 procenta ze všech "á dvojek", které prošly technickou kontrolou, nevykázalo vůbec žádnou závadu.

Audi A2 tak v krátké době už podruhé výrazně potvrdilo své kvality - v roce 2003 renomovaná agentura J. D. Power zkoumala, jak jsou němečtí řidiči spokojeni se svými vozy a Audi A2 bylo vyhodnoceno jako nejlepší německý vůz kompaktní třídy.

Neméně skvěle zabodovalo také v roce 2002, kdy jej společnost Dekra ve svém výkazu závad osobních automobilů vyhodnotila jako nejlepší vůz své třídy mezi vozy do tří let stáří. Na svoji spolehlivost Audi A2 upozornilo také při vytrvalostním testu na 100 000 km.

Jaroslav Šimek, Právo

nahoru

AutoMoto:

Dvě tváře nového BMW M5: manažerský sedan i okruhové kladivo

-

včera 20:14 Obrazem: Ve Slovinsku jsme měli možnost poprvé sednou...

Na prodej bude ikona Le Mans: Ford GT40, který před 52 lety porazil Ferrari

-

včera 16:03 Ford GT40 je jednou z největších ikon vytrvalostních...

Proč mají okna aut černé okraje s tečkami? Důvody nejsou ryze estetické

-

včera 14:13 Jistě jste si toho všimli - některá okna na vašem autě...

V nových volvech bude čtvrtina použitých plastů recyklovaná

-

včera 12:51 Plasty bez nadsázky zamořují celý svět a třeba taková...

Emisní zemětřesení přijde v září. Přinese přesnější spotřebu

-

včera 11:45 Hovory o tom, že má auto větší spotřebu, než jakou...

Tesla za jízdy samovolně vzplála. Příčina zatím není známá

-

včera 10:38 Tesla Model S, řízená režisérem Michaelem Morrisem, v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů