AutoMoto

Na Audi A2 je spolehnutí

24.3.2004 08:30 Nepřekonatelný vůz co se týká kvality a spolehlivosti - takový je podle německé společnosti TÜV, mezinárodně respektované autority v oblasti technických certifikací a kvalitativních norem, kompaktní Audi A2.

Ve své nejnovější tradiční ročence TÜV Auto-Report 2004, která hodnotí spolehlivost resp. četnost závad automobilů, se mezi vozy do tří let stáří umístilo Audi A2 na prvním místě!

Verdikt expertů TÜV hovoří jasně: "Audi A2 se vyplatí. Je to po všech stránkách mimořádně kvalitní vůz a z každého detailu je patrná snaha výrobce prosadit tento model do prestižní kategorie." Audi A2 se zasloužilo o to, že po téměř dvaceti letech se německá značka umístila na nejlepším místě žebříčku TÜV Auto-Report.

Letošní ročenka TÜV Auto-Report 2004 je založena na statistických údajích z více než 7,5 miliónu servisních kontrol a zásahů. Audi A2 získalo nejlepší ocenění při hodnocení zavěšení kol, palivového a výfukového systému. Celkem 91,6 procenta ze všech "á dvojek", které prošly technickou kontrolou, nevykázalo vůbec žádnou závadu.

Audi A2 tak v krátké době už podruhé výrazně potvrdilo své kvality - v roce 2003 renomovaná agentura J. D. Power zkoumala, jak jsou němečtí řidiči spokojeni se svými vozy a Audi A2 bylo vyhodnoceno jako nejlepší německý vůz kompaktní třídy.

Neméně skvěle zabodovalo také v roce 2002, kdy jej společnost Dekra ve svém výkazu závad osobních automobilů vyhodnotila jako nejlepší vůz své třídy mezi vozy do tří let stáří. Na svoji spolehlivost Audi A2 upozornilo také při vytrvalostním testu na 100 000 km.

Jaroslav Šimek, Právo

nahoru

AutoMoto:

Městské elektroauto Uniti One začínalo jako univerzitní projekt, nyní jde do prodeje

-

dnes 17:13 Video: Nové městské auto vyšlo výzkumníkům jako...

Aspark Owl prokázal své zrychlení. Stovku zvládl pod dvě vteřiny

-

dnes 12:51 Japonský elektrický hypersport jménem Aspark Owl se...

Nejlepší univerzální auto široko daleko. Test Porsche Cayenne S

-

dnes 10:02 Obrazem: Porsche Cayenne S je nejen zlatá střední...

Výrobce vysavačů Dyson uvede minimálně tři nová auta

-

dnes 09:31 James Dyson se rozhodl přesedlat z vysavačů a domácích...

Nejlepší Ford v garáži: Torino King Cobra z roku 1970

-

dnes 08:56 Pokud nejste mezi vyvolenými, kteří si mohou koupit...

Spalovací motory mají budoucnost, ukazuje průzkum Mazdy

-

včera 10:41 Mazda v dohledné době uvede na trh vznětový motor...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby